Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Londyn

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Londyn – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Londyn – Podręcznik

Wynajem Samochodów Londyn
Wynajem Aut Londyn

Wybierasz się na wakacje lub w podróż służbową do Londynu i potrzebujesz samochodu do wynajęcia? Porównując ceny z kilku wypożyczalni samochodów przed dokonaniem rezerwacji, możesz otrzymać najlepsze dostępne oferty. Wynajęcie samochodu w Londynie pozwala wybrać się na ekscytujące wycieczki, aby odkryć więcej wartych zobaczenia miejsc w Anglii w twoim własnym tempie. 

O Londynie

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i Anglii, a jego populacja wynosi około 8 milionów mieszkańców, biorąc pod uwagę cały region miejski. To miasto położone na południu Anglii jest jednym z najważniejszych centrów politycznych, gospodarczych i kulturalnych na świecie. W Londynie znaleźć można wiele zabytków i atrakcji, a także wspaniałe sklepy i gwarne życie nocne. Niektóre z najbardziej znanych zabytków Londynu to Big Ben, Pałac Westminsterski, Muzeum Brytyjskie, a także królewska rezydencja, czyli Pałac Buckingham. Popularna wśród odwiedzających jest także galeria sztuki Tate Modern oraz ukończona w 1711 roku katedra św. Pawła. 

Londyn znany jest również ze swoich teatrów, oper i sal koncertowych; najbardziej znaną z nich jest Royal Albert Hall, której budowa rozpoczęła się w 1871 roku. Jeśli chcesz podziwiać wspaniały widok na miasto, możesz wybrać się na najwyższe na świecie wspornikowe koło obserwacyjne, London Eye. 

Lotniska

Londyn ma dostęp do kilku lotnisk, z których największym jest lotnisko Londyn Heathrow (LHR), położone 24 km (15 mil) na zachód od miasta. Znaleźć tutaj można wypożyczalnie samochodów Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo, Enterprise, Budget i Sixt. 

Lotnisko Londyn Gatwick (LGW) położone jest 45 km ( 28 mil) na południe od centrum miasta. Można tu odebrać zarezerwowany wcześniej samochód wypożyczalni, takich jak Avis, Hertz, Europcar, Sixt, National, Enterprise i Budget. 

Lotnisko Londyn Stansted (STN) położone jest 6 4 km (39,7 mili) na północ od miasta, a większość linii lotniczych obsługiwanych przez lotnisko to tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair i EasyJet. W budynku terminalu lotniska swoje biura ma wiele znanych międzynarodowych wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Sixt, Budget, Enterprise i Alamo. 

Lotnisko London City (LCY) także oferuje loty międzynarodowe i znajduje się zaledwie 14 km (9 mil) na wschód od centrum miasta. Jeśli chcesz odebrać wypożyczony samochód tutaj, obok budynku terminalu znajdziesz firmy, takie jak Avis, Hertz, Alamo, National i Budget. 

Ruch drogowy

Sieć drogowa z przyjemnymi autostradami w Wielkiej Brytanii jest bardzo dobrze rozwinięta. Jak wiadomo, w Wielkiej Brytanii jeździ się po lewej stronie, a kierownica znajduje się po prawej stronie samochodu. Chociaż większość ludzi szybko dostosuje się do jazdy po lewej stronie, ważne jest, aby uważać na znaki drogowe i być uważnym na skrzyżowaniach i rondach. Jeśli masz problemy ze zmianą biegów lewą ręką, zalecamy wynajęcie samochodu z automatyczną skrzynią biegów. 

Pamiętaj, że ograniczenia prędkości w Wielkiej Brytanii są podawane w milach na godzinę, a nie kilometrach na godzinę. W miastach ograniczenie prędkości wynosi 30 mil na godzinę. 

W centrum Londynu jazda samochodem może wydawać się chaotyczna, a w niektórych strefach opłata z tytułu zagęszczenia ruchu w wysokości 8 GBP obowiązuje w każdy dzień tygodnia w godzinach 07.00-18.30. Strefy te są oznaczone czerwonym znakiem z białym C. Opłatę można uiścić telefonem komórkowym, przez Internet lub na stacjach benzynowych. 

Wskazówki dla kierowców

Wśród osób z wypożyczonym samochodem w Londynie sporą popularnością w okresie letnim cieszą się wycieczki do nadmorskiego kurortu Brighton. Znajduje się on 103 km (64 mile) na południe od Londynu, czyli około 2 godziny jazdy samochodem, i ma do zaoferowania piękne plaże. Brighton jest również popularnym miejscem do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i siatkówki plażowej. Jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta jest Royal Pavilion, który został ukończony w 1823 roku jako rezydencja króla Jerzego IV, a później został zakupiony przez miasto Brighton. Obecnie pawilon jest otwarty dla turystów. Inną popularną atrakcją jest molo Brighton Pier, gdzie można znaleźć restauracje, arkady i karuzele. 

Kolejna świetna wskazówka dotycząca jednodniowej wycieczki z Londynu to odwiedzenie jednego z najbardziej znanych zabytków Anglii, Stonehenge. Ten prehistoryczny zabytek, położony 136 km (84 mile) na południowy zachód od Londynu, a składa się on z okrągłej, megalitycznej kamiennej konstrukcji, otoczonej okrągłym nasypem. Stonehenge znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a niektóre elementy tej kamiennej struktury mają ponad 3000 lat.