Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Mediolan

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Mediolan – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Mediolan – Podręcznik

Wynajem Samochodów Mediolan
Wynajem Aut Mediolan

Czy potrzebujesz samochodu do wynajęcia w Mediolanie? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, czy w podróż służbową, wynajem samochodu może być praktyczny, ponieważ pozwala zachować niezależność, dzięki czemu nie musisz polegać na środkach transportu publicznego. W ten sposób masz również możliwość odkrywania większej liczby miejsc, udając się na wycieczki do innych miast położonych w północnych Włoszech. Zaleca się rezerwację wypożyczonego samochodu z dużym wyprzedzeniem, a dzięki porównaniu cen wypożyczalni możesz zaoszczędzić pieniądze. 

Informacje ogólne o Mediolanie

Mediolan znajduje się około 500 km (310 mil) na północny zachód od stolicy Włoch, Rzymu, między rzekami Ticino i Adda. Mediolan jest drugim co do wielkości miastem Włoch, położonym w regionie Lombardii, 394 stopy nad poziomem morza. Mediolan zamieszkuje 1,26 miliona ludzi — lub 3,8 miliona, jeśli wziąć pod uwagę przedmieścia miasta. 

Mediolan jest znany przede wszystkim jako jedno z największych miast mody na świecie, wraz z Londynem i Paryżem, i jest czystym rajem dla zapalonych konsumentów. Miasto jest jednak także centrum finansów, a także kultury i edukacji. Znajdziesz tutaj niezliczone kościoły, muzea i galerie sztuki. Pinacoteca di Brera, mieszcząca się w Palazzo Brera, to jedna z najważniejszych kolekcji sztuki we Włoszech. Możesz również odwiedzić Castello Sforzesco, które było główną siedzibą władców miasta, a w którym obecnie mieści się kilka muzeów i kolekcji sztuki. W Mediolanie znajduje się także jedna z największych na świecie oper, La Scala, która może pomieścić 3 600 osób, wybudowana w latach 1776-1778, a także słynna Katedra Narodzin św. Marii (Duomo di Milano), trzecia pod względem wielkości katedra w Europie, mogąca pomieścić 40 000 osób. 

10 km (6 mil) na wschód od Mediolanu położone jest lotnisko Linate, natomiast lotnisko Malpensa znajduje się 45 km (28 mil) na północny zachód od miasta. 

Oferujemy wynajem samochodów w kilku miejscach w Mediolanie, w tym na lotniskach. Ponieważ wymienione ceny są porównywane między kilkoma wypożyczalniami samochodów, najniższa cena jest gwarantowana. Zarezerwuj samochód jak najszybciej, aby uzyskać go w najniższej możliwej cenie. 

Lotniska

Mediolan posiada kilka międzynarodowych lotnisk, z których największym jest port lotniczy Milano Malpensa (MXP). Położony jest on 50 km (31 mil) na północny zachód od centrum miasta i dysponuje dwoma budynkami terminali. W Terminalu 1 można znaleźć wiele wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Auto Europa, Locauto Rent, Budget, Hertz, Maggiore, Sixt, Thrifty i Goldcar. 

Mniejsze z lotnisk, port lotniczy Milano Linate (LIN), znajduje się około 11 km na wschód od centrum miasta i obsługuje głównie loty krajowe, a także loty do i z niektórych europejskich miast. Lotnisko ma jeden terminal, w którym znaleźć można wypożyczalnie samochodów, takie jak Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz i Thrifty. 

Ruch drogowy

Mediolan jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla całych północnych Włoch, a sieć dróg wokół miasta jest rozległa. Jazda w centrum Mediolanu może być bardzo stresująca ze względu na duży ruch i bardzo agresywny styl jazdy. Ponadto znalezienie dostępnego parkingu może okazać się trudne w centrum miasta, a w niektórych jego częściach samochody są zabronione. 

Zaleca się jednak korzystanie z wypożyczonego samochodu za każdym razem, gdy wybierasz się poza centrum miasta, ponieważ umożliwi ci to wyjazd na krótsze lub dłuższe wycieczki. Drogi mają wysoki standard, a ceny wynajętych samochodów są stosunkowo niskie. 

Wskazówski dla kierowców

Najbliższe duże miasta to Turyn (42 km, 88 mil), Genua (144 km, 89 mil) i Werona (179 km, 111 mil). 

Jeśli chcesz znaleźć plaże na wybrzeżu Morza Śródziemnego, możesz wybrać się na południe do oddalonej o 1 godzinę i 40 minut drogi Genui, głównego miasta portowego we Włoszech. Miasto znajduje się w wąskiej i pagórkowatej okolicy pomiędzy morzem a Apeninami i ma do zaoferowania wiele zabytków do zwiedzania, takich jak stare miasto wolne od ruchu drogowego z wąskimi uliczkami i alejkami. Można tu również znaleźć katedrę San Lorenzo, pochodzącą z 1118 roku, a także kilka galerii i muzeum sztuki Palazzo Bianco. Jeśli podróżujesz do Genui z dziećmi, zalecamy wizytę w miejskim akwarium, kilka kilometrów na wschód od centrum miasta znajdziesz zaś kilka publicznych plaż. 

Popularnym rozwiązaniem jest też wybranie się wypożyczonym samochodem nad jezioro Garda, 84 mil na wschód od Mediolanu. Jezioro Garda jest największym jeziorem Włoch i popularnym miejscem wypoczynku dla turystów. Oferuje wspaniałe plaże, a także możliwość pływania i uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i żeglarstwo. 

Po wschodniej stronie jeziora Garda, 94 mil na wschód od Mediolanu znajduje się miasto Lazise otoczone XIV-wiecznym murem miejskim. Znajduje się tam XII-wieczny kościół San Nicolo, a nieopodal, na południowy wschód od miasta, znajduje się Parco Natura Viva & Zoo. Częścią tego obszaru jest park safari, w którym możesz z bliska zobaczyć egzotyczne zwierzęta.