Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Edynburg

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Edynburg – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Edynburg – Podręcznik

Edynburg

Wynajem Aut Edynburg

Wybierasz się na wakacje do Szkocji? Być może po przybyciu do miasta będziesz potrzebował wypożyczonego samochodu? Do wyboru masz wiele różnych rodzajów pojazdów, a żeby znaleźć najlepszą ofertę, opłaca się porównać ceny między różnymi wypożyczalniami. 

W Szkocji znajduje się wiele eskcytujących i pięknych miejsc do zwiedzania: korzystając z wypożyczonego samochodu, możesz podróżować, odkrywając je na własną rękę. 

O Edynburgu

Edynburg jest stolicą Szkocji, a po Glasgow, największym miastem kraju, z populacją szacowaną na 490 000 (2013). Miasto położone jest nad fiordem Firth of Forth w południowo-wschodniej Szkocji. Jest to finansowe, administracyjne i kulturalne centrum kraju. 

Edynburg jest popularnym miejscem turystycznym, a odwiedza go 13 milionów osób rocznie. Zarówno Stare Miasto, jak i Nowe Miasto znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Niektóre z najbardziej znanych zabytków w mieście to Zamek w Edynburgu z XII wieku, katedra św. Idziego z XV wieku, pałac Holyrood z XVII wieku, a także Parlament z roku 1640. Oprócz niesamowitych zabytkowych budynków miasto ma do zaoferowania kilka galerii sztuki, muzeum narodowe, muzeum miejskie, muzeum królewskie, zoo oraz ogród botaniczny. 

W Edynburgu znajduje się wiele miejsc, do których można wybrać się na zakupy; miasto jest też znane ze swoich pubów i klubów. 

Lotnisko

Port lotniczy Edynburg (EDI) znajduje się 15 km na zachód od centrum miasta i obsługuje 10,2 milionów pasażerów rocznie (2014). W centrum wypożyczalni samochodów na lotnisku można znaleźć kilka agencji wynajmu samochodów, w tym Avis, Alamo, Europcar, National, Sixt, Dollar, Thrifty i Hertz. Rezerwując samochód przed przyjazdem, oszczędzisz czas, który musiałbyś spędzić w kolejce do kasy wypożyczalni. 

Ruch drogowy

System dróg w Edynburgu jest bardzo dobrze rozwinięty, a miasto otoczone jest licznymi autostradami, co sprawia, że podróżowanie do innych miejsc jest niezwykle łatwe. Istnieje także połączenie autostradowe z Edynburga do Londynu w Anglii

W Szkocji (i całej Wielkiej Brytanii) obowiązuje ruch lewostronny, a kierownica w samochodach znajduje się po prawej stronie. Mimo, że większość kierowców szybko dostosowuje się do ruchu lewostronnego, ważne jest, aby być szczególnie uważnym na skrzyżowaniach i rondach. Zaleca się zarezerwowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów, jeżeli obsługa sprzęgła lewą ręką sprawia ci trudność. 

Należy pamiętać, że limity prędkości w Szkocji podawane są w milach na godzinę, nie zaś w kilometrach na godzinę. Na terenie zabudowanym limit prędkości wynosi 30 mil na godzinę (48 km/h). Na drogach wiejskich limit ten to 60-70 mil na godzinę (96-112 km/h), a na autostradach jeździć można z prędkością 70 mil na godzinę (112 km/h). 

Limit alkoholu we krwi w Szkocji wynosi 0,5 promila. 

Niekiedy znalezienie miejsca parkingowego w centrum Edynburga może okazać się trudne, wiele hoteli oferuje jednak miejsca parkingowe dla swoich gości. W Edynburgu znajdują się też parkingi garażowe, parkingi uliczne w centrum miasta i większe miejsca parkingowe poza centrum miasta. 

Wskazówki dla kierowców

Wynajem samochodu w Edynburgu umożliwi ci wybranie się na krótsze i dłuższe wycieczki po okolicy. W Szkocji znajduje się kilka krajowych tras turystycznych, które prowadzą przez idylliczne wioski i piękną przyrodę. 

Nadbrzeżna trasa wycieczkowa Fife to trasa o długości 136 km (84,5 mil) ze spektakularnym nadmorskim krajobrazem. Trasa rozpoczyna się w małym miasteczku Kincardine, które znajduje się na północnym brzegu fiordu Firth of Forth. Biegnie ona wzdłuż całego wschodniego wybrzeża do Newport-on-Tay. Po drodze mijamy słynne mosty, historyczne miasta, małe wioski rybackie i nietknięte piaszczyste plaże. 

Jeśli podróżujesz do Szkocji z dziećmi, możesz odwiedzić akwarium Deep Sea World. To otwarte w 1993 roku akwarium znajduje się 23 km (14,2 mil) na północny zachód od Edynburga, w małej wiosce North Queensferry. W akwarium znajduje się 112-metrowy podwodny tunel, w którym można obserwować rekiny, egzotyczne ryby, piranie i foki. 

Inną wskazówką dla osób z wypożyczonymi samochodami jest wycieczka do zamku Stirling, położonego 65 km (40,3 mile) na północny zachód od Edynburga. Zamek Stirling jest największym i najważniejszym zamkiem w Szkocji. Wzniesiono go na przełomie XV i XVI wieku. Zamek znajduje się na szczycie góry otoczonej klifami i poszczycić się może imponującą architekturą. 

polski