Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Phoenix

Jeśli masz zamiar odwiedzić Phoenix podczas swoich następnych wakacji i chcesz w prosty sposób dotrzeć do wszystkich ciekawych miejsc, to nie musisz się niczym martwić. Wszystko to dlatego, że w mieście znajdziesz wiele przystępnych cenowo wypożyczalni samochodów. Możesz również skorzystać z usług wynajmu samochodów dostępnych w Internecie, żeby wypożyczyć preferowany przez siebie pojazd. 

Przewodnik po Phoenix

Wynajem Samochodów Phoenix
Wynajem Aut Phoenix

Phoenix jest stolicą amerykańskiego stanu Arizona oraz jego najbardziej zaludnionym miastem – w 2018 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 1 660 272 osób. Phoenix jest też piątym pod względem liczby ludności miastem w Stanach Zjednoczonych i jedyną stolicą stanu, którego liczba mieszkańców przekroczyła 1 mln. Miasto zostało założone w 1867 roku, gdy było jeszcze częścią społeczności rolniczej. Jednak do 1881 roku Phoenix rozrosło się do takich rozmiarów, że zostało uznane za miasto, a w 1889 roku stało się stolicą Arizony. 

Miasto Phoenix znajduje się północno-wschodnim krańcu Pustyni Sonora, dlatego panuje w nim gorący, pustynny klimat, łagodzony jednakże przez obecność dwóch rzek i licznych w tym regionie kanałów. Zimy w mieście są łagodne, natomiast lata gorące, a ponadto Phoenix jest położone w jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów świata. Rocznie w mieście notowanych jest średnio ponad 3500 godzin pełnego słońca. Średnia temperatura powietrza w tym mieście latem wynosi 38°C, ale może też osiągnąć średnio 43°C. Rekord wszech czasów padł w 1960 roku, gdy temperatura podskoczyła do 50°C. 

W Phoenix znajdują się liczne ośrodki sztuk scenicznych, muzea i wiele galerii sztuk pięknych. Miasto jest położone również blisko kilku narodowych pomników i parków Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na słoneczny klimat Phoenix jest popularną miejscowością turystyczną. Miasto może się poszczycić różnymi atrakcjami, a dodatkowo słynie z dostępu do szerokiej gamy rozrywek na świeżym powietrzu, w tym w szczególności znane jest z golfa. W mieście, obok kaktusów i palm, znajduje się szereg ciekawych obiektów architektonicznych, począwszy od budynków tradycyjnych po nowoczesne konstrukcje. 

Ze względu na klimat miasta i jego naturalne środowisko, znajdziesz tu wiele ciekawych atrakcji. Należą do nich takie miejsca jak Zoo w Phoenix, South Mountain Park i rozciągający się w obrębie miasta Ogród Botaniczny Phoenix. Z kolei w okolicy można odwiedzić miejsca wyjątkowo piękne pod względem przyrodniczym i wartościowe pod względem historycznym, takie jak pomnik narodowy Agua Fria, Pustynia Pstra, Zamek Montezumy i wiele innych. Z pewnością zatem znajdziecie szeroki wachlarz atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia zarówno w mieście, jak i w jego okolicy. 

Zwiedzajcie z wynajętym samochodem

W Phoenix masz dostęp do wielu rozrywek i możesz odwiedzić wiele miejsc. Jednym z nich jest znajdująca się w obrębie miasta góra Camelback. Wzniesienie rozciąga się na długości 825 metrów i ma kształt głowy oraz grzbietu klęczącego wielbłąda. Góra jest idealnym miejscem dla różnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak choćby wędrówki. Trasa o długości 18,99 km pomiędzy Międzynarodowym Lotniskiem w Phoenix i górą zajmie ci wynajętym samochodem w przybliżeniu 19 minut. 

Kolejnym niezwykłym miejscem, które możesz z łatwością odwiedzić wynajmując samochód, jest Muzeum Sztuki w Phoenix, którego początki sięgają 1912 roku, gdy Arizona stała się 48. stanem USA. Jednakże muzeum zostało otwarte dopiero w 1959 roku. Muzeum posiada bogatą kolekcję sztuki nowoczesnej autorstwa kilku wspaniałych artystów takich jak Picasso, Georgia O’Keeffe, Henry Moore itd. Muzeum znajduje się ok. 7,72 km od Międzynarodowego Lotniska w Phoenix i można do niego dotrzeć wynajętym samochodem w ciągu 10 minut. 

Phoenix szczyci się bogatym życiem nocnym, z którego możesz skorzystać podczas swojego pobytu. Masz do wyboru przynajmniej kilka barów i restauracji, a jednym z bardziej popularnych, które warto odwiedzić, jest Valley Bar zlokalizowany przy ulicy North Central Avenue. Bar ten znajduje się ok. 6,27 km od lotniska i ok. 11 minut jazdy stamtąd wypożyczonym samochodem. 

Lotniska

W Phoenix znajduje się kilka lotnisk, jednakże najbardziej ruchliwym portem lotniczym miasta jest Międzynarodowe Lotnisko Phoenix-Sky Harbor. Lotnisko obsługuje połączenia z wieloma krajowymi i międzynarodowymi destynacjami. Wśród najpopularniejszych turystycznych celów, do których można dotrzeć z Phoenix, znajdują się: Londyn, Rzym, Walencja, Wenecja itd. 

Jeśli chodzi o inne porty lotnicze, to w Phoenix znajdują się jeszcze lotniska Deer Valley Airport, Phoenix Goodyear Airport, Sundance Discount Airport itd. Dodatkowo na obszarze lotnisk znajdziesz wiele wypożyczalni samochodów. Wśród nich sporą popularnością cieszą się wypożyczalnie Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, Budget, Avis itd. 

Zanim zdecydujesz się na konkretną usługę wynajmu samochodu, to warto najpierw zapoznać się z warunkami oferowanymi przez wypożyczalnie. Tylko tak dokładnie zrozumiesz zasady wynajmu i nie napotkasz na żaden problem podczas jazdy po mieście. W ten sposób nie poniesiesz także dodatkowych opłat za ewentualne naruszenie warunków wynajmu auta. 

Ruch uliczny

Phoenix ma dobrze rozwiniętą sieć dróg, a wszystkie drogi w mieście są w dobrym stanie. Podobnie zresztą jak w innych miastach, tak i w Phoenix na różnych drogach obowiązują różne ograniczenia prędkości. Na autostradach ograniczenie prędkości wynosi 55 mil na godzinę (88 km/h), z kolei w dzielnicach mieszkaniowych i na lokalnych ulicach ograniczenie to wynosi 25 mil/h (40 km/h), a na bocznych ulicach – 15 mil/h (24 km/h). Z jazdą po mieście nie będziesz miał żadnych problemów, o ile będziesz przestrzegać ograniczeń prędkości. 

Ponadto, aby cieszyć się jazdą samochodem w mieście, musisz unikać godzin szczytu, które mają miejsce między 7 a 9 rano i między 17 a 18 po południu. Oprócz tego w mieście będziesz mógł zaparkować samochód na kilka różnych sposobów: na zwykłym parkingu, w garażu, na parkingu przydrożnym czy też na parkingu z obsługą.