Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Orlando

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Orlando – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Orlando – Podręcznik

Wynajem Samochodów Orlando
Wynajem Aut Orlando

Potrzebujesz wypożyczyć auto w Orlando? To popularny wybór wśród przyjezdnych. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do pobliskich atrakcji i parków tematycznych. Większość osób decyduje się wynająć auto z wyprzedzeniem i odbiera je po przybyciu na lotnisko. Porównując ceny, jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Orlando z pewnością znajdziesz najlepszą dla siebie ofertę. 

Ogólne informacje o Orlando

Orlando leży na środku Florydy, jednego z amerykańskich stanów. Miasto zamieszkuje około 250 tysięcy osób. Jednak obszar metropolitalny liczy około 2,2 miliona osób (2012). 

Orlando leży, pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Zatoką Meksykańską, w hrabstwie Orange. Miasto jest znane z licznych parków rozrywki. Jest ich tu tak dużo, że Orlando często nazywane jest „Rozrywkową Stolicą Świata”. Tuż za miastem znajduje się Walt Disney World, Seaworld Adventure Park, Universal Studios, Island of Adventure, największy na świecie park wodny Wet’n Wild i Gatorland, gdzie z bliska można zobaczyć aligatory. 

W pobliżu miasta działają też liczne pola golfowe. 

Orlando jest również znane jako miasto licznie organizowanych tu konwencji i konferencji, a centrum miasta jest pełne wieżowców. Najwyższy z budynków to mierzący 527 m SunTrust Center. 

W Orlando znajdują się także muzea sztuki: Cornell Fine Arts Museum i Orlando Museum of Art. Swoje siedziby mają tu też muzeum nauki, kolejnictwa i hrabstwa, gdzie można podziwiać wystawy historyczne. 

Miasto, pełne sklepów i centrów handlowych, oferuje także rozrywkę dla lubiących zakupy. Jest tu także wiele parków i terenów zielonych. 

Lotnisko

Główne lotnisko, zlokalizowane 20 kilometrów na południowy wschód od miasta, to Orlando International Airport (MCO). Rocznie korzysta z niego 35,7 milionów pasażerów (2014). W terminalach A i B swoje siedziby mają liczne wypożyczalnie samochodów. Działają tu między innymi Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Firefly, National i Thrifty. 

Ruch uliczny

Stany Zjednoczone mają dobrze rozwiniętą i oznakowaną sieć dróg i autostrad. Międzystanowe drogi to autostrady łączące poszczególne stany. Są one częścią narodowych autostrad. Amerykański styl jazdy nie przysparza kierowcom stresu. 

Limity prędkości obowiązujące w Stanach Zjednoczonych są ustalane przez każdy ze stanów. Jednak na większości autostrad obowiązują limity pomiędzy 65 a 75 mil na godzinę (105-120 km/h). 

Zasady ruchu drogowego są także ustalane przez każdy stan z osobna. Jednak w większości przypominają te polskie. 

Dopuszczalny limit alkoholu w organizmie wynosi 0,8, a to oznacza, że jest wyższy niż w Polsce (0,2). 

Niektóre z autostrad to drogi płatne. Dlatego warto pamiętać, by mieć przy sobie gotówkę. 

W razie policyjnej kontroli należy zachować spokój, a ręce powinny być widoczne i leżeć na kierownicy. 

Nie zapomnij, że w dużych miastach ruch uliczny z reguły jest duży, zwłaszcza w godzinach szczytu. 

Porady dla kierowców

Wypożyczenie samochodu w Orlando daje ci doskonałe możliwości zwiedzenia regionu bez konieczności martwienia się o transport publiczny. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy planujesz odwiedzić pobliskie parki rozrywki. 

Autostrada międzystanowa numer 4 przebiega przez Orlando i łączy miasto Tampa z Daytona Beach. 

Jeśli chcesz popływać, warto odwiedzić Wybrzeże Atlantyckie. Urokliwe plaże znajdziesz w, leżącym 96 km na południowy wschód od Orlando, Cocoa Beach. Znajduje się tu molo, na którym działają restauracje, puby i sklepy z pamiątkami. 

A gdy już zmęczy cię opalanie, pływanie i plażowanie w Cocoa Beach to wytchnienie znajdziesz w leżącym tylko 40 kilometrów na północ Kennedy Space Center. To z tego, należącego do NASA centrum, w 1969 roku startował Apollo 11. Miejsce to oferuje odwiedzającym wystawy przybliżające historię astronomii, a także seanse w kinach IMAX i wiele więcej.