Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Lanzarote

Czy marzysz czasem o zwiedzeniu Lanzarote na własną rękę? W takim razie z naszym przewodnikiem zorientujesz się co i jak zanim jeszcze zdecydujesz się wyjechać na wyspę. Lanzarote, mimo iż jest stounkowo niewielka, oferuje turystom kilka niesamowitych miejsc. Tutaj także łatwo znajdziesz wypożyczalnie samochodów, z których każda pomoże ci wybrać niedrogie auto. Decydując się na wypożyczenie samochodu z łatwością zwiedzisz wyspę i zachowasz przy tym maksymalnie dużo prywatności.

Przewodnik po Lanzarote

Wynajem Samochodów Lanzarote
Wynajem Aut Lanzarote

Lanzarote to hiszpańska wyspa położona w północno-wschodniej części autonomicznego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa usytuowana jest ok. 125 km od północnego wybrzeża Afryki i zajmuje powierzchnię 846 km kw. Lanzarote zamieszkuje w przybliżeniu 149 200 mieszkańców, co oznacza, że jest ona trzecią, po Gran Canarii i Teneryfie, najbardziej zaludnioną wyspą archipelagu. Poza tym, Lanzarote jest czwartą co do wielkości wyspą w obrębie Wysp Kanaryjskich. Wreszcie z uwagi na niezwykłą faunę i florę, a także kilka innych unikatowych cech, wyspa została uznana przez UNESCO za rezerwat przyrody. 

W oficjalnych rejestrach wyspa po raz pierwszy pojawiła się pod nazwą Insula de Lanzarotus Marocelus. Nawę tę nadał wyspie kartograf Angelina Dulcert, pochodzenia włosko-marokańskiego, który w ten sposób uczcił pamięć genueńskiego nawigatora, Lancelotto Malocello. Współczesna nazwa wyspy, 'Lanzarote’, wywodzi się zatem od pierwszej nazwy, a nie od nazwy nadanej jej przez tubylców, dla których funkcjonowała ona pod nazwą Tytheroygaka (coś co w całości jest w kolorze ochry), nawiązując tym samym do jej naturalnego, gliniastego koloru, będącego widomym znakiem wulkanicznego pochodzenia. Lanzarote bowiem, krótko mówiąc, została utworzona na skutek silnych erupcji wulkanów, a jej obszar w znacznej mierze składa się z zastygłej lawy (tylko gdzieniegdzie znajdują się formacje skalne). Wyspa oferuje kilka obszarów o dużym znaczeniu, wśród których znajdują się: 

  • Bioróżnorodność 
  • Transport (Lotniczy, morski i drogowy) 
  • Festiwal (Matka Boska od Wulkanów) 

Wyspa Lanzarote usytuowana jest w niedalekiej odległości od od Fuerteventury (11 km na południowy-zachód od Lanzarote) i od Gran Canarii (335km na południowy-zachód od Lanzarote). Pomiędzy tymi wyspami można się poruszać jedynie za pomocą promów. Lanzarote ma 60km szerokości (z południa na północ) i 25km długości (ze wschodu na zachód). Linia brzegowa wyspy, z plażami i skałami, rozciąga się na długości 213 km. W ogólnym krajobrazie wyspy dominują pasma górskie – Famara i Ajaches, a pasma Montanas del Fuego i Famara przecina pustynia El Jable. 

Zgodnie z Klasyfikacją klimatów Köppen, na Lanzarote panuje klimat podzwrotnikowy i pustynny. Dużą ilość opadów notuje się tylko w sezonie zimowym, a lato jest raczej suche. Średnia suma opadów w okresie od czerwca do sierpnia wynosi maksymalnie 0,5 mm, natomiast w okresie od grudnia do lutego na wyspie pada przez mniej niż 20 dni. W związku z tym średnia temperatura powietrza w lecie wynosi 25 stopni Celsjusza, a w zimie – 18 stopni Celsjusza. Pomimo jednak niewielkiej ilości opadów wyspa charakteryzuje się bogatą bioróżnorodnością, zarówno w zakresie flory, jak i fauny. 

Zwiedzaj z wynajętym samochodem

Nikt, kto przyjeżdża na Lanzarote, nie rezygnuje z odwiedzenia Parku Narodowego Timanfaya. Boisz się wulkanów? Ależ nie ma czego! Wulkany na terenie parku pozostają w stanie uśpienia od 1824 roku, dlatego nie będziesz musiał uciekać przed ognistą lawą. Park znajduje się w odległości ok. 21,5 km od portu lotniczego Lanzarote, a dojazd stamtąd zajmuje jakieś 20 minut. Przemierzenie tego terenu pieszo jest zbyt ryzykowne, natomiast niezapomnianymi widokami można się też nacieszyć podróżując autobusem turystycznym lub otwartym z obu stron, elektrycznym, dwuosobowym samochodem Twizy. 

Kolejnym niesamowitym miejscem, które trzeba odwiedzić na Lanzarote, są jaskinie w Jameos del Agua, położone ok. 25 km na północny-wschód od lotniska. W miasteczku, które słynie z bogatej kultury i sztuki, a także z dobrej oferty turystycznej, znajduje się kilka jaskiń lawowych. W Jameos del Agua do twojej dyspozycji są restauracje, ogrody, muzea oraz podziemne, słone jezioro, którym możesz napawać wzrok. Miasteczko słynie także z unikalnego i rzadkiego gatunku homara przysadzistego. Ten skorupiak ma żółto-białe zabarwienie i osiąga długość niewiele ponad 1 cm. 

Mając wypożyczony samochód możesz też odwiedzić Playa Blanca – miejscowość położoną 35 km na południowy-zachód od lotniska. Playa Blanca, ze swoją silną gospodarką, szczyci się również tym, że w 2008 roku jako pierwsze miasto na Lanzarote uruchomiła dedykowane połączenia autobusowe. Poza siecią transportową miasto posiada też inną, doskonale funkcjonującą infrastrukturę, w tym szkołę państwową, szkołę prywatną, kancelarię notarialną, tętniącą życiem marinę Rubicon, kościół i publiczną bibliotekę. 

Kolejną atrakcją turystyczną wartą odwiedzenia na Lanzarote jest Park Narodowy Timanfaya, rozciągający się zaledwie 19,1 km na zachód od lotniska. Park obejmuje część gmin Tinajo i Yaiza i ma powierzchnię 51,07 km kw. Zabawne jest to, że park w całości pokrywa gleba wulkaniczna. Symbolem parku jest figurka „El Diablo” wykonana przez słynnego artystę Césara Manrique. Wstęp do parku jest ściśle regulowany, jednakże jest jedna popularna, krótka trasa, którą turyści mogą zwiedzać na wielbłądach. 

Lotniska

Na wyspie znajduje się kilka lotnisk, ale duże, komercyjne lotnisko, jest tylko jedno. Lotnisko stanowi główne przejście graniczne i do niedawna zwane było powszechnie lotniskiem Lanzarote. Jednak od 2019 roku nazwa portu lotniczego została zmieniona na Lotnisko Lanzarote im. Césara Manrique, na cześć słynnego, lokalnego artysty Césara Manrique. Rok 2019 stanowił także 100. rocznicę jego urodzin. 

W 2018 roku lotnisko obsłużyło około 7,3 mln pasażerów, co stanowi wzrost o prawie 40% w porównaniu do okresu sprzed 10 lat. Obecnie do dyspozycji pasażerów są dwa terminale. Lotnisko oferuje także różne opcje wynajmu samochodów, a wśród znanych wypożyczalni są: Top Car, Hertz, Goldcar i i wypożyczalnia Cicar. Z tego lotniska pasażerowie często latają m.in. do Brukseli, Wiedenia, Madrytu i Londynu. 

Kolejnym lotniskiem, z którego można się dostać na Lanzarote, jest port lotniczy Fuerteventura. I choć lotnisko nie znajduje się na wyspie, to korzystają z niego turyści udający się na Lanzarote. Lotnisko Fuerteventura oferuje ponad 80 połączeń lotniczych do miejsc na całym świecie i rocznie obsługuje przynajmniej 5,6 mln pasażerów. Z tego portu lotniczego można polecieć m.in. do Berlina, Dublina, Madrytu i Helsinek. Dwa dobrze wyposażone terminale pozwalają na płynną obsługę pasażerów. W obrębie lotniska działa także kilka wypożyczalni samochodów, w tym Interrent, Budget i Plus car. 

Ruch drogowy

Lanzarote ma dogodną siatkę połączeń drogowych. Ograniczenie prędkości na autostradzie wynosi tu 120 km/h. Jednakże w terenie zabudowanym dozwolona prędkość wynosi jedynie 50 km/h, a na drogach poza terenem zabudowanym – 90 km/h. Miej na uwadze, że pomiędzy Playa Blanca i Arrecife rozstawione są na stałe drogowe radary. To jest powszechne na długich odcinkach, takich jak np. trasa LZ-2. 

Jeśli chodzi o parkowanie, to kierowcom na wyspie pozostają albo pobocza ulic, albo po prostu wolne przestrzenie. Na Lanzarote najprawdopodobniej uda ci się zaparkować za darmo i bezpiecznie. Unikaj jednakże miejsc, które są oznaczone żółtym znakiem. Samo natomiast jeżdżenie po wyspie jest raczej proste. Wszystko to dlatego, że wyspa nie jest zbyt duża, a wszystkie miejsca są odpowiednio oznakowane, tak że kierowcy są właściwie poinformowani. Dodatkowo na Lanzarote praktycznie nie ma korków. 

Podczas przemieszczania się po Lanzarote tylko dwie drogi mogą kierowcom sprawić nieco większy problem. Jedną z nich jest trasa LZ-10 biegnąca do gminy Haria, która rozciąga się na zboczu góry i ma 5 ostrych zakrętów. Jednakże przy odrobinie cierpliwości, nie powinna ona być trudna do pokonania. Drugą trasą jest LZ-202, biegnąca do Mirador del Rio, na której mogą się zmieścić w zasadzie dwa średniej wielkości auta. Trudność pojawia się wtedy, gdy chcesz zakręcić w pięknej krajobrazowo części wzdłuż klifu.