Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Bruksela

Wypożyczając samochód w Brukseli możesz odwiedzić wszystkie najlepsze miejsca podczas swojego pobytu. Dowiedz się o wszystkich pobliskich atrakcjach w mieście. To proste jeśli wybierzesz opcję wynajmu samochodu podczas pobytu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie opcje mogą być dostępne, jeśli myślisz o wynajmie pojazdu w mieście.

Przewodnik po Brukseli

Wynajem Samochodów Bruksela
Wynajem Aut Bruksela

Ponad 170 000 osób mieszka w Brukseli, stolicy Belgii, i znajduje się tu wiele rzeczy do zobaczenia. Belgia ulokowana jest obok takich krajów jak Niemcy i Luksemburg. Bruksela stała się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Raporty mówią, że w 2019 roku w ciągu roku odnotowano tam ponad 9 milionów odwiedzin z noclegiem. Miejsce to stało się bardzo popularne ze względu na jedzenie, takie jak czekolada i ser, a także zabytki, odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. 

Około 43 km od Brukseli leży Antwerpia – kolejne miasto w Belgii, które można odwiedzić. Jest około godziny jazdy samochodem i oferuje dużo do zobaczenia i zrobienia podczas pobytu. Możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do zoo w Antwerpii, które zostało założone w 1843 roku. Idź i zobacz największy gotycki kościół w Belgii, znany jako Katedra Matki Boskiej. W Antwerpii można znaleźć mnóstwo architektonicznych perełek, do których można dojechać samochodem. 

36 mil, czyli 57 km od Brukseli znajduje się Gent czyli Gandawa. Położona po północno-zachodniej stronie Brukseli we flamandzkiej części kraju jest to port, skąd można dostać się do wielu pobliskich miast. Z czasem stała się znana ze swojego przemysłu odzieży luksusowej. Idź do opery lub odwiedź jedno z muzeów. Więcej architektury i historii można zaznać odwiedzając zamek i fosę zbudowane w X wieku. 

Ixelles znajduje się w południowych podmiejskich częściach Brukseli. Ma szeroką ofertę kultury do zobaczenia i doświadczenia, jak np. „Flagey building”, znany również jako „żółta łódź” ze względu na sposób zaprojektowania i wygląd. Został zbudowany dla branży radiowej. Możesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. 

Odkrywaj w wypożyczonym samochodzie

Możesz jeździć po Brukseli podziwiając zabytki i odwiedzając najlepsze miejsca. „Grand Place” znajduje się na centralnym placu miasta. Podróż tam z lotniska, odległego o około 15 mil, powinna zająć około 30 minut. Jest to dość piękne miejsce do odwiedzenia, szczególnie wieczorem, żeby zobaczyć, jak jest oświetlone. Przekonasz się również, że niektóre pobliskie ulice noszą nazwy żywności, takiej jak ser. 

Około 19 minut lub 16 km od lotniska w Brukseli znajduje się kolejna atrakcja. Mini Europa to park rozrywki, który jest popularny wśród turystów. Pomysł polega na tym, aby zobaczyć całą Europę podczas wizyty, robiąc wycieczkę z krótkimi postojami. Od Londynu i Big Bena, przez Francję i inne kraje europejskie, można tam zobaczyć 350 modeli i pomników, które są powiązane z Europą. Istnieje również mini centrum gier. 

Na koniec jedź do Atomium w Brukseli. Zbudowany w latach 50. XX wieku został pierwotnie zaprojektowany jako znak chwały przemysłu metalowego. Ma 102 metry wysokości i jest bardzo popularny wśród turystów. 15 minut jazdy samochodem od lotniska, podróż samochodem to długość około 9 mil. 

Lotniska

Jeśli zamierzasz podróżować do Brukseli na wakacje, przekonasz się, że są dwa lotniska do wyboru. Pierwszym z nich jest lotnisko Zaventem. Podczas podróży turyści odwiedzają Antwerpię, Charleroi i Gent. Do wypożyczenia samochodu możesz skorzystać z usług Europcar, który jest dostępny na lotnisku. 

Drugim lotniskiem jest lotnisko Charleroi, 35 mil od Brukseli. Istnieje kilka opcji wynajmu samochodów na tym lotnisku, w tym Avis i Hertz. Czasami ludzie podróżują do Gosselies z lotniska Charleroi, które znajduje się w odległości niecałych 5 km . W Gosselies jest także kilka zabytków. 

Ludzie często odwiedzają miasto Zaventem samochodem, podróżując do Brukseli, ponieważ Bruksela jest zaledwie 20 minut od Zaventem. Możesz skorzystać z usług takich marek jak Sixt, InterRent i Budget, aby wynająć samochód bezpośrednio z lotniska Zaventem, niezależnie od tego, czy przybyłeś w interesach, czy dla przyjemności. 

Ruch uliczny

Ograniczenia prędkości na autostradach w Brukseli wynoszą 120 km/h (74 mph). W obszarach zabudowanych może to być 50 km/h (31 mph), a w strefach zamieszkania – 20 km/h (13 mph). Nie ma opcji bezpłatnego parkowania w centrum Brukseli. Wiele osób korzysta z BePark i innych systemów, w których można zarezerwować miejsce parkingowe. 

Jakość dróg w Brukseli może pozostawiać wiele do życzenia. Wiadomo, że Belgia ma również duży ruch, prawdopodobnie dlatego, że wiele osób korzysta z samochodu, a nie autobusu lub innych środków transportu publicznego. W Brukseli zdecydowanie warto wynająć samochodu, aby cieszyć się ofertą turystyczną.