Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Warszawa

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Warszawa – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Warszawa – Podręcznik

Warszawa
Wynajem Aut Warszawa

Jeżeli planujesz wakacje lub biznesowy pobyt w Warszawie, opcja wypożyczenia samochodu umożliwi Ci szybsze i mobilniejsze poruszanie się po stolicy Polski. Duży wachlarz firm oferujących wynajem i łatwość skorzystania z oferty zachęca do wyboru tej opcji. Wynajęcie samochodu w Warszawie nie przysparza żadnych trudności, można to zrobić bezpośrednio na lotniskach (Lotnisko Chopina Warszawa, Warsaw Modlin Airport) firmy zajmujące się wynajmem mają tam swoich przedstawicieli. Można również skorzystać z serwisów online, informacji w hotelowych recepcjach, bądź bezpośrednio w biurach wynajmu samochodów.

Przewodnik po Warszawie

Warszawa to największe i najprężniej rozwijające się miasto w kraju, położone nad rzeką Wisłą w środkowo-wschodniej jego części. Jest stolicą Polski od 1596 roku, głównym ośrodkiem administracyjnym, oraz centrum kultury i biznesu. Mimo, że początki Warszawy sięgają odległej przeszłości, a pierwsze osady mieszkalne pojawiły się tutaj w IX wieku, obecna zabudowa miasta jest, ,nowa”. Podczas II wojny światowej zostało ono niemal doszczętnie zrównane z ziemią przez nazistowskiego okupanta w odwecie za stawiany opór oraz wszczęcie Powstania Warszawskiego w 1944 roku (straty wynosiły około 80% – 90%). Stolica, po wojnie, dzięki wysiłkom Polaków została odbudowana. Zabytkowe budowle to rekonstrukcje zburzonych pierwowzorów.

Warszawa to najbardziej zaludnione miasto w Polsce, obecnie zamieszkuje je ponad 1 700 000 ludzi. Miasto z wciąż rozbudowującą się infrastrukturą przyciąga nowych mieszkańców atrakcyjnym rynkiem pracy, ośrodkami kultury, nauki i rozrywki, dobrymi restauracjami oraz centrami sportu i rekreacji. Najbliżej położone duże miasta, które warto zwiedzić, i do których łatwo się dostać wypożyczonym samochodem, to Łódź (odległość 136 km, czas dojazdu 1 godzina 30 minut, trasa A2) Lublin (odległość 176 km, czas dojazdu 2 godziny 10 minut, trasa S17) i Toruń (odległość 260 km, czas dojazdu 2 godziny 36 minut, trasy A2 i A1).

  • Warszawa to miasto przez cały rok tętniące życiem
  • W Warszawie znajdziesz wszystko, co Cię interesuje

Wybierając się do Warszawy należy pamiętać, że leży ona w strefie klimatu umiarkowanego, co oznacza, że warto się przygotować i zaopatrzyć w odpowiednią odzież w zależności od pory roku, w której zdecydowaliśmy się zwiedzać miasto. W lecie mogą przywitać nas upały, jesienią i wiosną dobrze mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową i parasol, a zimą cieplejsze ubrania, bo zdarzają się opady śniegu i minusowe temperatury. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi +8,2°C z maksimum w lipcu (+18,3°C) i minimum w styczniu (–2,2°C). Najbardziej polecany okres na zwiedzanie to czas od marca do października.

Pomimo, że Warszawa jest dużą aglomeracją miejską produkującą sporo zanieczyszczeń, ma swoje zielone miejsca, parki, zieleńce i skwery, które także mogą się stać ciekawym kierunkiem dla każdego odwiedzającego stolicę. Warto wybrać się na spacer po warszawskich Łazienkach, czyli pięknym kompleksie pałacowo-ogrodowym wybudowanym w XVIII wieku. Jest to nie tylko miejsce rekreacji; mieszczą się tu muzea i galerie sztuki, można również napotkać pomniki znanych i zasłużonych Polaków, między innymi Fryderyka Chopina. Kolejnym zielonym miejscem Warszawy, gdzie miło jest się przespacerować to Ogród Saski; napotkamy tu zabytkowe rzeźby, pomniki pamięci oraz rzadkie rośliny i drzewa.

Zwiedzaj wynajętym samochodem

Warszawa to miasto z niezliczoną ilością ciekawych i atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia; nie sposób zobaczyć je wszystkie w przeciągu kilku dni, dlatego warto zdecydować się na kilka. Syrenka, symbol stolicy, znajduje się w jej herbie. Została także przedstawiona na pomniku, który postawiono w sercu miasta przy Bulwarach Wiślanych. W tym malowniczym miejscu można rozpocząć zwiedzanie, a stamtąd udać się na Stare Miasto, z zachowanym średniowiecznym układem ulic. W obrębie miasta, które wciąż częściowo otoczone jest murami obronnymi z XIII-XVI wieku, znajduje się gotycka archikatedra. Uwagę przykuwają też kamienice z XV-XVIII, a z każdą z nich wiąże się jakaś legenda.

Miejsca, którego nie wolno pominąć to Zamek Królewski w Warszawie. Całkowicie zdewastowany podczas II Wojny Światowej, został pieczołowicie zrekonstruowany. W 1980 roku wpisano go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwsze zabudowy powstały w XIII wieku, w XIV stał się siedzibą książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedzibą królów Polski. Obecnie zamek pełni funkcję Muzeum Narodowego. Można w nim podziwiać między innymi ekspozycję malarstwa historycznego. Do najcenniejszych obrazów należą dwa dzieła pędzla Rembrandta ”Dziewczyna w ramie obrazu” i ”Uczony przy pulpicie”. Zamek otacza plac zamkowy ze słynną kolumną króla Zygmunta III Wazy

Pałac i park w Wilanowie bez uszczerbku przetrwały zawieruchy wojenne. Znajdują się około 20 minut drogi, zaledwie 12 km od centrum Warszawy. Warto pokonać tę odległość, aby móc zobaczyć niepowtarzalny zabytek architektury, łączący elementy baroku europejskiego ze staropolskim sposobem zabudowy. Pałac wybudował w XVII wieku król Jan III Sobieski dla swojej żony królowej Marysieńki. Obecnie mieści się tu muzeum, można zwiedzać apartamenty króla i królowej, wnętrza zdobią barokowe meble, rzeźby, sztukaterie i obrazy.

Warszawa to miasto – świadek burzliwej, często tragicznej i bohaterskiej historii. Takim wydarzeniom dedykowane są dwa, bardzo ważne miejsca w Warszawie: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Polin to nowoczesne muzeum życia i pamięci, usytuowane na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej, w której podczas okupacji hitlerowskiej powstało getto. Jest próbą opowiedzenia ponad tysiącletniej historii współistnienia na jednym terenie dwóch kultur: żydowskiej i polskiej. Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętnia 63 dni bohaterskiej walki warszawiaków usiłujących wyzwolić miasto z rąk okupanta w 1944 roku. Nowoczesna aranżacja muzeum, zdjęcia, pamiątki i prezentacje multimedialne pokazują zwiedzającemu dzień po dniu tragiczny przebieg powstania.

Lotniska

Lotnisko Chopina w Warszawie jest największym i najbardziej obleganym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje setki połączeń międzynarodowych do najważniejszych miast na wszystkich kontynentach. Najpopularniejsze kierunki lotów to UK, Niemcy i USA. Obsługuje również połączenia krajowe m.in. Warszawa – Kraków, Warszawa – Gdańsk, Warszawa – Poznań. Na lotnisku Chopina w Warszawie stacjonuje polska flota lotnicza LOT. Na terenie lotniska znajdują się biura wynajmujące samochody: Avis, Budget, Car free, Car net, Enterprise, National, Alamo i inne.

Port lotniczy Warszawa Modlin zajmuje piąte miejsce w Polsce pod względem uczęszczania. Umiejscowiony jest 40 km na północ od centrum miasta, na terenie dawnej wojskowej bazy lotniczej. Jest mniejszym portem niż Lotnisko Chopina w Warszawie, obsługuje przede wszystkim rejsy średniego i krótkiego zasięgu. Główne kierunki lotów to UK, Hiszpania, Grecja i Turcja. Na terenie lotniska znajdują się biura 8 firm wynajmujących samochody: Hertz, Panek, Awos, Avis, Budget, Car free, Europcar i Express.

Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz-Szwederowo jest oddalony od centrum Warszawy 306 kilometrów, to 3 godziny 20 minut jazdy samochodem. Dostać się tam można trasami A2 i A1. Od centrum Bydgoszczy dzieli go zaledwie 3 i pół kilometra. Powstał na dawnym lądowisku wojskowym. Główne rejsy to UK i Irlandia. Na terenie lotniska znajdują się biura 6 firm wynajmujących samochody: Car free, Avis, Express, Odkryj auto, Carnet oraz Happy Rent.

Ruch drogowy

Warszawa jako stolica i centrum biznesu należy niestety do miast zakorkowanych. Wskazane jest używanie obwodnic i unikanie godzin porannego (od 07.00 do 09.00) i popołudniowego (od 16.00 do 19.00) szczytu. Warto zaopatrzyć się w GPS w wypożyczalni lub używać innych technolgii ułatwiających nawigację (Google Maps, specjalnych aplikacji). Warto pamiętać, że nie wszystkie drogi w ścisłym centrum miasta są dostępne dla ruchu, a żeby się tam dostać należy skorzystać z parkingów miejskich.

Płatne parkowanie w Warszawie obowiązuje nie tylko w ścisłym centrum miasta, ale także w dzielnicach do niego przylegających. Za parking należy zapłacić natychmiast po zaparkowaniu samochodu w specjalnie ustawionych parkometrach. Opłatę uiszczamy gotówką w monetach lub przy użyciu karty bankomatowej. Dzielnice, w których nie unikniemy opłat za parkowanie to Stare Miasto, Śródmieście, część Ochoty, a także Mokotowa, Pragi i Żoliborza. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 18.00. W weekendy parkingi są bezpłatne.

Zasady ograniczenia prędkości w Polsce są bardzo zróżnicowane, dozwolony limit może być uzależniony od różnych czynników: godziny, liczby pasów ruchu, oznakowania drogowego. Dlatego warto zapamiętać najważniejsze wskazówki, żeby uniknąć nieprzyjemności. Dozwolona prędkość na obszarze zabudowanym to 50 km na godzinę, w strefie zamieszkania 20 km na godzinę, na drodze zwykłej 90 km na godzinę, na drodze ekspresowej 120 km na godzinę, a na autostradzie 140 km na godzinę. Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy w Polsce to 0,2 promila, co oznacza przyzwolenie na kierowanie pojazdem po spożyciu 0,5 litra piwa lub 50 ml wódki.