Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Faro

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Faro – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Faro – Podręcznik

Wynajem Samochodów Faro
Wynajem Aut Faro

Wybieracie się na wakacje do miejscowości Faro w Portugalii i potrzebujecie wynająć samochód? Dzięki naszej usłudze będziecie mieli możliwość zwiedzania regionu Algarve we własnym tempie. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Jeśli zarezerwujecie samochód przed wyjazdem, zaoszczędzicie zarówno czas, jak i pieniądze. Ponadto, będziecie mogli wybrać samochód, który najlepiej spełni wasze oczekiwania i na który nie wydacie fortuny. 

Ogólne informacje o mieście Faro

To miasto znajduje się w regionie Algarve, na południowym wybrzeżu Portugalii. Ponieważ liczba mieszkańców wynosi 46 000 i znajduje się tuż przy Oceanie Atlantyckim, Faro uważa się za stolicę regionu Algarve. 

Zwiedzanie okolicy możecie zacząć od samego miasta. Znajduje się w nim między innymi Centro Histórico, wiekowa dzielnica pokryta kostką brukową, w której znajdziecie mnóstwo przykładów imponującej dziewiętnastowiecznej portugalskiej architektury. Podbite przez Maurów w roku 1249, stało się diecezją Kościoła rzymskokatolickiego. Następnie, w roku 1755 zostało zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi. W Faro znajdują się liczne muzea, w tym Muzeum Etnograficzne oraz centrum kultury żydowskiej, których powstanie jest datowane na rok 1851. 

W Faro organizowane są liczne wycieczki do parku przyrody Ria Formosa, którego powierzchnia rozciąga się poza granicę z Hiszpanią. Park zamieszkują liczne gatunki ptaków, takie jak bociany czy flamingi. W Faro znajdziecie również rozciągającą się na kilka kilometrów plażę Praia de Faro. Nie jest zaskoczeniem, że, będąc centrum regionu Algavre, miasteczko prowadzi aktywne życie po zmroku. 

Lotnisko w Faro znajduje się w odległości 7 kilometrów od centrum miasta, niedaleko Parku Przyrody Ria Formosa. 

Wraz z Lizboną, Faro jest najpopularniejszym miejscem wynajmu samochodów w Portugalii. Oferujemy usługi najmu zarówno w kilku miejscach centrum Faro, jak również na lotnisku Faro. 

Lotnisko

Lotnisko Narodowe w Faro, Aeroporto de Faro (FAO) jest oddalone od centrum miasta o 6 kilometrów na zachód. Na jego terenie będą na was czekały samochody na wynajem takich fim jak Avis, Herz, Goldcar, Europcar, Guerin czy Enterprise. 

Około 13 kilometrów na wschód od Faro znajduje się tłumnie odwiedzany Park Przyrody Ria Formosa, na terenie którego znajdują się unikatowe laguny. Sam park jest gratką dla obserwatorów ptaków. 

Wskazówki dla kierowców

Faro jest świetną lokalizacją początkową na odbywanie zarówno krótszych, jak i dłuższych wycieczek do innych zakątków Portugalii. Region Algavre jest znany z pięknych formacji klifowych oraz krystalicznie czystej wody, nie wspominając o pięknych plażach. Wzdłuż wybrzeża znajdziecie mnóstwo innych ciekawych miast do zwiedzania. Jadąc naszym wynajętym samochodem, we własnym tempie znajdziecie swoje ulubione miejsce. 

Jedną z najczęściej obieranych przez turystów tras jest hiszpańska Sewilla, znajdująca się w odległości 199 kilometrów na wschód od Faro. Czas jazdy trwa około 2 godzin. W mieście tym znajdziecie 3 budynki, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Poza zwiedzaniem wielu atrakcjii turystycznych, w Sewilii możecie również zatrzymać się na zakupy. 

Gdybyście chcieli odwiedzić stolicę Portugalii, Lizbonę, znajduje się ona 280 kilometrów na północ od Faro. Jest to piękne i duże miasto, będące połączeniem nowoczesnej oraz tradycyjnej architektury. Znajdziecie w nim mnóstwo atrakcji turystycznych, jak na przykład Torre de Belém, statuę Chrystusa o wysokości 117 metrów, jak również wiekowe sąsiedztwo Alfamy, w pobliżu którego znajduje się szesnastowieczny Zamek Świętego Jerzego. 

Ruch uliczny

W Portugalii znajduje się sieć dobrze rozwiniętych dróg o wysokim standardzie. Mimo to, zauważycie, że kierowcy mogą być dosyć agresywni. Jazda po większych miastach może być chaotyczna i stresująca. 

Może być problem ze znalezieniem miejsc parkingowych w sezonie turystycznym, szczególnie w centrum Faro. Zamiast szukać w tej części miasta, warto skierować się do garażu znajdującego się przy głównej ulicy Alei 5 Października (Avenida 5 de Outubro). 

Co więcej, nieco na południe od centrum miasta, w pobliżu Placu Świętego Franciszka (Largo de São Francisco), znajduje się bezpłatny parking. Piesza wędrówka od garażu do centrum miasta zajmuje raptem 13 minut.