Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Amsterdam

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Amsterdam – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Amsterdam – Podręcznik

Wynajem Samochodów Amsterdam
Wynajem Aut Amsterdam

Szukasz korzystnych ofert wynajmu samochodu w Amsterdamie? Niezależnie od tego, czy chcesz odebrać wypożyczony samochód na lotnisku, czy też w centrum miasta, możesz być pewien, że znajdziesz samochód, który idealnie pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb. 

Amsterdam

Amsterdam jest największym miastem w Holandii oraz stolicą konstytucyjną kraju. Miasto położone jest w północno-zachodniej części Holandii, w prowincji Holandia Północna. Amsterdam połączony jest z oceanem Kanałem Morza Północnego. Stamtąd złapać można prom do Newcastle lub Harwich w Wielkiej Brytanii. Amsterdam zamieszkuje 735 000 osób (w centralnej części), a biorąc pod uwagę przedmieścia, liczba ludności Amsterdamu sięga 2,1 miliona osób. 

Amsterdam znany jest z tulipanów, piwa i licznych kanałów przepływających przez miasto. Rijksmuseum, atrakcja miasta, dobrze znane jest z holenderskich arcydzieł pędzla Rembrandta, Van Gogha, a także Gauguina i Toulouse-Lautreca. W Muzeum Stedelijk można znaleźć dzieła współczesnych artystów, takich jak Picasso, Chagall i Matisse. Amsterdam jest również znany ze swojej sceny muzycznej, a Concertgebouw Orchestra ma reputację jednych z najlepszych na świecie. W Amsterdamie można również znaleźć Dom Anny Frank (dzisiaj muzeum), w którym w latach 1942–1944 ukrywała się Anna Frank i jej rodzina. W mieście znajduje się 7 000 historycznych budynków oraz liczne muzea, a także zoo i planetarium. 

Lotnisko

Lotnisko Amsterdam Schiphol (AMS) znajduje się 18 km na południowy zachód od centrum Amsterdamu i jest ono głównym portem lotniczym w Holandii. Jest to również jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. 

Na lotnisku swoje biura ma wiele wiodących międzynarodowych wypożyczalni samochodów — w tym Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Enterprise, Thrifty, Alamo i Dollar. 

Ruch drogowy

Sieć drogowa w Holandii oferuje bardzo wysoki standard, a oznakowania drogowe są bardzo czytelne i mają niezwykle informacyjny charakter. Wiele autostrad rozpoczyna się w Amsterdamie, t.j. A1, A2, A4 i A8. 

Ograniczenia prędkości w Holandii wynoszą 50 km/h na gęsto zaludnionych obszarach, 100 km/h na drogach krajowych oraz 130 km/h na autostradach. 

Limit alkoholu we krwi w Holandii wynosi 0,5 promila, podczas gdy w Polsce wynosi on 0,2. 

Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochód w Amsterdamie, zapytaj, czy hotel, w którym się zatrzymujesz oferuje parking dla gości. Opłaty za parkowanie w Holandii są dość wysokie, a jeśli zaparkujesz w złym miejscu, ryzykujesz wysoki mandat. 

Wskazówki dla kierowców

Amsterdam to świetne miejsce na wynajem samochodów: znajduje się on w niewielkiej odległości od innych miast i miejsc w Holandii. Wypożyczając samochód, możesz podróżować we własnym tempie i nie musisz polegać na środkach transportu publicznego. 

Warta polecenia jest wizyta w największym i najbardziej ruchliwym porcie morskim w Europie, Rotterdamie, mieście położonym 74 km na południowy zachód od Amsterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii z około 607.000 mieszkańcami. Miasto ma ciekawą architekturę, a Most Erazma i domy w kształcie sześcianów to zabytki warte zobaczenia. W Rotterdamie znajduje się także zoo i ogród botaniczny. 

Zalecana jest również wycieczka do „Stolicy Europy”, Brukseli, w sąsiedniej Belgii (oddalonej od Amsterdamu o 210 km). Z Amsterdamu do Brukseli możesz dojechać w około 2,5 godziny. Bruksela jest stolicą Belgii i zamieszkuje ją nieco ponad 1 milion osób. W mieście tym znajdują się m.in. siedziba główna NATO, Rada UE, Komisja Europejska i Parlament Europejski. Wspaniałym widokiem w Brukseli jest centralny plac „Grand-Place” z kilkoma zabytkowymi budynkami, w tym Ratuszem z XIV wieku. 

Inną dużą atrakcją turystyczną jest park miniatur Mini-Europa. Tutaj zobaczyć możesz miniatury znanych budynków z większości krajów w Europie. 

Poza tym w granicach Holandii znajduje się wiele interesujących miast, które doskonale nadają się na jednodniowe wycieczki.