Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Oslo

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Oslo – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Oslo – Podręcznik

Oslo
Wynajem Aut Oslo

Chcesz wynająć samochód w Oslo? Bez względu na to, czy wybierasz się na wakacje, czy w podróż służbową do Oslo, wynajem może być dobrym rozwiązaniem podczas zwiedzania miasta. Istnieje możliwość wynajęcia różnego rodzaju pojazdów i możesz zdecydować, czy chcesz odebrać samochód w mieście, czy na lotnisku Oslo-Gardermoen. 

Ogólne informacje o Oslo

Liczące około 590 000 mieszkańców (w 2010 r.) Oslo jest stolicą i największym miastem Norwegii. Położone jest w środkowo-wschodniej części południowej Norwegii, nad wewnętrznym fiordem Oslo. Przez miasto biegną inne rzeki, m.in. rzeka Akerselva. 

Oslo zostało założone około 1048 roku. Po raz pierwszy zostało stolicą w 1314 roku, a następnie w 1814 roku – po rozwiązaniu unii z Danią. W mieście znajduje się ważny port, obsługujący zarówno połączenia lokalne, jak i międzynarodowe, a także fiord Oslo wraz z otaczającymi miasto wzgórzami, będącymi popularnymi miejscami wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Stolica oferuje wiele atrakcji kulturalnych, w tym ponad 50 muzeów, liczne galerie sztuki, operę, teatr, sceny koncertowe i lokale nocne. 

Niektóre z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Oslo to Slottet (zamek królewski), będący główną rezydencją króla Norwegii, Park Pałacowy, główna ulica Karl Johans Gate (rozciągająca się od głównego dworca kolejowego w Oslo na południowym wschodzie do Slottet na północnym zachodzie), przy której swoje siedziby mają popularne firmy, a także katedra w Oslo z 1697 roku, Parlament, Teatr Narodowy z 1899 roku oraz stare budynki uniwersyteckie. 

Pozostałe atrakcje to Twierdza Akershus (założona w 1299 r.), stary kościół Aker z około 1100 r. (najstarszy budynek w mieście), Holmenkollbakken z muzeum narciarstwa, Park Frogner z instalacją Vigelanda (ogród rzeźb), Galeria Narodowa z kolekcją obrazów Edvarda Muncha, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Fram, Norweskie Muzeum Morskie i Muzeum Ibsena. 

Spośród wszystkich najnowszych atrakcji koniecznie warto zwiedzić gmach Opery w Oslo. Znajduje się ona w Bjørvika i została otwarta w 2008 roku. 

Istnieje możliwość wynajęcia samochodu w kilku miejscach w Oslo, m.in. na lotnisku Oslo-Gardermoen, na dworcu kolejowym Asker, w centrum miasta i przy Økernveien. Gwarantujemy niskie koszty wynajmu samochodów w Oslo. Skorzystaj z powyższej wyszukiwarki, aby sprawdzić ceny i dostępność wynajmu. 

Lotnisko

Główne międzynarodowe lotnisko w mieście, Oslo-Gardermoen (OSL), znajduje się 50 km (31 mil) na północny wschód od centrum miasta. Przy hali przylotów znajdują się biura kilku znanych firm, m.in. Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. 

Wynajmując samochód w Oslo, możesz przebyć krótsze lub dłuższe trasy we własnym tempie, a być może warto także zwiedzić inne miasta na wschodzie? 

Wskazówki dotyczące jazdy

Fredrikstad znajduje się 94 km (58,4 mile) na południe od Oslo i jest uroczym miastem założonym w 1567 roku. Uznaje się je za najlepiej zachowane miasto obronne w Europie Północnej, a Gamlebyen z historycznymi fosami, bastionami i brukowanymi uliczkami jest popularnym celem wycieczek. Warto zobaczyć także Twierdzę Kongsten z 1677 r., a także kościół z 1779 r. oraz muzeum we Fredrikstad. 

Kolejną popularną wskazówką dla podróżnych jest wyjazd do Glassworks Village, położonej 73 km (45 mil) na północny zachód od Oslo, a dokładnie w Jevnaker przy jeziorze Randsfjorden. Wioska została założona w 1762 roku i jest znana z produkcji wysokiej jakości wyrobów ze szkła i kryształów. Huta szkła jest otwarta codziennie przez cały rok. W weekendy odwiedzający mogą spróbować samodzielnie wydmuchiwać szkło w kabinie szklarskiej. Na terenie wioski znajduje się także muzeum szkła, galeria oraz sklep fabryczny.