Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Chicago

Masz zamiar odwiedzić Chicago w najbliższym czasie? Wypożyczenie samochodu może być dla ciebie świetną opcją. Masz do wyboru wiele wypożyczalni samochodów już na samym lotnisku. Dzięki wypożyczeniu samochodu unikniesz stresu związanego z używaniem komunikacji miejskiej. Oprócz tego, możesz zwiedzać wybrane przez siebie miejsca we własnym rytmie.

Przewodnik po Chicago

Wynajem Samochodów Chicago
Wynajem Aut Chicago

Chicago to miasto położone w stanie Illinois, w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) i jest uznawane za jedno z największych w kraju pod względem liczby ludności. Rzeczywiście plasuje się na trzeciej pozycji na liście najbardziej zaludnionych miast Stanów Zjednoczonych. Miasto leży nad brzegiem jeziora Michigan, a prawa miejskie posiada od 1837 roku. W Chicago są cztery pory roku, a najzimniejsze miesiące to styczeń i luty. 

Chicago jest zróżnicowane pod względem źródeł przychodów, co sprawia, że ma jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w kraju. Według danych z września 2017 roku, produkt brutto obszaru miejskiego wyniósł 670,5 bilionów dolarów. W Chicago siedzibę mają ważniejsze giełdy finansowe i terminowe, jak między innymi Chicago Board Options Exchange, Giełda Papierów Wartościowych i Giełda Towarowa (CME). Ta ostatnia, obok Giełdy Futures i Opcji (CBOT), jest własnością Chicago CME Group. 

Jest wiele miejsc wartych odwiedzenia w Chicago. Mieszanka historycznych perełek i nowoczesnych budynków ucieszy zapewne wzrok każdego turysty. Pierwszy z zabytków to Millenium Park, przepiękny teren wykorzystywany do prezentacji dzieł sztuki, projektów architektonicznych i przykładów architektury krajobrazu. W parku znajduje się Crown Fountain. To konstrukcja zaprojektowana przez hiszpańskiego artystę Jaume Plensa. Kompozycja składa się z dwóch piętnastometrowych wież usytuowanych po przeciwległych stronach płytkiego zbiornika wodnego, w którym widać ich odbicie. 

Turyści mogą też odwiedzić Field Museum. To muzeum kryje w sobie unikatowe przedmioty z przeróżnych okresów i terenów. Większość zwiedzających szczególnie interesuje wystawa „W dawnym Egipcie”. Można na niej poznać różne aspekty dawnej kultury egipskiej, a zarazem dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju poprzez szereg zajęć praktycznych. To wspaniałe miejsce dla uczniów i fanów historii chcących jej doświadczyć na żywo. 

Odkrywaj z twego wypożyczonego samochodu

Po wypełnieniu formalności związanych z wypożyczeniem samochodu, możesz zacząć odkrywać miasto i jego okolice we własnym rytmie. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę miejsc, na wypadek gdybyś jeszcze nie miał swojej. Możesz pojechać do Westchester, jakieś 35,4 km (22 mile) na zachód od Chicago. Westchester cieszy się szeroką ofertą kulturalną, od muzyki, poprzez rozrywkę, aż po propozycje edukacyjne. To zarazem tętniące życiem miasto, będące siedzibą wielu międzynarodowych firm. Możesz także się przejechać do Oaklawn, rodzinnego miasta sławnego rapera Kanye Westa. 

Miasteczko ma niewielką powierzchnię, a jego powstanie datuje się na początek XX wieku. Oaklawn ma świetnie ustrukturyzowany system parkowy, obejmujący tereny o różnych rozmiarach. Obecnie w Oakland jest ponad 300 akrów (1,2 km kw.) obszarów parkowych. Możesz także pojechać do Naperville, położonego około 53 km (33 mil) na zachód od Chicago. To dzielnica podmiejska Chicago, założona w XIX wieku. 

Naperville ma typową infrastrukturę, obejmującą instytucje medyczne, transport i tereny parkowe. Inną wartą odwiedzenia miejscowością jest Northbrook, położone 39,42 km (44,5 mil) na północ od Chicago. Pochodzi stąd wielu znakomitych sportowców, szczególnie graczy koszykówki i hokeja. Ta miejscowość także ma wiele parków i pól golfowych, otwartych zarówno dla stałych mieszkańców, jak i turystów. 

Lotniska

Turyści mają do dyspozycji kilka lotnisk w okolicach Chicago. Największe z nich to O’Hare International. To jedno z największych lotnisk w stanie Illinois, które w 2018 roku obsłużyło 83 miliony pasażerów. To 4,4% więcej niż zanotowano w roku 2017. 

Pasażerowie najczęściej latają z tego lotniska do takich popularnych miejsc jak Dublin, Delhi, Auckland czy Lizbona. Jest tu duży wybór wypożyczalni samochodów, jak na przykład Avis, Enterprise Rent-A-Car i Hertz. Innym lotniskiem położonym niedaleko Chicago jest Chicago Midway International. 

Lotnisko Chicago Midway International ma standardową infrastrukturę, z 43 bramkami rozmieszczonymi w trzech halach, z których hala A ma najwięcej bramek. Pasażerowie najczęściej latają z tego lotniska do Cincinnati, Zacatecas i Durango. Jest tu też duży wybór wypożyczalni samochodów, a najbardziej popularne to Avis, Hertz, Zipcar i Thrifty. 

Ruch drogowy

Drogi w Chicago, jak i w całym stanie Illinois, są dobrze utrzymane i formują sieć połączeń pozwalającą na sprawne poruszanie się. Są jednak także często zatłoczone, co może sprawić, że spędzisz więcej czasu w trasie. Jeśli jednak wykażesz się cierpliowścią, przejażdżka będzie tego warta. 

Ograniczenie prędkości do 48,2 km/godz. (30 mil/godz.) na terenie zabudowanym. Natomiast na autostradach ograniczenie wynosi 88 km/godz. (55 mil/godz.). W niektórych jednak przypadkach zezwala się na jazdę z prędkością 112 km/godz. (70 mil/godz.) na autostradzie. Jest wiele miejsc parkingowych do dyspozycji kierowców, jak na przykład Midway EZ Parking i Tower Self Park.