Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Torrevieja

Czy nie możesz się doczekać spędzenia czasu w Torrevieja podczas następnych wakacji, a może potrzebujesz usług wynajmu samochodu w trakcie pobytu? Nie martw się, ponieważ są tu dziesiątki wypożyczalni samochodów. Większość z nich znajduje się tuż przy lotnisku i są dość przystępne cenowo. Proces najmu jest również prosty. 

Przewodnik po Torrevieja

Wynajem Samochodów Torrevieja

Wynajem Aut Torrevieja

Torrevieja to jedno z najbardziej niesamowitych miast, które można odwiedzić w Hiszpanii. To nadmorskie miasteczko znajduje się około 50 kilometrów na południe od lotniska w Alicante. Pierwotnie miasto było wioską rybacką, która rozkwitła dzięki dużym złożom soli. Rzeczywiście, Torrevieja pozostaje jednym z największych producentów soli w Europie. Ponadto miasto charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem, zwykle określanym jako najzdrowszy na całym kontynencie europejskim. 

Wśród elementów, które wyróżniają to miasto, jest jego niesamowita historia. Tutaj krótko omówimy niektóre wydarzenia historyczne. Do 1802 roku Torrevieja nie była jako takim miastem. Było to po prostu miejsce na wieżę strażniczą, stąd jego nazwa Torre (wieża) i Vieja (stara). Około 1803 roku przedsiębiorcy tacy jak Karol IV wprowadzili do miasta produkcję i przetwórstwo soli. Posunięcie to zaczęło kształtować rozwój infrastruktury w Torrevieja. W 1829 roku Alfons XIII nadał Torrevieja prawa miejskie. 

Większość budowli w tym bardzo starym mieście jest zbudowana z cegieł. Miasto nie ma wielu starych budynków, ale nie powinno cię to zniechęcać. Podczas spacerów można natrafić na odrestaurowane wiatraki, które przypominają o źródłach energii w mieście w dawnych czasach. Torrevieja zachwyca niesamowitym widokiem na morze zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dodatkowo w centrum znajduje się stary neoklasycystyczny kościół, który rzekomo ukończono w 1928 roku, zastępując świątynię zniszczoną podczas trzęsienia ziemi. 

Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc wartych odwiedzenia jest różowe jezioro. Jest to jedno z wielu słonych jezior, które znajdują się w tym mieście. Różowe jezioro jest jednym z największych słonych jezior na świecie i jedynym w Europie. Jak sama nazwa wskazuje, jezioro ma różowy kolor, co jest zasługą żyjących w nim wyjątkowych mikroalg, skorupiaków i halobakterii. Ten kolor najlepiej wygląda latem. 

Zwiedzaj w swoim wypożyczonym aucie

Miasto Torrevieja ma wiele miejsc, które można zwiedzać wynajętym samochodem. Możesz wybrać się na wycieczkę do Mercadillo de Torrevieja, około 1,4 km od centrum. Targ odbywa się w każdy piątek i przyciąga setki turystów. Dlaczego? Różnorodność aromatów i kolorów w tym miejscu jest oszałamiająca. Możesz skosztować lokalnych warzyw lub owoców, które są unikalne na skalę światową. Znajdziesz tam również dużo wina, mięsa, ryb, pamiątek i odzieży. Zasadniczo ceny są dość niskie. 

Możesz także poświęcić trochę czasu na zwiedzanie okolic słonych jezior, w odległości około 4 km od Torrevieja. Są one domem dla pełnych elegancji flamingów, które można zobaczyć w tej okolicy. Ptaki można obserwować w kilku miejscach w Hiszpanii, ale tylko w Torrevieja można spotkać różowe flamingi. Zauważ, że flamingi są z natury białe, jednak ich ubarwienie ogólnie zależy od diety. Tutaj ich pożywienie składa się głównie ze skorupiaków. Latem można spotkać najwięcej flamingów, dlatego jest to oczywiście najlepszy czas na wizytę w Torrevieja. 

Możesz także odwiedzić różne trzygwiazdkowe hotele, takie jak Cabo Cervera Hotel, Torre Joven Hotel i Masa International Hotel, jeśli jesteś wczasowiczem, który preferuje indywidualne podejście i najnowocześniejsze usługi. Ceny hoteli są na ogół przystępne i mogą wynosić od 22€ do 100€ na osobę dziennie. 

Lotniska

Zasadniczo w Torrevieja nie ma lotnisk. Jest ich jednak wiele wokół miasta. Jednym z nich jest lotnisko w Alicante, które znajduje się w odległości około 36 km. Wypożyczonym samochodem dojedziesz z Torrevieja na lotnisko w Alicante w niecałą godzinę. 

Lotnisko w Alicante jest piątym najbardziej ruchliwym lotniskiem w Hiszpanii. Z lotniska w Alicante odbywają się codzienne wyloty do innych hiszpańskich miast (takich jak Barcelona i Madryt), a także loty międzynarodowe (do Portugalii, Włoch, Anglii). Na lotnisku znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, w tym Goldcar i Hertz. 

Możesz również rozważyć lądowanie na międzynarodowym lotnisku Región de Murcia (RMU). Znajduje się około 59 kilometrów od Torrevieja. Warto pomyśleć o wynajmie samochodu od jednej z działających na tym lotnisku firm np. Europcar i Sixt. Podróż z RMU do Torrevieja zajmie trochę mniej niż godzinę, a po drodze będzie można podziwiać wiele ładnych krajobrazów. 

Ruch uliczny

Jednym z najbardziej wyróżniających się aspektów tego miasta jest jego nieskazitelny stan dróg. Raczej nie zdarzy ci się jeździć po wybojach. Z tego powodu ruch jest dość płynny, ale od czasu do czasu mogą pojawić się korki w godzinach szczytu. Jeśli odwiedzasz miasto w celu zwiedzania, pamiętaj, aby unikać podróży w tych godzinach. 

Aby wizyta w Torrevieja przebiegła sprawnie możesz korzystać z funkcji GPS w telefonie podczas poruszania się po mieście. Władze miasta pobierają kilka euro za parkowanie. W związku z tym może być konieczne opłacenie biletów parkingowych przez Internet w czasie, gdy zamierzasz się poruszać wynajętym samochodem. 

polski