Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Kopenhaga

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Kopenhaga – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Kopenhaga – Podręcznik

Wynajem Samochodów Kopenhaga
Wynajem Aut Kopenhaga

Szukasz taniej wypożyczalni samochodów w Kopenhadze? Wynajem samochodu w tym mieście jest niezwykle popularny, a większość klientów preferuje odebrać samochód już na lotnisku. Korzystanie z wypożyczonego samochodu w Kopenhadze pozwala na wybieranie się na przyjemne wycieczki po okolicy bez potrzeby polegania na transporcie publicznym. Porównując stawki z wielu agencji, możesz zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Wypożyczony samochód możesz odebrać także w centrum miasta – wybór należy do Ciebie. 

Kopenhaga

Kopenhaga jest położona na wyspie Zelandii, nad cieśniną Øresund. Miasto jest stolicą Danii i zamieszkuje je ok. 670 000 (2008) osób, podczas gdy prawie 1 2 miliona osób mieszka w całym obszarze miejskim. Miasto zostało założone w XII wieku. 

Jako stolica z długą historią Kopenhaga ma oczywiście do zaoferowania wiele interesujących zabytków i to nie tylko tych historycznych. Do najbardziej znanych należą rzeźba Małej Syrenki na molo Langelinie, Okrągła Wieża (Rundetaarn) zbudowana w 1642 roku jako część Kościoła Trinitatis oraz park rozrywki Ogrody Tivoli (najsłynniejszy park rozrywki w Skandynawii, otwarty w 1843 roku). 

W Kopenhadze znajduje się wiele majestatycznych zamków, a zamek Amalienborg to najsłynniejszy z nich. Został zbudowany w latach 1748-1760 jako rezydencja rodziny królewskiej i od tamtej pory obecnie panujący monarcha mieszka właśnie w Amalienborgu. Zamek Rosenborg otoczony jest pięknym parkiem zwanym Ogrodem Króla. To najstarszy z zamków w mieście. Został zbudowany w 1632 roku, a obecnie w pałacu mieści się Kolekcja Królewska. Położony na wyspie Slotsholmen Pałac Christiansborg został zbudowany w 1730 roku i później dwukrotnie spłonął. Pałac Christiansborg, który możemy oglądać obecnie, został ukończony w 1907 roku i jest siedzibą duńskiego parlamentu (Folketinget), Sądu Najwyższego Danii i biura duńskiego premiera. 

Inne historyczne budynki to najstarsze części założonego w 1479 roku Uniwersytetu Kopenhaskiego (jest to więc najstarszy uniwersytet w krajach nordyckich). W pobliżu znajduje się kościół św. Piotra zbudowany w 1586 roku. Kopenhaga ma wiele pięknych parków z bujną roślinnością. Rozległy park Ørstedsparken jest jednym z najbardziej lubianych miejsc rekreacyjnych w mieście. 

Ponadto Kopenhaga szczyci się bogatą kulturą i ma do zaoferowania kilka interesujących muzeów. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe Danii, Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze (SMK), The Ny Carlsberg Glyptotek i Muzeum Thorvaldsens (poświęcone słynnemu rzeźbiarzowi Bertelowi Thorvaldsenowi). Najnowszym dodatkiem do życia kulturalnego miasta jest imponująca Duńska Opera Królewska, która znajduje się na wyspie Holmen. 

Kopenhaga może ponadto zaoferować wiele miejsc idealnych na zakupy, a także mnóstwo świetnych kawiarni, restauracji i tętniących życiem klubów nocnych. Główna ulica handlowa Strøget to najpopularniejsze miejsce, gdzie można wybrać się na zakupy w Skandynawii. W starej dzielnicy portowej Nyhavn (niegdyś cieszącej się złą sławą) wzdłuż linii kanału znajdują się ciekawe restauracje. 

Kopenhaskie lotnisko, Kastrup, jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w krajach skandynawskich. Znajduje się ono na wyspie Amager, 8 km (4,9 mili) na południowy wschód od centrum miasta. Wszystkie ceny wynajmu samochodów w Kopenhadze obejmują ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od szkód powypadkowych, ubezpieczenie od kradzieży i opłaty lotniskowe. Wynajem samochodu w Kopenhadze nigdy nie był tańszy. Podajemy ceny znanych firm, takich jak Sixt, Alamo, Hertz, Budget i Europcar. 

Ruch drogowy

Drogi w Kopenhadze są dobrze utrzymane, a autostrady bezpłatne. Jednak, podobnie jak w każdym mieście tej wielkości, w godzinach szczytu można napotkać duży ruch. Płatny parking znajduje się w centrum miasta, jak i w pobliskich dzielnicach. W Kopenhadze znajdują się trzy strefy parkowania; najdroższa strefa znajduje się w śródmieściu. Jeśli zatrzymujesz się w hotelu w centrum Kopenhagi, warto sprawdzić, czy hotel oferuje parking dla swoich gości. 

Wynajem samochodu w Kopenhadze pozwala na krótsze lub dłuższe wyjazdy poza miasto, a tym samym odkrywanie nowych i ekscytujących miejsc. 

Wycieczki poza Kopenhagę wynajętym samochodem 

Przydatne wskazówki: z Kopenhagi warto udać się na jednodniową wycieczkę do Malmö w Szwecji. Trasa wynosi 42 km (26 mil), a po drodze trzeba przekroczyć most Øresund o długości ok. 16 km. W Malmö znajduje się wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia, między innymi Zamek Malmöhus zbudowany w 1530 roku. Znajdziesz tu także muzeum sztuki i muzeum historii naturalnej Malmö. Inne miejsca warte odwiedzenia to kościół św. Piotra z XIV wieku, wieżowiec Turning Torso i park rozrywki Folkets Park. Latem koniecznie trzeba odwiedzić niesamowitą plażę w Ribersborg. 

Przejeżdżając samochodem przez Øresund, musisz zapłacić opłatę za przejazd mostem. Aktualne ceny można znaleźć tutaj 

Wypożyczonym samochodem można dojechać do miasta Odense na wyspie Fyn. To trzecie co do wielkości miasto w Danii. Odense znajduje się 165 km (102,5 mili) na zachód od Kopenhagi i znane jest jako miejsce narodzin Hansa Christiana Andersena. Można odwiedzić dom, w którym urodził się pisarz. Obecnie znajduje się w nim muzeum poświęcone jego życiu i pracy. Warto także odwiedzić katedrę w Odense z XIII wieku oraz skansen The Funen Village. W Nonnebakken, nieco na południe od miasta, znajdują się zaś pozostałości tysiącletniej fortecy wikingów.