Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Hiszpania

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Hiszpania – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Hiszpania – Podręcznik

Hiszpania
Wynajem Aut Hiszpania

Szukasz dobrej oferty wypożyczalni samochodów w Hiszpanii? Wypożyczenie samochodu podczas urlopu w Hiszpanii jest bardzo popularne i możesz w tym celu skorzystać z usług wielu wypożyczalni. Jeśli porównasz ceny agencji wynajmujących samochody w Hiszpanii, szybko i łatwo znajdziesz najkorzystniejszą ofertę. Zalecamy rezerwację pojazdu z dużym wyprzedzeniem. W ten sposób zapewnisz sobie samochód idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Ogólne informacje o Hiszpanii

Hiszpania jest położona na Półwyspie Iberyjskim w południowej części Europy i zamieszkuje ją około 46 milionów osób. Na północy Hiszpania graniczy z Andorą i Francją, na południu z Gibraltarem i wodami Morza Śródziemnego, a na zachodzie z Portugalią. Do Hiszpanii należą również Wyspy Kanaryjskie leżące na Oceanie Atlantyckim oraz archipelag Balearów na Morzu Śródziemnym, w skład którego wchodzą m.in. Minorka, Majorka i Ibiza.

Stolicą Hiszpanii jest Madryt leżący w środkowej części kraju na Wyżynie Kastylijskiej. W mieście żyje około 3,1 miliona ludzi i jest ono administracyjnym, finansowym i kulturalnym centrum kraju.

Hiszpania słynie z przyjemnego i słonecznego klimatu śródziemnomorskiego panującego na wschodnim i południowym wybrzeżu. Północne wybrzeże znajduje się w strefie klimatu atlantyckiego, a w wewnętrznej części kraju dominuje klimat kontynentalny.

Według danych z roku 2014 największymi miastami Hiszpanii są Madryt (3,1 mln mieszkańców), Barcelona (1,6 mln mieszkańców), Walencja (780 tys. mieszkańców), Sewilla (697 tys. mieszkańców) i Saragossa (670 tys. mieszkańców).

Prawdopodobnie najbardziej znaną atrakcją Hiszpanii są długie piaszczyste plaże na wybrzeżach Costa del Sol i Costa Blanca. Kraj może pochwalić się bogatą historią i oferuje turystom wspaniałe miasta, niezwykłą przyrodę, piękną architekturę, kulturę, sztukę i pyszną kuchnię.

Do najczęściej odwiedzanych miast Hiszpanii należą Madryt, Barcelona, Sewilla, Granada i Walencja.

Ruch drogowy

Sieć drogowa w Hiszpanii jest dobrze rozwinięta i obejmuje autostrady oraz drogi krajowe. Istnieją dwa rodzaje autostrad – Autopista oraz Autovia. Autostrady typu Autopista są drogami płatnymi, natomiast po autostradach Autovia można poruszać się bez opłat.

Na hiszpańskich autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości od 90 km/h do 120 km/h, a w obszarach zabudowanych do 50 km/h.

Dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi w Hiszpanii wynosi 0,5 promila. Dla porównania w Polsce dopuszczalny poziom to 0,2 promila alkoholu we krwi. Zalecamy jednak powstrzymanie się od spożywania alkoholu, jeśli prowadzisz samochód.

Jeśli policja zatrzyma Cię za przekroczenie prędkości lub inne wykroczenie drogowe, może zażądać zapłaty mandatu na miejscu.

W Hiszpanii warto zarezerwować samochód wyposażony w nawigacje GPS. Znacznie ułatwi to przemieszczanie się po Hiszpanii, zwłaszcza w dużych miastach.

Warto pamiętać również o tym, że hiszpański styl jazdy jest dość agresywny, dlatego podczas prowadzenia pojazdu należy zachować czujność i ostrożność.

Wskazówki dla kierowców

W Hiszpanii każdy znajdzie coś interesującego – niezależnie od tego, czy szukasz wielkomiejskiego zgiełku, czy też wolisz spędzić urlop na plażach południowego lub wschodniego wybrzeża. Dzięki wypożyczonemu pojazdowi z łatwością dotrzesz do wszystkich atrakcji i zabytków, możesz także udać się na przyjemną wycieczkę do pobliskich miast i wiosek.

W Hiszpanii znajduje się kilka turystycznych tras przebiegających przez zabytkowe wioski i piękne krajobrazy.

Alicante

Alicante leży w południowo-wschodniej części Hiszpanii na śródziemnomorskim wybrzeżu. W mieście żyje około 330 tys. mieszkańców. Alicante jest zabytkowym miastem i ważnym portem, a jednocześnie stanowi centrum wybrzeża Costa Blanca. Znanym punktem jest zamek Castillo de Santa Barbara. Budowla powstała w średniowieczu i znajduje się na wysokości 169 metrów n.p.m. Inne zabytki Alicante to zamek San Fernando z XIX wieku, muzeum archeologiczne, plaża Postiguet oraz promenada Explanada de Espana. Turyści mogą skorzystać również z licznych parków i terenów rekreacyjnych.

Pobliskie lotnisko Port Lotniczy Alicante (ALC) znajduje się w odległości 9 km (5 mil) na południowy wschód od centrum miasta. Jest to szóste pod względem wielkości ruchu pasażerskiego lotnisko w kraju. Znajdują się tu przedstawicielstwa kilku wypożyczalni samochodów, m.in. Avis, Centaur, Enterprise Atesa, Europcar, Goldcar, Hertz, Record Go oraz Sixt.

Wypożyczony samochód pozwoli Ci dostać się do jednej z najpopularniejszych plaż w Hiszpanii – San Juan – która znajduje się 9 km (5 mil) na północ od centrum miasta. Biała piaszczysta plaża ma 7 km (4 mile) długości. Wzdłuż niej przygotowano wiele miejsc parkingowych, a także kilka klubów plażowych.

Popularną trasą wycieczek jest również droga do Calpe położonego 64 km na północny wschód od Alicante. Trasa wiedzie przez słynne miejscowości turystyczne takie jak Villajoyosa, Benidorm, Alfa z del Pi oraz Altea.

Walencja

Walencja leży na wschodzie Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, i jest jednocześnie stolicą prowincji i regionu. Populacja Walencji wynosi około 780 tysięcy mieszkańców. Miasto jest również ważnym portem morskim i oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu jest kompleks nauki i sztuki Ciudad de las Artes y las Ciencias. Obejmuje on unikatowe i nowoczesne budynki, a także muzeum technologii, kino IMAX oraz planetarium.

Na Starym Mieście Walencji możesz zobaczyć kilka zabytkowych budynków, w tym m.in. katedrę z 1238 roku. Miasto słynie również z bogatego życia nocnego oraz dużej ilości eleganckich sklepów.

Port Lotniczy Walencja zlokalizowany jest w odległości 9 km (5 mil) na zachód od centrum miasta. Można tam znaleźć kilka stanowisk wypożyczalni samochodów, m.in. Avis, Enterprise Atesa, Europcar i Hertz.

Wypożyczenie samochodu da Ci wspaniałą możliwość organizacji krótszych lub dłuższych wycieczek poza miasto. Walencja oferuje niezłe plaże, ale polecamy wizytę na plaży El Saler, która znajduje się 12 km (7 mil) na południe od centrum miasta. Plaża ma długość ponad 2,5 km i pokryta jest drobnym piaskiem. W tym rejonie znajduje się również park narodowy Albufera.

Kolejną rekomendowaną wycieczką, którą możesz odbyć wypożyczonym samochodem jest wyjazd do Alicante, zlokalizowanego w odległości 166 km (103 mil) na południe od Walencji. Alicante oferuje niesamowite atrakcje. Polecamy m.in. wizytę w średniowiecznej fortecy Castillo de Santa Barbara położonej na wzgórzu ponad miastem.

Girona

Katalońskie miasto Girona leży na północnym-wschodzie Hiszpanii nad rzekami Onyar i Ter. Jego populacja to 97 tysięcy mieszkańców. Girona słynie z klimatycznego starego miasta i zabytkowych budynków, w tym m.in. gotyckiej katedry z XIV wieku. Do znaczących atrakcji należy również Dzielnica Żydowska, w której mieści się muzeum żydowskie. W Gironie warto odwiedzić również muzeum archeologiczne, muzeum historii miasta oraz muzeum sztuki.

Port Lotniczy Girona (GRO) znajduje się w odległości 12 km (7 mil) na południowy zachód od centrum miasta. Jest to lotnisko międzynarodowe i jeśli chcesz zarezerwować odbiór wypożyczonego samochodu, swoje biura mają tu wypożyczalnie Enterprise Atesa, Europcar, Goldcar oraz Hertz.

Korzystając z wypożyczonego samochodu możesz udać się do Barcelony, która leży w odległości 100 km (62 mil) na południowy zachód od Girony. Barcelona oferuje niezliczoną ilość zabytków i atrakcji, a także szerokie możliwości zakupowe. Dziedzictwo kulturowe Barcelony jest ogromne. Polecamy przede wszystkim wizytę w katedrze La Sagrada Familia (jej budowa rozpoczęła się w roku 1882) oraz w muzeum Pablo Picasso.

Innym ciekawym pomysłem na samochodową wycieczkę jest niewielkie nadmorskie miasteczko Tossa de Mar położone 39 km (24 mile) na południowy wschód od Girony. Tossa de Mar oferuje znakomite warunki do plażowania na kilku piaszczystych plażach oraz zabytkowe stare miasto.