Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut USA

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. USA – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

USA – Podręcznik

USA
Wynajem Aut USA

Planujesz wypożyczenie auta w Stanach Zjednoczonych? Popularnym wyborem jest wynajem auta już na lotnisku i oddanie go w tym samym miejscu przed lotem powrotnym. W ten sposób nie musisz przejmować się transportem publicznym i możesz wybrać się na ekscytujące wycieczki i jednodniowe wypady w trakcie swojego pobytu w USA. Możesz też odebrać samochód na lotnisku, na które przylatujesz i oddać je w innym mieście. Jednak za taką możliwość niektóre z wypożyczalni policzą sobie dodatkową opłatę.

Są okresy, gdy w Stanach Zjednoczonych panuje duże zapotrzebowanie na wypożyczenie samochodu dlatego auto najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. Podróżujący w celach służbowych, turyści i rodziny często potrzebują wynajętego auta zarówno na krótszy jak i dłuższy czas, dlatego najtańsze z samochodów cieszą się największym zainteresowaniem.

W większości amerykańskich miast znajdują się siedziby licznych, znanych wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Hertz, Budget, Dollar, National i Enterprise. Możesz je znaleźć zarówno na lotnisku, jak i w centrum miasta.

Ogólne informacje o Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone Ameryki to republika federalna położona w Ameryce Północnej. Państwo składa się z 50 stanów i dystryktu Kolumbia nazywanego Waszyngton D.C. i będącego siedzibą administracji państwowej i stolicą kraju. Stany Zjednoczone zamieszkuje 319,2 milionów osób. Pod względem powierzchni to trzeci największy, po Kanadzie i Rosji, kraj na świecie.

Stany Zjednoczone od północy graniczą z Kanadą, od wschodu z Oceanem Atlantyckim, od południa z Cieśniną Florydzką, Meksykiem i Zatoką Meksykańską, a od zachodu z Oceanem Spokojnym.

Pod względem powierzchni największym ze stanów jest, leżąca w północno-zachodniej części Ameryki Północnej, Alaska. Stan ten graniczy tylko z Kanadą. Znajduje się niedaleko Oceanu Arktycznego i jest znany ze swojego zimnego klimatu, różnorodności gatunków ptaków i fauny. Z kolei Hawaje to stan położony na Oceanie Spokojnym, około 3700 kilometrów na południowy wschód od Kalifornii.

Stolica kraju, Waszyngton D.C., leży na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zamieszkuje ją około 650 tysięcy osób. To tu mieści się wiele ze znanych budynków, między innymi Biały Dom, będący siedzibą amerykańskiego Kongresu Kapitol i inne rządowe budynki. Tu swoją siedzibę ma także Pentagon (siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych).

USA to zróżnicowana natura, klimat i narodowości mieszkańców kraju. Zróżnicowane są także krajobrazy. Podziwiać tu można między innymi góry, niziny, wielkie jeziora i rzeki.

Największe pod względem ludności miasta Stanów Zjednoczonych to: Nowy Jork (8,4 miliona), Los Angeles (3,8 miliona), Chicago (2,7 miliona) i Houston (2,1 miliona).

Stany Zjednoczone to popularny kierunek turystyczny. Co roku odwiedza je 57 milionów osób. Większość z nich to Europejczycy. Turyści najczęściej odwiedzają Nowy Jork, Waszyngton D.C., Orlando, Chicago, Las Vegas, San Francisco i Los Angeles.

Przyjezdni chętnie odwiedzają też miejsca przyrodniczych atrakcji, takie jak Wodospad Niagara, Wielki Kanion i Góry Skaliste.

Ruch uliczny

. Stany Zjednoczone mają dobrze rozwiniętą sieć dróg, zarówno jeśli chodzi o autostrady i mniejsze drogi. Oznakowanie jest dobre, a kultura jazdy wysoka. Drogi pomiędzy poszczególnymi stanami tworzą sieć krajowych autostrad.

Ograniczenia prędkości podawane są w milach na godzinę (mph) i określane przez poszczególne stany. Na większości autostrad ograniczenia prędkości to limit pomiędzy 65, a 75 mil na godzinę (pomiędzy 104 km/h, a 120 km/h).

Zasady ruchu drogowego określane są przez każdy ze stanów, ale w dużej mierze przypominają te obowiązujące w Wielkiej Brytanii.

W USA dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0,08%, podobnie jak w Wielkiej Brytanii.

Niektóre z autostrad są płatne dlatego dobrze mieć przy sobie gotówkę.

Jeśli w trakcie jazdy zostaniesz zatrzymany przez policję powinieneś zachować spokój, a ręce położyć na kierownicy tak, by były widoczne.

Powinieneś pamiętać, że w większości miast ruch uliczny jest bardzo duży, szczególnie w godzinach szczytu.

Porady dla kierowców

Wielu turystów wypożycza samochód, by przejechać kultową drogę „Route 66”, która łączy leżące na północnym wschodzie Chicago ze znajdującym się na południowym zachodzie Los Angeles. Droga prowadzi przez osiem stanów i liczy 3930 kilometrów (2,442 mile) długości. Powinieneś przygotować się na to, że podróż zajmie od 10 do 15 dni, a kierowców powinno być dwóch tak żebyście mogli zmieniać się w trakcie jazdy. Drogi nie trzeba pokonywać w całości. Jeśli nie chcesz spędzić całych wakacji w samochodzie możesz przejechać tylko część Route 66.

Nowy Jork

Jeśli wakacje chcesz spędzić w metropolii takiej jak Nowy Jork to czekają na ciebie tu liczne atrakcje i miejsca warte odwiedzenia. Times Square, Statua Wolności, wypełniony teatrami Broadway, Empire State Building i Central Park to tylko niektóre z atrakcji.

Największym międzynarodowym lotniskiem jest port lotniczy John F. Kennedy (JFK), który mieści się 42 km na południowy wschód od Nowego Jorku. Na lotnisku działają liczne wypożyczalnie samochodów, wśród nich są między innymi Advantage, Budget, Hertz, Dollar, National, Thrifty, Avis i Enterprise.

W gorące, letnie dni możesz wyjechać z wielkiego miasta, by popływać nad morzem. Dzięki wypożyczonemu samochodowi z łatwością dotrzesz do cudownej Coopers Beach w Long Island, która leży 149 kilometrów na wschód od Nowego Jorku.

Coopers Beach, która przyciąga białym piaskiem i wielkością, to główna plaża w Southampton. Można tu wypożyczyć parasole i leżaki, a samochód zostawić na płatnym parkingu.

Kolejną ze wskazówek dla zmotoryzowanych jest wycieczka do Albany, miasta zlokalizowanego 244 kilometrów na północ od Nowego Jorku. Albany to, licząca około 98 tysięcy mieszkańców, stolica stanu Nowy Jork. Jednym z najbardziej znanych punktów miasta jest licząca 590 stóp (180 m) wysokości Empire State Plaza. Warto odwiedzić budynek, galerię sztuki i punkt obserwacyjny mieszczący się na jednej z wyższych kondygnacji.

W Albany działa wiele interesujących muzeów, a jednym z nich jest Muzeum Stanu Nowy Jork, które oferuje bogate wystawy opowiadające o historii naturalnej i kulturalnej.

Chicago

Liczące 2,7 miliona mieszkańców Chicago położone jest na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Miasto, leżące na południowym krańcu jeziora Michigan, jest stolicą stanu Illinois. Chicago znane jest z wysokich wieżowców i szczyci się posiadaniem liczącego 1,450 stóp (442 m) Willis Tower, najwyższego budynku w Ameryce. Początkowo Willis Tower znane było pod nazwą Sears Tower, ale ta została zmieniona w 2009 roku. Odwiedzający mogą skorzystać z windy, by dostać się na szczyt budynku. Tam czekają na nich restauracje i punkt widokowy. Chicago to także raj dla miłośników zakupów. Miasto ma bogatą ofertę życia nocnego, pięknych i nowoczesnych parków i rozmaite muzea. Instytut Sztuki w Chicago to jedno z głównych muzeów sztuki w kraju.

Międzynarodowe lotnisko O’Hare (ORD) mieści się 29 kilometrów na północnym zachodzie od centrum miasta. Działa tam wiele znanych wypożyczalni samochodów, między innymi Advantage, Alamo, Newspaper, Thrifty, National, Budget i Dollar.

Wyruszając z Chicago możesz odwiedzić pozostałą część stanu. Czeka na ciebie tu wiele wspaniałych, zlokalizowanych wzdłuż jeziora Michigan, miejsc do pływania. Warto pojechać do Foster Beach, leżącego 13 kilometrów na północ od Chicago. Miejsce to ma duży i niedrogi parking oraz bezpłatne Wi-Fi dla odwiedzających. Co więcej, do dyspozycji turystów są plażowe domki i toalety.

Warto także wykorzystać wypożyczony samochód, by wybrać się do Milwaukee, które leży 148 kilometrów na północ od Chicago. Milwaukee, położone nad jeziorem Michigan, to największe miasto stanu Wisconsin. To siedziba licznych muzeów, wśród których jest jedyne na świecie muzeum Harley Davidsona. Godna polecenia jest wizyta w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki. Co więcej, znajduje się tu zoo i piękny ogród botaniczny.

San Francisco

San Francisco, liczące około 838 tysięcy mieszkańców, położone jest na zachodnim wybrzeżu USA. To jedno z kalifornijskich miast, które jest popularnym kierunkiem turystycznym. Najbardziej znanym punktem San Francisco jest most Golden Gate. Co jeszcze? Zróżnicowana architektura, tramwaje, strome wzniesienia i dzielnica Chinatown. Tuż za miastem znajduje się wyspa Alcatraz, na której znajduje się dawne więzienie, zamienione dziś w muzeum.

Międzynarodowe lotnisko San Francisco (SFO) mieści się 22 kilometry na południe od centrum miasta. Port lotniczy obsługuje około 44 miliony pasażerów rocznie. 3,7 kilometra od terminalu działa centrum wypożyczalni aut. Swoje siedziby mają w nim takie wypożyczalnie jak Budget, Alamo, Hertz, National, Enterprise i Thrifty.

Wypożyczanie samochodów jest w San Francisco popularne, a dzięki niemu zyskujesz najlepszą możliwość zwiedzenia Kalifornii.

Warto pamiętać, że w centrum San Francisco wiele ulic jest jednokierunkowych. Co więcej, znalezienie tu wolnego miejsca parkingowego może być trudne.

Na jednodniową wycieczkę poza miasto warto wyruszyć do oceanarium Monterey Bay, które położone jest 186 kilometrów na południe od San Francisco. Można tam podziwiać jak wygląda podwodne życie. Wśród mieszkańców oceanarium są między innymi ryby słoneczne, żarłacze białe, pingwiny i ośmiornice. Wizyta w tym miejscu to rozrywka dla całej rodziny.

Wypożyczonym autem można także wyruszyć do Parku Narodowego Yosemite. Ten leży 284 kilometry na wschód od San Francisco. Park znajduje się na Liście Narodowego Dziedzictwa UNESCO. Co roku odwiedza go 4 miliony turystów.

Yosemite ma kilka wspaniałych punktów widokowych. Roi się tu od wysokich gór, gigantycznych sekwoi, wodospadów i jezior. W parku działa także centrum dla odwiedzających.