Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Paryz

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Paryz – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Paryz – Podręcznik

Paryz
Wynajem Aut Paryz

Ogólne informacje o Paryżu 

Paryż to stolica Francji, a także gospodarcze, kulturalne i polityczne centrum kraju. Położone nad Sekwaną miasto znajduje się w północnej części Francji. Zamieszkuje w nim 2,2 miliona mieszkańców (2014). Z kolei region Wielkiego Paryża zamieszkuje niemal 10 milionów osób. 

Paryż, ze swoimi niezliczonymi zabytkami, to jedno z najczęściej odwiedzanych miast świata. Można tam zobaczyć między innymi wieżę Eiffla, Luwr, sławną katedrę Notre Dame i bazylikę Sacré-Coeur, Łuk Triumfalny, Aleję Pól Elizejskich i artystyczną dzielnicę Montmartre. 

Jedną z atrakcji stolicy Francji jest także Ogród Luksemburski (Jardin de Luxembourg). Park ten powstał w 1612 roku przy Pałacu Luksemburskim. W parku znajdują się piękne fontanny, rzeźby, korty tenisowe, a także inne atrakcje. 

Niedaleko od miasta znajduje się paryski Disneyland, który jest atrakcją dla całej rodziny. 

Paryż to także raj dla lubiących zakupowe szaleństwo. Roi się tu od maleńkich, wyspecjalizowanych sklepików, modnych butików, targów, ale też domów handlowych. 

Lotnisko

Główne lotnisko Paryża to port lotniczy imienia Charles’a de Gaulle’a (CDG). Znajduje się ono 34 kilometry na północny wschód od centrum miasta. Rocznie lotnisko obsługuje 60 milionów pasażerów. W terminalach 1 i 2 działają liczne wypożyczalnie samochodów. Znajdują się tu przedstawicielstwa takich firm jak: Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Firefly, Hertz, Sixt, Interrent, Alamo, Advantage, Dollar, National, Thrifty i TT Car Transit. 

Nieco mniejsze lotnisko to Paryż Orly (ORY), które leży 17 kilometrów mili) na południe od centrum miasta. Ten port lotniczy obsługuje rocznie około 25 milionów pasażerów. W terminalu wschodnim działa kilka wypożyczalni samochodów: Sixt, Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Firefly, Hertz, Alamo, Dollar i National. 

Ruch uliczny

Francja ma dobrą infrastrukturę drogową i dobrze rozbudowaną sieć autostrad („autoroutes”). Wiele z autostrad to drogi płatne. Za przejazd można płacić gotówką albo kartą. Paryż otoczony jest licznymi autostradami, które prowadzą do większości dużych francuskich miast. 

Limit prędkości obowiązujący w terenie zabudowanym to 50 km/h. Z kolei na autostradach limit ten wynosi od 90 km/h do 130 km/h. 

We Francji dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie kierowcy to 0,5. To więcej niż w Polsce, gdzie alkoholu w organizmie można mieć 0,2. 

Jazda po centrum Paryża może być stresująca i nie jest zalecana dla niedoświadczonych kierowców. Co więcej, trudno tu znaleźć wolne miejsce parkingowe. Jeśli jednak chcesz poruszać się samochodem po Paryżu to dobrym wyborem będzie wynajem samochodu z funkcją GPS. Warto też wynająć hotel, który oferuje swoim gościom miejsca parkingowe. 

Porady dla kierowców

Wynajęcie samochodu w Paryżu umożliwia krótsze lub dłuższe wypady poza miasto. Wszystko to tak jak lubisz, w twoim własnym tempie. Jeśli planujesz rodzinne wakacje to nie możesz przegapić wizyty w paryskim Disneylandzie, który znajduje się 43 km mili) na wschód od centrum miasta. Paryski Disneyland to dwa parki tematyczne: Disneyland i Walt Disney Studios Park. Drugi z nich przybliży gościom ciekawostki ze świata kina. 

Gdy masz samochód warto pojechać także do pałacu królewskiego w Wersalu, który znajduje się zaledwie 24 km mili) na południowy zachód od Paryża. Pałac powstał w XVII wieku i jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. W XVII i XVIII wieku pełnił funkcję królewskiej rezydencji. Pałac, w którym znajduje się niemal 700 pokoi, jest otoczony pięknym ogrodem. Główną atrakcją rezydencji, która mieści się w jej centrum, jest ozdobiona 357 lustrami Porcelanowa Jadalnia. 

Jeśli marzy ci się trochę dłuższa wyprawa możesz pojechać do Giverny. Miasteczko leży 76 km na północny zachód od Paryża. Od 1883 roku aż do swojej śmierci w 1926 roku mieszkał tu sławny francuski malarz Claude Monet. Obecnie dom w którym mieszkał, wraz z pięknym ogrodem, zostały przekształcone w muzeum. Wiele scen z najbardziej znanych obrazów artysty pochodziło właśnie z przydomowego ogrodu. Muzeum – w okresie od 27 marca do 1 listopada 2020 – otwarte jest codziennie. Obok znajduje się kawiarnia i sklep z pamiątkami.