Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Dallas

Myślałeś kiedyś o zwiedzaniu amerykańskiego miasta? Zatem Dallas powinno być twoim pierwszym przystankiem. Miasto jest pełne spektakularnych atrakcji turystycznych, które można zwiedzać. Poza tym jest domem dla wielu wypożyczalni samochodów, więc możesz łatwo zarezerwować samochód do użytku podczas pobytu w mieście. W tym przewodniku omówimy kilka interesujących faktów na jego temat, a także tego, co możesz zrobić podczas pobytu w tym mieście. 

Przewodnik po Dallas

Wynajem Samochodów Dallas
Wynajem Aut Dallas

Dallas to miasto położone w amerykańskim stanie Teksas. To największe miasto w hrabstwie Dallas częściowo rozciągające się na hrabstwa Denton, Collin, Rockwall i Kaufman. W 2018 r. populacja Dallas wynosiła ponad .34 miliona, co plasuje ją na 9 miejscu pod względem liczby najbardziej zaludnionych miast w Stanach Zjednoczonych. W mieście jest wiele różnych pięknych zabytków i niesamowitych miejsc do zwiedzania dzięki mieszance nowoczesnych budowli, historycznych budynków i dóbr kultury. Usytuowane w pobliżu Fort Worth i Arlington, Dallas ma doskonałe połączenia drogowe z resztą Teksasu i sąsiednimi stanami. 

Dallas pierwotnie powstało w wyniku budowy kolei w regionie, aby umożliwić transport bydła, bawełny i ropy do północnego i wschodniego Teksasu. Miasto zyskało na znaczeniu jako węzeł komunikacyjny po budowie autostrad międzystanowych. W mieście zbiegają się cztery główne autostrady międzystanowe w USA. Budowa międzynarodowego lotniska w Dallas/Fort Worth pozwoliła mu również przekształcić się w port śródlądowy, który ułatwia handel w USA, dodatkowo pomagając miastu stać się silnym centrum finansowym i przemysłowym. 

Miasto ma zróżnicowaną gospodarkę, która obejmuje obronę, technologie informacyjne, telekomunikację, usługi finansowe i transport. W mieście działa także kilka firm i branż, w tym dziewięć firm z listy „Fortune 500”. Dallas zajmuje pierwsze miejsce na liście „Najlepszego miejsca dla biznesu i kariery” w Teksasie i jest siedzibą główną firm takich jak Comerica, Atmos Energy, Mary Kay Cosmetics i Fossil, Inc. Koszty utrzymania w mieście są umiarkowane,a w ciągu ostatnich kilku lat rynek pracy odnotowuje wzrost. 

Klimat w Dallas jest sklasyfikowany jako wilgotny klimat podzwrotnikowy. Latem jest wilgotno i gorąco, szczególnie w lipcu i sierpniu. Temperatura może dochodzić do 41°C (105°F), przy średniej dziennej temperaturze 36°C (96°F) w tych miesiącach. Zimą Dallas doświadcza chłodnej pogody z kilkoma zimnymi okresami. Pierwsze przymrozki pojawiają się w listopadzie i zwykle kończą się w połowie marca. Niektóre części miasta mogą doświadczyć opadów śniegu w zimie, choć zwykle tylko przez kilka dni. Wiosna i jesień to pory przejściowe z przyjemną i umiarkowaną pogodą. 

Zwiedzaj w swoim wypożyczonym samochodzie

Jednym z najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w Dallas jest arboretum i ogród botaniczny w Dallas. Jest to ogród o powierzchni 66 akrów z ozdobnymi krzewami, sezonowymi kwiatami, drzewami i kolekcjami roślin. Ogród jest również wykorzystywany do sezonowych festiwali na świeżym powietrzu, pokazów sztuki i koncertów. Około 8.4 mili (13.5 km) od ogrodu znajduje się także Muzeum Szóstego Piętra w Dealey Plaza. Zawiera multimedialne eksponaty ukazujące klimat polityczny Stanów Zjednoczonych w latach 60. Znajdują się w nim także zabytki używane na początku XX wieku. Dojazd z ogrodu do muzeum zajmuje około 13 minut. 

Inną fascynującą atrakcją turystyczną w Dallas jest Perot Museum of Nature and Science. Jest to stylowe i architektoniczne arcydzieło. Podzielone jest na obszary tematyczne. W środku znajdziesz interaktywne stacje edukacyjne, zaawansowane technologicznie wyświetlacze, ruchome schody o długości 54 stóp oraz kino 3D. Jeśli chcesz podziwiać sztukę, możesz również odwiedzić Muzeum Sztuki w Dallas, które zostało założone w 1903 roku. Tutaj znajdziesz starożytne artefakty i klasyczną sztukę ze starożytnej Grecji, Egiptu i Rzymu. Z Muzeum Perota do muzeum w Dallas jest 0.6 mili (1 km) a podróż trwa 3 minuty. 

Akwarium Dallas World to kolejne miłe miejsce do odwiedzenia podczas zwiedzania miasta. Akwarium przedstawia różnorodne żyjątka morskie, w tym smoki morskie, meduzy, żółwie morskie, płaszczki, młoty tyburo i graniki wielkie, a także kilka swobodnie latających ptaków! Centrum Rzeźby Nasher to kolejne miejsce w Dallas, które powinieneś zwiedzić. Zawiera kolekcję współczesnych i nowoczesnych rzeźb zewnętrznych. Centrum służy również jako miejsce koncertów i wykładów. Przejazd z akwarium do Centrum Rzeźby zajmuje 4 minuty, a odległość między dwoma punktami wynosi 0.7 mili (1.7 km). 

Lotniska

Dwa komercyjne lotniska obsługują Dallas – lotnisko Dallas Love Field i międzynarodowe lotnisko Dallas/Fort Worth. Lotnisko Dallas Love Field wykorzystywane jest wyłącznie do lotów lokalnych z miasta do innych regionów w USA. Jednak Dallas/Fort Worth jest międzynarodowym węzłem komunikacyjnym i 11 najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie. Popularne kierunki obejmują inne duże miasta USA, Tokio i Londyn. Oba lotniska są w pełni operacyjne i wyposażone w niezbędne udogodnienia, w tym bankomaty i kantor wymiany walut. 

W Dallas znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, takich jak Enterprise, Europcar, Budget, Hertz, Exotic Cars i Sixt. Te wypożyczalnie samochodów to globalne marki o wysokiej wiarygodności i dobrej reputacji. Możesz zarezerwować samochód w każdej z tych wypożyczalni kiedy dotrzesz na lotnisko lub dokonać rezerwacji za pośrednictwem ich strony internetowej. Sugerujemy to drugie, ponieważ możesz zarezerwować z wyprzedzeniem i łatwo wybrać preferowany samochód. 

Decydując się na wybór usługi wynajmu samochodu, powinieneś poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z regulaminem. Powinieneś również upewnić się, że masz wszystkie dokumenty potrzebne do procesu najmu, w tym prawo jazdy. Ponadto dokładnie sprawdź samochód, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie, i natychmiast zgłoś wszelkie uwagi firmie wynajmującej. 

Ruch uliczny

Drogi w Dallas są w dobrym stanie i są łatwe w nawigacji. Możesz używać aplikacji lokalizacyjnych GPS, ponieważ trasy zostały zaktualizowane na głównych mapach internetowych. Istnieją niezbędne udogodnienia drogowe, takie jak oświetlenie uliczne, znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Drogi miejskie korkują się zazwyczaj w godzinach szczytu w godzinach od 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 18.00, więc w miarę możliwości najlepiej unikać jazdy w tych godzinach. 

Ograniczenia prędkości w Dallas zależą od drogi. Jeśli jeździsz w strefach dla pieszych, zatwierdzony limit prędkości wynosi 15 mph (25 km/h). W strefach zamieszkania ograniczenie prędkości wynosi 30 mph (48 km/h), podczas gdy na autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości 70 mph (127 km/h). Należy uważać na znaki prędkości, aby śledzić dozwoloną prędkość na drodze, którą jedziesz. Dallas ma również kilka parkingów, które znajdują się w strategicznych lokalizacjach w mieście. W niektórych częściach miasta dozwolone jest parkowanie na ulicy.