Wynajem Samochodów Portugalia

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Portugalia

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Portugalia – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Portugalia – Podręcznik

Portugalia
Wynajem Aut Portugalia

Wybierasz się na urlop do Portugalii? Może pomyślisz o wypożyczeniu samochodu, aby nie uzależniać się od transportu publicznego? Wiele osób decyduje się na dokonanie rezerwacji samochodu przed rozpoczęciem podróży, dzięki czemu pojazd czeka na nich już po przybyciu na lotnisko. Porównując ceny wynajmu samochodu w różnych wypożyczalniach w Portugalii, możesz uzyskać najkorzystniejszą stawkę. Zalecamy dokonanie rezerwacji jak najwcześniej przed podróżą, ponieważ samochody w najlepszych cenach zajmowane są jako pierwsze.

Ogólne informacje o Portugalii

Portugalia znajduje się w południowo-zachodniej Europie – w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Według danych na rok 2014 kraj ten zamieszkuje 10,4 mln osób. Od północy i wschodu Portugalia graniczy z Hiszpanią. Od zachodu i południa wybrzeże Portugalii oblewają wody Oceanu Atlantyckiego.

Do Portugalii należą również archipelagi Azory i Madera znajdujące się na Atlantyku.

Krajobraz Portugalii jest bardzo zróżnicowany. Na północy przeważają najbardziej górzyste rejony. Środkowa Portugalia to przede wszystkim przybrzeżne równiny z piaszczystymi wydmami i sosnowymi lasami. Południe kraju to wzgórza i piaszczyste równiny.

Portugalia leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a południowa część kraju charakteryzuje się najmniejszą ilością opadów.

Stolicą Portugalii jest Lizbona. Miasto znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego i zamieszkuje je około 540 000 osób (2011). Lizbona stanowi polityczne, gospodarcze i kulturalne centrum kraju oferując wiele zabytków i atrakcji. Wieża Torre de Belém z XVI wieku oraz kompleks klasztorny Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos) otwarty w roku 1601 znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Lizbona to również wiele interesujących muzeów, galerii sztuki, a także miejsce, w którym można zrobić zakupy lub oddać się uciechom nocnego życia.

Największe miasta Portugalii to Lizbona (540 000 mieszkańców), Porto (240 000 mieszkańców), Braga (182 000 mieszkańców) i Amadora (175 000 mieszkańców) (dane z roku 2011).

Każdego roku kraj odwiedza 13 milionów zagranicznych turystów, a wielu gości korzystających z lotów czarterowych przyjeżdża przede wszystkim do regionu Algarve, by spędzić urlop na uroczych plażach. Kultura, historia, przyroda i kuchnia Portugalii również przyciągają wielu turystów.

Najpopularniejsze kierunki podróży w Portugalii to stolica kraju Lizbona, turystyczne resorty w regionie Algarve, miasta Sintra i Porto, a także Funchal, które znajduje się na wyspie Madera.

Ruch drogowy

Portugalia ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg składającą się zarówno z autostrad, jak i dróg lokalnych. Większość odcinków autostrad jest płatna, a większość wynajmowanych samochodów wyposażona jest w urządzenie umożliwiające automatyczną płatność.

Ograniczenie prędkości w miastach i obszarach zabudowanych wynosi 50 km/h (30 mph) , a poza obszarem zabudowanym ograniczenie prędkości wynosi 90-100 km/h (55-60 mph) . Na autostradach w Portugalii zwykle obowiązuje ograniczenie do 120 km/h (75 mph)

Z Lizbony można dojechać autostradą do granicy z Hiszpanią. To część autostrady przebiegającej z Lizbony do Madrytu.

Dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila, w porównaniu z 0,2 promila dopuszczalnym w Polsce.

Warto pamiętać, że styl jazdy kierowców w Portugalii może być nieco bardziej agresywny niż w innych krajach. Z tego względu zaleca się czujność i ostrożność podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie odpowiedniej odległości od samochodu jadącego z przodu.

Wskazówki dla kierowców

Wypożyczając samochód w Portugalii, zapewniasz sobie możliwość spędzenia urozmaiconych wakacji, ponieważ wypożyczony samochód ułatwia poruszanie się i zwiedzanie kraju we własnym tempie.

Jeśli planujesz wizytę samochodem w dużych miastach, takich jak Lizbona, zalecane jest wypożyczenie samochodu wyposażonego w nawigację GPS. Znacznie ułatwia to poruszanie się po mieście. W stolicy może występować również duże natężenie ruchu i mogą pojawić się trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Portugalia jest niewielkim krajem i odległości między regionami nie są tu zbyt duże. Odległość między Faro leżącym na południu, a Porto znajdującym się na północy wynosi 553 km (343 mile) , co przekłada się na 4,5 godziny jazdy samochodem.

Wypożyczenie samochodu pozwoli Ci zobaczyć wspaniałe krajobrazy, malownicze miasteczka, winnice, zamki i fantastyczne plaże.

Sintra

Zabytkowe miasto Sintra znajduje się w zachodniej Portugalii. Mieszka w nim niespełna 10 000 osób (2011). Sintra leży około 12 km (7,5 mili) od atlantyckiego wybrzeża i 33 km (20 mil) na północny zachód od Lizbony. Sintra jest miejscem popularnym wśród turystów, słynącym z wyjątkowej atmosfery i pięknych, zabytkowych budynków.

Miasto leży na wysokości 300 m (1000 stóp) nad poziomem morza. Nad Sintrą góruje zamek Maurów (Castelo dos Mouros) zbudowany w X wieku. Inne znane atrakcje to Pałac Pena (Palacio de Pena) z XIX wieku, a także królewski Pałac Narodowy (Palacio Nacional de Sintra) z XVI wieku.

Zabytkowe centrum miasta jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najbliższe międzynarodowe lotnisko to Port Lotniczy Lizbona (LIS) znajdujący się w odległości 37 km (23 mil) na wschód od Sintry. Na lotnisku znajdują się przedstawicielstwa wielu międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Wśród nich m.in. Avis, Hertz, Goldcar i Enterprise.

Z wypożyczonym samochodem Sintra daje mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu w Portugalii. Odległość od Lizbony jest niewielka, a stolica oferuje niezliczone atrakcje i okazję na niezapomniane zakupy.

Portugalskie wybrzeże Estoril ma długie i piękne plaże. Polecamy wycieczkę na najpopularniejszą plażę Praia De Carcavelos. Ta wspaniała plaża ze złotym piaskiem jest położona w odległości 25 km (15 mil) na południowy wschód od Sintry. Carcavelos oferuje znakomite możliwości parkingowe, a na plaży są również kawiarnie i restauracje.

Polecamy również wizytę w nadmorskich miastach Estoril i Cascais, które znajdują się niedaleko zachodniego krańca plaży Carcavelos. Estoril słynie ze swoich plaż, pola golfowego i największego kasyna w Europie. Cascais również ma kilka małych plaż, które są dodatkiem do eleganckich deptaków, modnych sklepów, restauracji i barów.

Porto

Portowe miasto Porto znajduje się w północno-zachodniej części Portugalii nad rzeką Duoro, w odległości około 7 km (4 mil) od atlantyckiego wybrzeża. To drugie pod względem wielkości miasto Portugalii. Zamieszkuje je 240 000 osób. Porto jest tętniącym życiem miastem handlowym, a w 2001 roku otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Słynie także z produkcji wzmacnianego wina Porto.

Porto jest jednym z najstarszych miast w Europie. Zamieszkiwano tu już w III w. p.n.e. Historyczne centrum miasta jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Właśnie tutaj można zobaczyć wspaniałą katedrę pochodzącą z XII wieku oraz Palacio da Bolsa z XIX wieku. Kawiarnie, restauracje i bary znajdziesz w popularnej dzielnicy nad rzeką Duoro.

W mieście znajduje się również kilka interesujących muzeów – w tym m.in. muzeum sztuki współczesnej Fundacao Serravales. Odległość do miejscowej plaży w Foz do Duoro wynosi 7 km (4 mile) w kierunku zachodnim od miasta. Jest ona popularnym miejscem letniego wypoczynku.

Najbliższe lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Porto (OPO) – znajduje się w odległości 12 km (7,5 mili) na północ od centrum miasta i jest trzecim lotniskiem w kraju pod względem wielkości ruchu pasażerskiego. Na lotnisku znajdują się oddziały wypożyczalni samochodów takich jak Europcar, Avis, Budget, Guerin i Hertz.

Dzięki wypożyczonemu pojazdowi możesz odbyć wycieczkę do popularnego i uroczego miasta Guimaraes, które leży w odległości 55 km (34 mil) na północ od Porto. Guimaraes ma około 54 000 mieszkańców (2012). Główną atrakcją miasta jest jedna z najlepiej zachowanych starówek w Portugalii. Stare Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2012 roku Guimaraes otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Najpopularniejszymi atrakcjami Guimaraes są forteca z XI wieku, kaplica św. Michała z XIII wieku, kościół św. Franciszka z XV wieku oraz pałac Paco Dos Duques z XIV wieku.

Kolejną propozycją dla zmotoryzowanych jest wycieczka do portowego miasta Aveiro leżącego w odległości 80 km (50 mil) na południe od Porto. Aveiro zamieszkuje około 60 000 osób. Miasto słynie z kanałów i łukowatych mostów. Z tego powodu często nazywane jest „Portugalską Wenecją” i jest popularną atrakcją turystyczną.

Jeśli wybierzesz się w taką podróż, możesz zatrzymać się po drodze w zamku Castillo de Santa Maria da Feira, który został zbudowany w XI wieku. Zamek ma 4 wieże i został odrestaurowany w XV wieku. Castillo de Santa Maria da Feira znajduje się 37 km (23 mile) na południe od Porto i 50 km (31 mil) na północ od Aveiro.

Lagos

Lagos jest zabytkowym miastem leżącym na południu Portugalii na brzegu Oceanu Atlantyckiego, a dokładnie w zachodniej części regionu Algarve. Mieszka tam 31 000 osób (2011) i jest to popularna miejscowość turystyczna.

Lagos słynie ze swych cudownych plaż i zatoczek idyllicznie umiejscowionych pomiędzy stromymi klifami – w tym m.in. plaży Meia Praia. Miasto jest również znane z bogatego życia nocnego, które toczy się do białego rana. Starówka Lagos charakteryzuje się wąskimi i zatłoczonymi uliczkami.

Do najciekawszych atrakcji Lagos można zaliczyć imponującą fortecę z XVII wieku, mury miejskie z XIV wieku, a także kościoły św. Sebastiana i św. Antoniego – obydwa z XVII wieku. Kościół św. Antoniego mieści również godne odwiedzenia muzeum miejskie. Na placu Praca da Republika znajdziesz miejsce pierwszego w Europie targu niewolników z XV wieku, które również jest jedną z atrakcji turystycznych Lagos.

Najbliższe międzynarodowe lotnisko to Port Lotniczy Faro (FAO), który znajduje się w odległości 89 km (55 mil) na wschód od Lagos. Swe stanowiska ma tutaj kilka renomowanych wypożyczalni samochodów, w tym m.in. Avis, Hertz, Goldcar, Enterprise i Europcar.

Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu w Lagos, zdobędziesz możliwość samodzielnego zorganizowania wycieczek i zwiedzania regionu we własnym tempie. Polecamy wyprawę do małego miasteczka Silves, które znajduje się w odległości 38 km (24 mil) na północny wschód od Lagos. Silves położone jest na rzeką Arade i zamieszkuje w nim 11 000 osób (2011). Na szczycie miasta znajduje się forteca Maurów (Castelo dos Mouros), a jej najstarsza część pochodzi z VIII wieku. Często odwiedzanym miejscem jest również katedra w Silves zbudowana w XV wieku. Jest ona uznawana za największy budynek gotycki w regionie Algarve.

Jeśli zatęsknisz za wielkomiejskim zgiełkiem wypełnionym sklepami, kawiarniami, muzeami i pomnikami, możesz wybrać się w podróż do Lizbony, która znajduje się w odległości 300 km (186 mil) na północ od Lagos. W Lizbonie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a czas podróży samochodem wynosi jedynie 2 godziny 40 minut.