Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Poznań

Czy chcesz cofnąć się w czasie do początków polskiej historii? Decydując się na wypożyczenie samochodu w Poznaniu, w Polsce, odkryjesz miejsca związane właśnie z tym! Na szczęście w mieście znajduje się wiele różnych punktów odbioru i różne opcje wypożyczenia, dzięki czemu twoja wycieczka będzie bardziej przystępna ekonomicznie, będziesz też mógł podróżować we własnym tempie! Jeśli masz pytania dotyczące znalezienia odpowiedniej opcji wypożyczenia samochodu w Poznaniu, na tej stronie znajdziesz wyczerpujące informacje.

Przewodnik po Poznaniu

Poznań

Wynajem Aut Poznań

Poznań jest położony nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce i jest jednym z najstarszych miast w kraju. Ponadto jest piątym co do wielkości miastem w Polsce i jednym z najsłynniejszych regionów kraju o ciekawych zwyczajach. W Poznaniu zwiedzić można kulturalne stare miasto oraz inne intrygujące zabytki! Miasto należy także do jednych z najbardziej zaludnionych w Polsce: mieszka tam około 538 000 osób, włączając w to okoliczne miejscowości, takie jak Janikowo, Główna i Bogucin. 

Miasto zajmuje powierzchnię około 261,3 km kw, a najwyższym punktem miasta jest wierzchołek wzgórza Morasko znajdujący się na wysokości 157 m. Najniższy punkt znajduje się zaś na dnie doliny Warty na wysokości 60 m. Główna rzeka Poznania — Warta, przepływa przez miasto na północ. Inne mniejsze rzeki to: Cybina, potok Junikowo, Wierzbak i Bogdanka. Miejsca idealne do kąpieli, żeglarstwa, kajakarstwa i wioślarstwa położone w pobliżu miasta to jeziora Strzeszyn i Rusałka, Kiekrz i Malta. 

Poznań pełni rolę stolicy administracyjnej województwa wielkopolskiego. Miasto od wielu lat jest centrum biznesowym, kulturalnym, handlowym, technologicznym, edukacyjnym, a także ważnym dla turystyki i sportu. Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim dla około 130 000 studentów. Jest także siedzibą jednego z największych polskich uniwersytetów — Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W mieście znajduje się także jest najstarsza polska diecezja, a także jedna z największych na świecie wystaw przemysłowych w Europie — Międzynarodowe Targi Poznańskich. 

Jedną z rzeczy, które wyróżniają Poznań, jest status miasta Gamma-alfa nadany mu przez Globalization and World Cities Research Network (GaWC). Jakość edukacji, poziom życia, opieka zdrowotna i bezpieczeństwo miasta są bardzo wysokie. Poznań wiele razy zdobył nagrodę najlepszej marki miejskiej. Dodatkowo w 2012 roku Poznańskie Centrum Sztuki i Biznesu zostało wyróżnione jako jedno z siedmiu „Cudów Polskich”. Dlatego, biorąc pod uwagę wszystkie osiągnięcia miasta i jego spokojną atmosferę, można śmiało powiedzieć, że jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia! 

Zwiedzaj wypożyczonym samochodem

W Poznaniu znajdują się różnorakie zabytki kulturalne. Większość z nich znajduje się w centrum miasta, a dotarcie do nich z różnych punktów miasta nie zajmuje więcej niż 30 minut. Trakt Królewsko-Cesarski to odcinek turystyczny położony około 15,5 km na wschód od lotniska Poznań-Ławica. Na trakcie tym znajdują się najbardziej charakterystyczne punkty miasta, przedstawiające jego tożsamość, historię i kulturę. Ponadto sztuczne jezioro Malta (położone około 3 km od centrum miasta) jest popularnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Nad jeziorem tym znajdują się także ważne atrakcje rekreacyjne, takie jak sztuczny stok narciarski, ogród zoologiczny i kolej wąskotorowa. 

Mural Śródka jest to popularna atrakcja w dzielnicy Śródka w Poznaniu; mural znajduje się około 14 km od lotniska Poznań-Ławica. Ta zapierająca dech w piersiach atrakcja autorstwa Arlety Kolasińskiej z gatunku malarstwa iluzjonistycznego zajmuje całą ścianę budynku: przedstawia ona trójwymiarowy obraz ulic Śródki z lat dwudziestych XX wieku. Inne ciekawe miejsce w Poznaniu to Brama Poznania, multimedialne muzeum położone naprzeciwko wschodniego wybrzeża wyspy katedralnej. Oferuje ono wystawę szczegółowo przedstawiającą urzekającą historię o powstaniu narodu polskiego. 

Wyżej wymienione zabytki to tylko kilka z wielu zabytków znajdujących się w mieście. Dlaczego jednak miałbyś spędzić cały pobyt „zamknięty” w murach miasta? Możesz także wybrać się poza granice, Poznania, około 292 km, w kierunku północnej Polski. W regionie tym znajdują się różne piękne wioski i miasteczka, takie jak Szymbark, Wieżyca, Chojnice i Gdańsk

Lotnisko

Planujesz przylecieć do Poznania samolotem? Masz szczęście, ponieważ w mieście położone jest lotnisko dla samolotów cywilnych: port lotniczy Poznań-Ławica Henryk Wieniawski to jedno z najstarszych lotnisk w Polsce i znajduje się 5 km (3 mile) na zachód od centrum miasta. Część nazwy lotniska pochodzi od sąsiedniej dzielnicy Ławicy, lotnisko znajduje się jednak w dzielnicy Jeżyce. Zwykle port lotniczy mylony jest z Wojskową Bazą Lotniczą Poznań – Krzesiny. 

Do 2009 roku północna sekcja lotniska była wykorzystywana do celów lotnictwa wojskowego jako niemiecka baza lotnicza; południowa część lotniska była zaś do użytku samolotów cywilnych. Istnieją jednak głosy o konieczności przeniesienia lotniska w inne miejsce, ponieważ tor lotu w kierunku pasa lądowania znajduje się bezpośrednio nad miastem. Port lotniczy Poznań-Ławica Henryk Wieniawski obsługuje loty towarowe, krajowe i międzynarodowe; może on obsłużyć do 3,5 miliona pasażerów rocznie. 

Opcje wynajmu samochodów dostępne na poznańskim lotnisku Ławica to firmy takie jak Alamo, Enterprise, Europcar, Green Motion, Keddy by Europcar i Sixt. Inne porty lotniska w pobliżu miasta (prywatne) to Aero Club Poznań Kobylnica i lądowisko Żerniki-Lotnisko Biernat. Na szczęście, ponieważ wszystkie lotniska znajdują się w obrębie, w Poznaniu łatwo można znaleźć hotel lub inne miejsce na nocleg. 

Ruch drogowy

Droga ekspresowa S5 to droga o ograniczonym dostępie, która biegnie wzdłuż trasy Ostróda-Grudziądz-Bydgoszcz-Poznań-Wrocław. Po wyborze Polski na organizatora mistrzostw Euro 2012 jakość tej drogi polepszyła się, jednak zamiar ukończenia remontu całej trasy przed mistrzostwami okazał się zbyt optymistyczny. Niemniej jednak cała droga ekspresowa S5 między Wrocławiem a Poznaniem jest dziś wyremontowana i otwarta. Podczas jazdy zawsze zachowaj ostrożność, uważaj na ograniczeniach prędkości i unikaj problemów z policją drogową. 

Pamiętaj, aby zachować ograniczenie prędkości do 100 km / h na drogach jednopasmowych, 120 km / h na drogach dwujezdniowych i 140 km / h na autostradach. Strefy płatnego parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Opłaty za parkowanie można uiścić za pomocą parkometrów lub aplikacji na telefon MoBilet, a bilet parkingowy należy umieścić za przednią szybą samochodu, aby uniknąć odholowania przez straż miejską. Obszerne strefy parkowania w Poznaniu znajdują się przy Alejach Marcinkowskiego 52, na Dominikańskiej 52 i Panny Marii 52. 

polski