Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Nowy Jork

Czy uwielbiasz podróże i poznawanie nowych miejsc? Jeśli tak, to Nowy Jork jest jednym z miast, które po prostu musisz odwiedzić. Jest w grupie najpopularniejszych miast Stanów Zjednoczonych dzięki wspaniałym przykładom architektury, pięknym widokom i atrakcjom turystycznym. Oprócz tego, miasto oferuje szeroką gamę wypożyczalni samochodów, w których możesz zarezerwować auto na czas swojego pobytu.

Przewodnik po Nowym Jorku

Wynajem Samochodów Nowy Jork
Wynajem Aut Nowy Jork

Nowy Jork (NYC) to miasto położone w południowej części stanu Nowy Jork. To największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych, zamieszkałe przez ponad 8,3 miliona mieszkańców, według danych z 2017 roku. Miasto zajmuje obszar ponad 783 km kwadratowych i leży w samym środku Obszaru Metropolitalnego Nowego Jorku. Uznawany za globalną metropolię Nowy Jork jest określany jako światowa stolica finansów, kultury i mediów. Oprócz tego ma silny wpływ na takie dziedziny życia, jak rozrywka, technologia, handel, turystyka, moda czy sport. 

Początki miasta wiążą się z XVI-wieczną Holandią i obecnie uznaje się je za międzynarodowy symbol wielokulturowości. To właśnie tu znajduje się główna siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych. Skutkiem nowojorskiej wielokulturowości jest współistnienie w mieście ponad 800 języków, jednak oficjalnym jest amerykańska odmiana języka angielskiego. Walutą używaną w Nowym Jorku jest dolar amerykański, a miasto szczyci się jedną z najsilniejszych światowych gospodarek. 

Mimo tragicznych wydarzeń w World Trade Center z 11 września, Nowy Jork ma nadal wysokie PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W 2017 roku PKB na mieszkańca wyniosło 71 252 dolary, a liczba miliarderów była najwyższa w kraju. W mieście jest duża różnorodność krajobrazów i charakterystycznych dzielnic, które przyciągają wielu turystów. Nowy Jork jest także nazywany miastem pięciu okręgów, a są to Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. 

Jeśli chodzi o kulturę, nowojorczycy są wielbicielami muzyki, sztuki wizualnej, komedii i tańca. Miasto jest sceną dla wielu rozmaitych parad i festiwali. Ponieważ miasto zajmuje duży obszar, można zaobserwować w nim różnice klimatyczne. Północna część metropolii ma wilgotny klimat subtropikalny, a w jej części zachodniej obserwuje się klimat morski. Przeciętnie w Nowym Jorku około 234 dni rocznie jest słonecznych. Zimy są chłodne i wilgotne, za to okres letni jest suchy, z temperaturami sięgającymi nawet 38ºC. 

Odkrywaj z wynajętym samochodem

Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc, które możesz zwiedzić w Nowym Jorku, jest Statua Wolności. To jeden z najsłynniejszych i największych pomników na świecie. Mierzy ponad 46 metrów wysokości i symbolizuje wolność. Jeśli chcesz natomiast napawać oczy widokiem przyrody, warto zajrzeć do Central Parku. Na jego obszarze można odwiedzić zoo, słynne Truskawkowe Pole, jezioro oraz zamek Belvedere. Przejażdżka samochodem od Statuy Wolności do Central Parku zajmuje około 35 minut, a odległość to 10,9 km. 

Centrum Rockefellera jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. To rozległe centrum rozrywki mieści się na Manhattanie i ma na swoim obszarze lodowisko na świeżym powietrzu, a także posąg Atlasa z brązu. Wielbiciele sztuki mogą zwiedzić wzniesione w 1870 roku Metropolitan Museum of Art. Muzeum posiada kolekcje sztuki datowane na nawet 5000 lat. Wśród kolekcji, które można podziwiać w muzeum, są kolekcje broni i zbroi, sztuka egipska i amerykańska sztuka dekoracyjna. Muzeum jest oddalone od Rockefeller Center o 4,3 km, czyli 21 minut jazdy samochodem. 

Jeśli jesteś miłośnikiem teatru, to podczas pobytu w Nowym Jorku koniecznie pójdź na sztukę broadwayowską. Broadway i Theatre District to dzielnice teatralne stojące na najwyższym poziomie w całym kraju. Na Broadwayu odbywa się wiele premierowych spektakli, które zazwyczaj są warte obejrzenia. Empire State Building to inne ze słynnych, wartych odwiedzenia miejsc w Nowym Jorku. Z punktu widokowego tego 381-metrowego budynku o 102 piętrach można podziwiać prawie cały Nowy Jork. Dystans 1,8 km między Broadwayem a Empire State Building można pokonać wynajętym samochodem w 11 minut. 

Lotniska

Nowy Jork ma trzy lotniska: Lotnisko John F. Kennedy International (JFK), Lotnisko Newark International i Lotnisko LaGuardia. To ostanie obsługuje głównie loty krajowe z Nowego Jorku do innych amerykańskich miast, a pozostałe dwa lotniska – loty międzynarodowe. Te lotniska oferują takie usługi, jak korzystanie z bankomatów, wymiana walut i wiele innych. Najpopularniejsze cele podróży pasażerów wylatujących z tych lotnisk to Boston, Tokio, Miami, Montreal i Paryż. 

W Nowym Jorku jest niemało wypożyczalni samochodów, między innymi Advantage, Alamo, Avis, Enterprise, Budget, Hertz, Thrifty i Payless. Większość z tych biur wynajmu samochodów to międzynarodowe firmy zapewniające najwyższą jakość usług. Możesz zarezerwować samochód w którejkolwiek z nich na lotnisku lub online, na stronie internetowej wypożyczalni. Radzimy zrobić rezerwację samochodu z wyprzedzeniem, by móc wynająć dokładnie taką markę, na jakiej ci zależy. 

Jako że każda z wypożyczalni samochodów ma swoje własne normy, radzimy zapoznać się szczegółowo z warunkami wynajmu samochodu firmy, z której usług chcesz skorzystać. Większość firm wypożyczających samochody wymaga od swoich klientów dodatkowej opłaty za zwrócenie wynajętego samochodu po czasie, warto więc sprawdzić warunki przedłużenia wynajmu. Sprawdź także dokładnie stan samochodu przed wyjazdem z parkingu wypożyczalni i zgłoś wszelkie usterki. 

Ruch drogowy

Jeśli chodzi o jakość dróg, to te nowojorskie są w świetnej kondycji. Drogi są należycie wytyczone i wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia. Na ulicach Nowego Jorku jest raczej tłoczno w godzinach porannych, gdy mieszkańcy udają się do pracy (między 5:30 a 9:30) i gdy z niej wracają (między 16:00 a 19:00). 

Ograniczenie prędkości na większości nowojorskich ulic to 40 km/h (25 mil/h). Na autostradach, takich jak Cross Bronx Expressway i Long Island Expressway, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h (50 mil/h), natomiast ograniczenie prędkości na drogach miejskich nie jest stałe. Dlatego zawsze lepiej sprawdzać je na znakach. W Nowym Jorku jest wiele parkingów samochodowych, których ceny nie są zbyt wygórowane. Można natrafić na nie praktycznie na każdym rogu. Jeśli jednak nie uda ci się żadnego znaleźć, zawsze możesz zaparkować w wyznaczonych miejscach na ulicy.