Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Sycylia

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Sycylia – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Sycylia – Podręcznik

Wynajem Samochodów Sycylia
Wynajem Aut Sycylia

Jeśli wybierasz się na wakacje na Sycylię, wynajem samochodu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki niemu nie będziesz zależny od transportu publicznego i swobodnie zwiedzisz większą część wyspy. Zaleca się wypożyczenie samochodu z dużym wyprzedzeniem. Co powiesz na odbiór swojego samochodu na lotnisku? 

Ogólne informacje o Sycylii

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym oraz część Włoch. Wyspa liczy 5,1 miliona mieszkańców (2014) i znajduje się na południowy wschód od Sardynii, na północ od Malty i na północny wschód od Tunezji. Sycylia jest oddzielona od Włoch kontynentalnych Cieśniną Mesyńską o długości 42 km i szerokości 3 km na najwęższym odcinku. 

Sycylia to górzysta wyspa, a na jej północnym wschodzie znajduje się wulkan Etna, którego najwyższy punkt wznosi się na wysokość 3323 metrów nad poziomem morza. 

Miasto stołeczne, Palermo, znajduje się w północno-zachodniej części wyspy i stanowi polityczny, gospodarczy, kulturalny i handlowy ośrodek Sycylii. Populacja Palermo liczy 670 000 mieszkańców (2014) i znajduje się u podnóża góry Pellegrino (606 metrów nad poziomem morza). Stolica jest ruchliwym miastem portowym i szczyci się bogatą historyczną architekturą, np. kilkoma kościołami z XII wieku. Katedra w Palermo jest jedną z charakterystycznych atrakcji miasta, a jej budowę rozpoczęto w 1185 roku. Palazzo dei Normanni, czyli Pałac Normański, który powstał w IX wieku, jest również popularnym celem wycieczek turystów. Pałac jest uważany za jeden z najpiękniejszych we Włoszech. W mieście znajduje się także park archeologiczny, ogrody botaniczne oraz piękna nadmorska promenada. 

Niektóre z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc na Sycylii to jej stolica, Palermo, a także drugie co do wielkości miasto na wyspie, Katania, oraz Syrakuzy, Trapani, Taormina i Cefalu. 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko Palermo (PMO) znajduje się 34 km na północny zachód od centrum miasta. Lotnisko obsługuje 5,4 miliona pasażerów rocznie (2014). Po przylocie znajdziesz tutaj centrum skupiające wypożyczalnie samochodów, w którym swoje usługi oferują takie firmy jak Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, National, Dollar, Thrifty, Locauto oraz Sixt. 

Lotnisko Katania Fontanarossa (CTA) to kolejny międzynarodowy port lotniczy na Sycylii, położony na wschodzie wyspy, 7 km na południe od centrum Katanii. Lotnisko obsługuje 7,3 miliona pasażerów rocznie (2014) i jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym na Sycylii. 

Bezpośrednie loty do Katanii są realizowane z Londynu, Birmingham, Manchesteru i Bristolu

Na lotnisku znajdują się takie wypożyczalnie samochodów, jak Forzese, Hertz, Holiday Car Rental, Hollywood Rent a Car, Italia Car Rent oraz Locauto. 

Ruch drogowy

Sycylia posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg z autostradami między większością głównych miast. Autostrady mają bardzo dobry standard i w języku włoskim nazywa się je także słowem „autostrada”. Na niektórych autostradach pobierane są opłaty za przejazd. Pomimo dobrego standardu sieci drogowej, niektóre drogi pozamiejskie mogą być wąskie i kręte. 

Ograniczenie prędkości na Sycylii wynosi 50 km/h w strefach zabudowanych, 90 km/h w strefach pozamiejskich i 110-130 km/h na autostradach. 

Dopuszczalny limit alkoholu we krwi na Sycylii wynosi 0,5, w porównaniu do 0,2 w Polsce

Wybierając się do stolicy, Palermo, należy przygotować się na duży ruch, szczególnie w godzinach szczytu. Znalezienie wolnych miejsc parkingowych może również okazać się trudnym zadaniem. Najlepiej jest zaparkować poza centrum miasta i w dalszą drogę wybrać się korzystając z transportu publicznego. 

Jeżeli zatrzymujesz się w Palermo podczas swoich wakacji na Sycylii, należy uprzednio zapytać, czy hotel oferuje parking dla swoich gości. 

Wskazówki dotyczące jazdy

Sycylia jest doskonałym miejscem na wynajęcie samochodu i możesz się wybrać zarówno na krótkie, jak i długie wycieczki do pobliskich miast lub wiosek. Natura Sycylii jest piękna, a wzdłuż wybrzeża znajdują się kuszące piaszczyste plaże. Wynajętym samochodem możesz łatwo dostać się zarówno do niewielkich, spokojnych wiosek w górach, a także do winnic oraz dużych i tętniących życiem miast. 

Wyruszając ze stolicy, możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do miasta Katania, położonego na wschodnim wybrzeżu, 227 km na południowy wschód od Palermo. Katania liczy 315 000 mieszkańców (2014) i jest drugim co do wielkości miastem wyspy. Stare miasto z katedrą powstałą w 1091 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inne piękne zabytki to Palazzo degli Elefanti, czyli Pałac Słoni z 1693 oraz Fontanna Słoni z 1736, znajdujące się na placu Piazza Duomo. 

Katania znana jest również z dużego targu rybnego, a 20 km na północny zachód od centrum miasta znajduje się Etnaland, czyli park rozrywki i park wodny w jednym. 

Ponadto, Katania znajduje się na południe od Etny, miejsca o pięknej scenerii, gdzie można wybrać się na wspaniałe spacery. 

Wynajętym samochodem możesz również zwiedzić portowe miasto Trapani, położone na zachodnim wybrzeżu Sycylii, 108 km na południowy zachód od Palermo. Trapani liczy około 70 000 mieszkańców (2014) i słynie z wydobycia soli morskiej. Na starym mieście znajduje się kilka historycznych budynków, m.in. Katedra w Trapani z 1635 roku. Inne ciekawe miejsca w Trapani to plaża Lido di Trapani i zamek Castello della Colombaia z III wieku, położony na wysepce. W Trapani znajdują się także piękne parki i ciekawe muzeum soli.