Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Girona

Czy planujesz wizytę w Gironie w niedalekiej przyszłości? Jeśli tak, to rozważ opcję wypożyczenia auta. Wypożyczając samochód zyskujesz wolność łatwego zwiedzania miasta bez męczenia się w transporcie publicznym. Ponadto możesz zwiedzić różne miejsca we własnym tempie, zatrzymując się kiedy masz ochotę w niezaplanowanych miejscach. Jest kilka firm wynajmujących samochody, które mają przystępne ceny.

Przewodnik po Gironie

Girona
Wynajem Aut Girona

Girona to miasto w Katalonii ulokowane u zbiegu rzek Onyar, Ter, Galligants i Güell. Miasto w oficjalnych danych podaje liczbę mieszkańców jako 101,852 w 2019 r., co oznacza, że jest jednym z większych w Katalonii. Nazywa się też tak samo, jak prowincja, w której się znajduje. Miasto jest w odległości 99 km (62 mil) na północny wschód od Barcelony. Girona to połączenie chłodnych zim i gorących lat, z lipcem jako najbardziej suchym miesiącem. Dobre jest to, że opady są równomiernie rozłożone w całym roku. 

W Gironiem znajduje się jedna szkoła wyższa czyli Universitat de Girona. Uniwersytet został przywrócony w 1991 roku i od tamtej pory wykształcił wielu studentów z różnych regionów na kilku kampusach i w budynkach w mieście. Girona ma również bogatą gospodarkę z dobrze wykształconymi gałęziami. Jedną z najważniejszych gałęzi jest transport. Na zachód od Starego Miasta znajduje się ważna stacja kolejowa będąca elementem dobrze zaplanowanego systemu transportu kolejowego. Miasto jest także domem dla wielu różnorodnych kultur, które obejmują kilka ludzkich aktywności, w szczególności: 

  • Teatr 
  • Sport (Kolarstwo, hokej, piłka nożna) 
  • Edukacja 

Z zachodu Girona graniczy z Vic, a ze wschodu z Sabadell. Jednakże miasto jest na granicy Hiszpanii i jest otoczone od zachodu przez Morze Śródziemne, a od północy przez Pyrénées-Orientales (Francja). Girona ma kilka atrakcji turystycznych. Zasugerujemy Ci kilka z nich. Pierwszy na naszej liście jest Wall Walk. Ten wspaniały zabytek został wybudowany przez Rzymian. Potem został rozbudowany w czasach Karola Wielkiego we wczesnych latach VIII wieku i odbudowany w XIV wieku. 

Podążając ścieżką można zauważyć regularnie rozmieszczone wieże strażnicze ze schodami do punktów widokowych prezentujących panoramę Girony. Kilka fragmentów ścieżki jest wąskich i mogą wydawać się ciężkie do przejścia. Jednak w dobrych butach będziesz bezpieczny. Możesz także zejść na poziom ulicy w prześwitach i odpocząć w ogrodach. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Katedra w Gironie. Budynek został wzniesiony kilkaset lat temu i oferuje majestatyczne widoki turystom podczas zwiedzania. 

Odkrywaj w swoim wypożyczonym samochodzie

Po udanej rezerwacji samochodu możesz teraz odkrywać miasto i inne niesamowite miejsca w jego pobliżu. Możesz jechać do Santa Coloma de Farners, która jest 27.8 km (17.2 mili) od Girony. To miasto głównie handlowe, z kupcami przybywającymi z różnych regionów, aby prowadzi sprzedaż. Miasto słynie również z turystyki letniej, leśnictwa i produktów rolnych, co też przyczynia się do jego rozwoju. W mieście znajduje się kilka gotyckich budowli z IX wieku. 

Możesz także zobaczyć Sant Martí de Llémena, który znajduje się 20.5 km (23 mile) od Girony. Jest to spokojna gmina w hrabstwie Girona z czterema wioskami. W mieście znajduje się kościół, którego historia sięga kilkuset lat, funkcjonuje on do dziś. Możesz także pojechać do Cassà de la Selva, spokojnego miasta około 12.1 km (8 mil) na południe od Girony. Miasto ma dobrze rozwinięty transport, który składa się z linii kolejowej i autobusowej obsługującej Gironę i miasta na Costa Brava, takie jak Sant Feliu de Guíxols, Platja d’Aro lub Palamós. 

Możesz także pojechać wynajętym samochodem do Angles. To miasto jest 18.1 km (11.2 mili) na zachód od Girony. Angles to surrealistyczna gmina położona w Gironie. Ma małą populację, nieco ponad pięć tysięcy osób. W mieście mieszka słynny artysta Remedios Varo Uranga, który był malarzem surrealistycznym. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody możesz spędzić trochę czasu podziwiając krajobrazy w miasteczku. 

Podczas wycieczki nie zapomnij odwiedzić Figueres. Miasto tojest domem dla wielu znaczących osób. Zalicza się do nich Salvador Dalí, który był surrealistycznym artystą i zaprojektował Teatre-Museu Gala Salvador Dalí – muzeum, które głównie prezentuje kolekcje sztuki. Miasto jest także domem osoby, która wynalazła pierwszy okręt podwodny napędzany maszyną, czyli dla Narcísa Monturiol. Miasto znajduje się zaledwie 40.8 km (30.3 mil) na południe od Girony. Oprócz popularnych osób urodzonych w mieście, znajduje się tu też wiele starożytnych budowli. 

Lotniska

Do Girony można dotrzeć z kilku lotnisk, jednak lotnisko Girona – Costa Brava jest głównym portem lotniczym obsługującym prowincję. Lotnisko zostało zbudowane w 1965 roku i od tego czasu obsługuje pasażerów. Znajduje się 12.5 km (7.8 mili) na południowy zachód od Girony. Czasami jest wykorzystywane jako lotnisko alternatywne dla Barcelony, mimo że znajduje się 74 km (46 mil) na północ od centrum Barcelony

Liczba pasażerów obsłużonych w 2018 r. wyniosła około dwóch milionów, co stanowi około 5% wzrost w stosunku do liczby odnotowanej w 2017 r. Lotnisko składa się z dwupiętrowego budynku terminalu pasażerskiego z 33 punktami odprawy i 11 bramkami z kilkoma funkcjonującymi liniami autobusowymi . Ponadto pasażerowie mają tam dostęp do usług wynajmu samochodów. Niektóre z nich to Hertz, Thrifty, Europcar, Enterprise Rent-A-Car, Firefly i Sixt. 

Wiele usług wynajmu oferuje rezerwacje online, co wiele ułatwia, ponieważ nie musisz być fizycznie obecny, aby wynająć samochód. Z lotniska ludzie często latają w miejsca takie jak Bruksela, Amsterdam, Eindhoven i Birmingham. Oprócz niego innym bliskim lotniskiem do Girony jest Camp de vol de Gurb. Jest to małe lądowisko położone w Vic, sąsiednim mieście Girony, ale nie jest przeznaczone do użytku komercyjnego. 

Ruch uliczny

Girona ma dobre połączenia drogowe, które są bardzo dobrze utrzymane. Możesz łatwo przejechać z jednej części miasta do innej. Ograniczenia prędkości są różne dla różnych dróg i różnych pojazdów. W przypadku autostrad pojazdy takie jak samochody i motocykle mają ograniczenie prędkości do 120 km/h (74.6 mph), a ograniczenie prędkości dla autobusów i furgonetek to na 100 km/h (62.1 mph). W przypadku ciężarówek i pojazdów z przyczepą o masie mniejszej niż 750 kg ograniczenie prędkości to 90 km/h, podczas gdy te same pojazdy o masie większej niż 750 kg nie mogą przekraczać prędkości 80 km/h (50 mph). 

Istnieją również ograniczenia prędkości ustalone dla standardowych dróg. Jednak różnica w większości przypadków nie przekracza 10 km/h (6.2 mph). Ograniczenia prędkości dla obszarów zabudowanych są ustalone na 50 km/h (31 mph) dla wszystkich pojazdów. Podczas jazdy w Gironie często spotyka się policyjne punkty kontrolne, w których sprawdzają trzeźwość, pasy bezpieczeństwa i inne szczegóły związane z prowadzeniem pojazdu. Ma to na celu zapewnienie dobrych warunków dla kierowców i samochodów na drodze. 

Miasto znajduje się również w centrum kilku głównych tras przelotowych kraju. Przykładem jest trasa AP-7. W mieście jest kilka opcji parkowania. Niektóre z tych opcji to parking Aparcament SABA, który znajduje się w odległości spaceru od parku La Devesa. Niedaleko rzeki Riu Ter znajduje się także parking La Copa. Możesz także skorzystać z parkingu Maragall Girona w centrum miasta. Jednak większość centrów parkingowych znajduje się tylko w centrum miasta, parkowanie na obrzeżach może być trudne.