Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Waszyngton

Jeśli chcesz dobrych doświadczeń turystycznych, Waszyngton D.C. powinien być kolejnym miejscem na Twojej liście! Miasto znane jest z wielu zabytków i atrakcji turystycznych, a co jeszcze lepsze, są tam również samochody na wynajem i wypożyczalnie samochodów. W tym artykule wyjaśnimy, które miejsca, powinieneś sprawdzić w mieście, a także jak działa wypożyczalnia samochodów.

Przewodnik po Waszyngtonie

Wynajem Samochodów Waszyngton

Wynajem Aut Waszyngton

Waszyngton D.C. (Dystrykt Kolumbii) jest stolicą Stanów Zjednoczonych i znajduje się na północ od rzeki Potomac. Zostało założone w 1791 roku i nazwane na cześć byłego prezydenta USA, Georgea Waszyngtona. Waszyngton D.C jest uważany za jedno z najbogatszych miast w kraju. Całkowita powierzchnia miasta to 68,4 mil kwadratowych, a populacja w 2018 roku wyniosła ponad 700 tysięcy osób. Miasto zajmuje dwudzieste miejsce na liście najbardziej zaludnionych miast w USA. 

Miasto ma stabilną gospodarkę i generuje dochody na różne sposoby, w tym przez podatki. Zajmuje pierwsze miejsce na liście, najlepiej zabezpieczonych finansowo dużych miast w USA, a PKB na mieszkańca w 2016 roku wyniosło 181 222 USD. Waszyngton jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, przyciągając ponad 20 milionów turystów każdego roku. To także siedziba rządu federalnego Stanów Zjednoczonych i ważna stolica światowej polityki. 

Waszyngton bywa pod wpływem wilgotnego podzwrotnikowego klimatu z chłodnymi zimami, którym często towarzyszą lekkie opady śniegu. Lata w mieście są zwykle gorące i wilgotne, a wiosna i jesień są łagodne. Średnie roczne opady śniegu w Waszyngtonie wynoszą 39 cm a temperatura powietrza, może osiągnąć 32 stopnie Celsjusza. Waszyngton posiada również bogatą historię, która została nadszarpnięta wojną w 1812 r. Oficjalnym językiem w mieście jest język angielski, a używaną walutą są dolary amerykańskie. 

Mieszkańcy Waszyngtonu są dobrymi i przyjaznymi ludźmi, kochającymi sztukę i zajęcia na świeżym powietrzu. Na kulturę miasta duży wpływ ma rząd federalny USA, co przyczyniło się do rozwoju kilku instytucji kulturalnych. Znajdziesz tu wiele zabytków i niesamowite, warte poznania miejsca. Poza tym można wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, które są organizowane przez cały rok, co czyni to miasto bardzo interesującym miejscem, które warto odwiedzić. 

Zwiedzaj miasto wynajętym samochodem

Biały Dom jest jedną z głównych atrakcji w mieście. Jest to oficjalny dom prezydenta Stanów Zjednoczonych i został zbudowany przez Jamesa Hobana w 1792 roku. Możesz zwiedzić Biały Dom i dowiedzieć się więcej o jego historii. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Kapitol, który został zbudowany w 1793 roku. Jest siedzibą Senatu oraz Izby Reprezentantów. Wnętrze jest wypełnione obrazami opowiadającymi amerykańską historię. Z Białego Domu do Kapitolu jest 4,6 km i dojedziesz tam w 9 minut. 

Pomnik Lincolna jest kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć. To jedno z największych dzieł rzeźbiarza Daniela Chestera Frencha. Pomnik znajduje się na końcu centrum handlowego w pobliżu pomnika Waszyngtona. Został wzniesiony w celu upamiętnienia śmierci prezydenta Abrahama Lincolna i stał się jednym z popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów w mieście. Możesz również odwiedzić Pomnik Weteranów Wietnamu, wysoki mur z nazwiskami amerykańskich żołnierzy, którzy stracili życie podczas II wojny światowej. Odległość pomiędzy pomnikiem Lincolna a pomnikiem Weteranów Wietnamu wynosi około 0,16 km i zajmuje tylko minutę jazdy. 

Jeśli kochasz historyczne miejsca, na pewno powinieneś odwiedzić Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej. Jest to jedno z najpopularniejszych muzeów na świecie z kolekcją zabytkowych samolotów, w tym z oryginalną ulotką Wright Brothers z 1903 roku. Oprócz eksponatów istnieje także Planetarium Alberta Einsteina, które jest kinem IMAX. Jeśli kochasz zwierzęta, możesz także odwiedzić Narodowy Park Zoologiczny. W zoo czeka na Ciebie ponad 2000 różnych zwierząt, gadów i ptaków. Droga z muzeum do zoo, zajmuje około 15 minut jazdy samochodem, a odległość wynosi 9 km. 

Lotniska

Washington D.C ma łącznie trzy lotniska: Międzynarodowy Port Lotniczy Waszyngton Dulles, Narodowy Port Lotniczy im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Thurgood Marshall w Baltimore / Waszyngton. Lotniska znajdują się w strategicznych miejscach w mieście i są wykorzystywane zarówno do lotów lokalnych, jak i międzynarodowych. Oprócz tego zapewniono kilka udogodnień, takich jak bankomaty, kantory wymiany walut itp. 

Niektóre z popularnych miejsc, do których ludzie podróżują z tych lotnisk, to Las Vegas, Atlanta, Meksyk i Orlando. Na każdym z tych lotnisk znajdują się usługi wynajmu samochodów, takie jak Enterprise, Avis, Budget, Hertz i Alamo. Te wypożyczalnie samochodów działają zarówno lokalnie, jak i za granicą. Dysponują flotą pojazdów, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby. 

Rezerwacja samochodu jest bardzo łatwa. Możesz zarezerwować samochód po przybyciu na lotnisko lub dokonać rezerwacji online za pośrednictwem strony internetowej. Zalecamy dokonanie rezerwacji przed pojawieniem sie na lotnisku, aby mieć gwarancję tego, że otrzymasz auto które wybrałeś. Pamiętaj aby, zapoznać się z warunkami wynajmu samochodu i umową, a także sprawdzić stan samochodu. 

Ruch drogowy

Washington D.C posiada dobre drogi ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami, takimi jak latarnie uliczne i sygnalizacja świetlna. Standardowe ograniczenie prędkości na autostradach międzystanowych wynosi 55 mph (88,5 km/h), podczas gdy na innych drogach 25 mph (40,2 km/h). W zaułkach i strefach szkolnych ograniczenie prędkości jest ustawione na 15 mph (24,1 km/h). Niektóre części miasta mogą mieć jednak nieco inne ograniczenie prędkości dla określonych dróg, dlatego zawsze należy zwracać uwagę na znaki drogowe. 

Poza tym Waszyngton ma również kilka publicznych parkingów, na których można zaparkować wypożyczony samochód w przystępnej cenie. Jeśli nie możesz znaleźć publicznego parkingu, możesz poszukać parkingów przy ulicy, które są dozwolone w niektórych częściach miasta.

polski