Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Wenecja

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Wenecja – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Wenecja – Podręcznik

Wynajem Samochodów Wenecja
Wynajem Aut Wenecja

Szukasz dobrego samochodu na wynajem w Wenecji? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na urlop, czy w podróż służbową, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, rezerwując samochód z dużym wyprzedzeniem. Popularną opcją jest odbiór samochodu na lotnisku w Wenecji, ponieważ auto będzie czekało na ciebie już po przylocie! 

O Wenecji

Wenecja jest stolicą regionu Veneto i została założona w 421 roku. Miasto leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w północnych Włoszech. Wenecja jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów w Europie, przede wszystkim ze względu na liczne kanały w centrum starego miasta. Po przyjeździe poczujesz się tak, jakbyś cofnął się w czasie do XVII wieku do epoki renesansu. 

Populacja Wenecji liczy około 265 000 mieszkańców (2014). Bardzo popularną atrakcją jest Piazza San Marco, znany również jako Plac Św. Marka. Znajduje się tu także piękny Pałac Dożów. W mieście można znaleźć ponadto wiele muzeów i instytucji artystycznych, m.in. słynne muzeum Galleria dell’Accademia. 

W mieście znajduje się również wiele perełek architektonicznych. Wzdłuż samego Canal Grande można podziwiać ponad 200 pałaców zbudowanych między XII a XVIII wiekiem i to właśnie tutaj znajduje się także Ponte di Rialto. Ten słynny most został zbudowany w 1551 roku i jest najstarszym mostem na Canal Grande. 

Lotniska

W Wenecji znajdują się dwa lotniska. Port lotniczy Wenecja-Marco Polo (VCE) jest głównym lotniskiem i znajduje się 8 km na północ od miasta. Jeśli potrzebujesz transportu, możesz wsiąść na lotnisku w autobus, którym dojedziesz na dworzec kolejowy w Wenecji. Do centrum miasta możesz się także dostać łodzią z lotniskowego doku. Na lotnisku znajduje się również kilka wypożyczalni samochodów, m.in. Avis, Europcar, Easycar, Budget, Hertz, Sixt, Thrifty, Targa Rent, Italy by car i Travelcar. 

Niektóre tanie linie lotnicze zdecydowały się realizować loty z mniejszego i tańszego lotniska Treviso (TSF), znajdującego się 20 km na północ od Wenecji. Lotnisko dzieli od Wenecji 30 minut jazdy pociągiem i można tutaj znaleźć takie wypożyczalnie samochodów jak Europcar, Maggiore, Auto Europa, Avis i Hertz. 

Ruch drogowy

Sieć drogowa we Włoszech jest dobrze rozwinięta i większość głównych miast jest połączonych autostradami. Niektóre z nich to drogi płatne. Większość autostrad ma bardzo dobry standard i w języku włoskim nazywa się je także słowem „autostrada”. Należy jednak pamiętać, że niektóre drogi pozamiejskie mogą być wąskie i kręte. 

Ograniczenie prędkości we Włoszech wynosi 50 km/h w strefach zabudowanych, 90 km/h w strefach pozamiejskich i 100-130 km/h na autostradach. 

Dopuszczalny limit alkoholu we Włoszech wynosi 0,05%, w porównaniu do 0,02% w Polsce

W kilku włoskich miastach obowiązuje zakaz ruchu pojazdów w historycznych centrach miast, zwanych „Zona Trafico Limitado” (ZTL). Obszary te są monitorowane przez system kamer, które robią zdjęcie wjeżdżającym tam pojazdom, a mandat jest przesyłany na adres domowy za pośrednictwem wypożyczalni samochodów. 

Wenecja jest generalnie miastem dla pieszych i gondoli, więc wszelkie większe parkingi znajdują się poza centrum. Niektóre hotele oferują jednak parking dla swoich gości. 

Wskazówki dotyczące jazdy

Korzystając z wynajętego samochodu możesz swobodnie poznawać okolice poza centrum Wenecji we własnym tempie i w przyjemny sposób zwiedzić większą część północnych Włoch. 

Możesz na przykład zechcieć zwiedzić urocze miasto Treviso, położone 32 km na północ od Wenecji. Populacja będącego stolicą prowincji miasta Treviso liczy około 83 000 (2013). W mieście znajduje się siedziba słynnej marki modowej Benetton. 

W Treviso znajduje się wiele atrakcji, m.in. stare miasto z dobrze zachowanymi XVI-wiecznymi murami miejskimi, XII-wieczna katedra i zbudowany w XIII wieku kościół San Francesco. Warto także zwiedzić muzeum historyczne Museo di Santa Caterina. 

Możesz się także wybrać do Padwy, która znajduje się 39 km na zachód od Wenecji. Padwa jest jednym z najstarszych miast we Włoszech, z populacją około 210 000 (2014). Jedną z głównych atrakcji miasta jest piękna bazylika katedralna św. Antoniego. W zbudowanej w XIV wieku katedrze można podziwiać dzieła słynnego renesansowego rzeźbiarza Donatello. 

W Padwie mieści się także założony w 1545 roku ogród botaniczny, który jest uważany za najstarszy w Europie.