Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut San Francisco

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. San Francisco – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

San Francisco – Podręcznik

Wynajem Samochodów San Francisco
Wynajem Aut San Francisco

San Francisco to popularne miejsce na wynajem samochodu; miasto jest też świetną bazą wypadową, z której wybrać się można na ekscytujące wycieczki po okolicy. Wielu turystów decyduje się na wynajem samochodu w jedną stronę, aby móc wybrać się z jednego miasta do drugiego, a po drodze zwiedzić dany stan. 

San Francisco

San Francisco położone jest na zachodnim wybrzeżu USA w stanie Kalifornia — miasto jest popularnym kierunkiem podróży wśród turystów, a zamieszkuje je około 838 000 osób (2013). Miasto znajduje się na wyspie położonej pomiędzy Oceanem Spokojnym a Zatoką San Francisco. 

Miasto jest czwartym co do wielkości w Kalifornii, a cały obszar metropolitalny ma populację wynoszącą 4 3 miliony osób. 

Most Golden Gate to najsłynniejszy zabytek San Francisco, znanego z różnorodnej architektury oraz tramwajów, stromych wzgórz i chińskiej dzielnicy Chinatown. Na obrzeżach San Francisco znajduje się więzienna wyspa z więzieniem Alcatraz, w którym dziś znajduje się muzeum. 

Położone w pobliżu centrum Twin Peaks, bliźniacze wzgórza, to miejsce, z którego można podziwiać wspaniały widok na San Francisco i okolicę. Wzgórza Twin Peaks mierzą 281 metrów nad poziomem morza i są niezwykle lubiane przez turystów. 

Dzielnica portowa Fisherman’s Wharf to kolejna popularna dzielnica turystyczna w San Francisco. Znajdziesz tutaj Pier 39, centrum handlowe wybudowane na molo w San Francisco, gdzie między innymi możesz zobaczyć pływające lwy morskie. Fisherman’s Wharf znane jest również z restauracji oferujących owoce morza, znaleźć tu też można wiele sklepów, kawiarni, galerii i muzeów. 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko w San Francisco (SFO) znajduje się 22 km na południe od centrum miasta i obsługuje około 44 milionów pasażerów rocznie. Specjalne centrum wypożyczalni samochodów znajduje się 3,7 km na północ od terminalu lotniska. Znajdziesz tutaj biura wielu wypożyczalni samochodów, w tym Budget, Alamo, Hertz, National, Enterprise i Thrifty. 

Ruch drogowy

USA posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg i wspaniałe drogi krajowe. Kultura jazdy samochodem w kraju jest przyjazna, a oznakowanie dróg dobre. Autostrady międzystanowe to krajowe autostrady biegnące pomiędzy stanami; należą one do sieci dróg krajowych. 

Ograniczenia prędkości w USA podawane są w milach na godzinę (mph) i ustalane są przez poszczególne stany. Na większości autostrad obowiązuje ograniczenie prędkości od 65 mil na godzinę do 75 mil na godzinę, co jest równe odpowiednio 104 km/h i 120 km/h. 

Zasady ruchu drogowego w USA ustalane są przez poszczególne stany, ale ogólnie są one podobne do tych obowiązujących w Polsce. 

Limit alkoholu we krwi w USA wynosi 0, 8 promila, czyli więcej niż w Polsce (0,2). 

Dobrze jest zawsze mieć przy sobie gotówkę podczas jazdy, ponieważ na niektórych drogach pobierane są opłaty. 

Jeżeli zostaniesz zatrzymany przez policję drogową, zachowaj spokój i umieść dłonie w widocznym miejscu na kierownicy. 

Ponadto należy pamiętać, że ruch drogowy w większych miastach jest duży, szczególnie w godzinach szczytu. 

W San Francisco znajduje się wiele miejsc parkingowych i garaży: parkingi garażowe z kamerami monitorującymi są najdroższą z opcji. Zaleca się jednak, aby nie parkować samochodu w garażu na noc, warto raczej zapytać hotel, czy oferuje parking dla gości. 

Wskazówki dla kierowców

Jeśli wynajmujesz samochód w San Francisco, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Monterey Bay Aquarium, położonego 186 km na południe od San Francisco. Możesz zobaczyć tutaj między innymi samogłowy, rekiny białe, pingwiny i ośmiornice. Akwarium to świetna atrakcja dla całej rodziny. 

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Yosemite, położony 284 km na wschód od San Francisco. Park narodowy znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i odwiedzają go 4 miliony turystów rocznie. 

W Parku Narodowym Yosemite jest wiele wspaniałych punktów widokowych, a na jego terenie znajdują się wysokie góry, gigantyczne sekwoje, wodospady i jeziora. Znajdziesz tam także biura informacji turystycznej. 

Jeżeli chcesz, za dodatkową opłatą możesz odebrać wypożyczony samochód w San Francisco i zwrócić go w innym mieście. Jeżeli chciałbyś wybrać się z San Francisco do Los Angeles, zajmie ci to około 5 godzin i 40 minut (jadąc autostradą). 

Jeżeli wolisz jednak wybrać się na południe drogą położoną na wybrzeżu, warto zatrzymać się w Santa Barbara położonego po drodze do Los Angeles. Santa Barbara zamieszkuje około 90 000 osób (2013), a miasto znane jest ze swoich plaż i hiszpańskiej architektury. Ponadto, w mieście znajduje się muzeum historii naturalnej oraz zoo zamieszkiwane przez ponad 600 gatunków zwierząt.