Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Ljubljana

Lublana to piękne miasto, w którym można znaleźć dużą liczbę lokalnych i międzynarodowych firm zajmujących się wynajmem samochodów. Jako turysta, tak samo jak tutejszy mieszkaniec, masz gwarantowaną niedrogą i bezpieczną podróż – czy to wokół miasta, czy w dalsze rejony. Wypożyczalnie aut znajdują się na całej długości drogi od lotniska do miasta. 

Przewodnik po Lublanie

Wynajem Samochodów Ljubljana
Wynajem Aut Ljubljana

Lublana to stolica Słowenii i zarazem największe miasto w tym kraju. Leży w centralnej jego części, na terenie Dorzecza Lublany, zaraz pomiędzy górami Karst i Alpami. Stolica ta ma populację około 288 308 osób, według danych z 2016 roku, co czyni ją najliczniej zamieszkanym miastem w kraju. Słowenia graniczy z kilkoma krajami, w tym z Włochami (oddalonymi o 199 km), Austrią (330 km), Chorwacją (455 km) i Węgrami (101 km). 

Od momentu uzyskania niepodległości, Lublana była centralnym punktem dla słoweńskiej kultury, polityki, edukacji, ekonomii i administracji. Zamieszkują ją różne grupy etniczne, oczywiście ze Słoweńcami na czele, którzy stanowią 83% mieszkańców. Za nimi plasują się, między innymi, Serbowie, Chorwaci i Bośniacy, jako główni imigranci pochodzący z dawnej Jugosławii. Oficjalny język urzędowy miasta to słoweński, ale na ulicach słyszy się też włoski oraz węgierski. Co do religii, znajduje się tu duża grupa muzułmanów oraz chrześcijan, głównie katolików. 

Lublana jest wyjątkowym miastem o wilgotnym oceanicznym klimacie spowodowanym jego położeniem. Temperatura podczas lata sięga tutaj od 12 to 32 stopni. Czerwiec i lipiec są najcieplejszymi miesiącami, podczas gdy czerwiec i październik są najbardziej mokre, a styczeń i luty najbardziej suche. Zima zaczyna się w grudniu i trwa do lutego. Korzystając z tych informacji, możesz swobodnie zaplanować najlepszy czas, aby zwiedzić przepiękną Lublanę. 

Lublana jest przyjaznym miastem, odznaczającym się spokojną atmosferą i zamieszkaną przez bardzo gościnnych ludzi. To miasto pełne niespodzianek, w którym znajdziesz malownicze scenerie, a także liczne jaskinie, jak jaskinia Postojna, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowym. Jest to główna atrakcja turystyczna tego rejonu, odwiedzana przez miliony turystów każdego roku. Inne warte odwiedzenia miejsca nieopodal to Zamek w Lublanie, „Smoczy Most” (Dragon Castle) oraz Muzeum Narodowe Słowenii. 

Zwiedzaj swoim wypożyczonym samochodem

Podczas pobytu w Lublanie masz okazję zobaczyć wiele zapierających dech w piersiach miejsc. Jedno z nich to park miejski Tivoli: malowniczy, a przy tym największy park Lublany, będący domem dla wielu gatunków ptaków. Znajduje się tam też wiele ciekawych budynków. Rozciąga się aż do dzielnicy Roznik na zachodzie, dzielnicy Siska na północy i dzielnicy Vic na południu miasta. Z Lublany to jedyne 20 minut jazdy wynajętym samochodem, jako że dystans wynosi 26,7 km. 

Zoo w Lublanie jest chronionym parkiem natury i domem dla ponad setki różnych gatunków zwierząt, których mieszka tam około pięciuset. Zajmuje 20 hektarów ziemi, na której znajduje się 6,5 km ścieżek dla pieszych. Znajduje się on w odległości 5 km od miasta, więc dojazd wynajętym autem zajmie ci tylko 5 minut. Po dotarciu, możesz cieszyć się rozmaitymi atrakcjami, jak np. mini-zoo – jeśli podróżujesz z najmłodszymi, wiwarium, dom z inkubatorami, hotel dla dzikich zwierząt i staw. 

Zanim opuścisz Lublanę, upewnij się, że zdążysz jeszcze odwiedzić wznoszący się nad miastem Zamek w Lublanie. Z pewnością jest to główny zabytek i jednocześnie punkt orientacyjny, który dobrze widać przechadzając się po mieście. Znajduje się on ok. 3 km od centrum miasta, 10 minut jazdy wypożyczonym autem. 

Lotniska

Jest kilka lotnisk, z których możesz dostać się do Lublany, lecz tylko międzynarodowy Port Lotniczy Lublana jest zlokalizowany w jej bliskim sąsiedztwie. Położony na północ od miasta, z dzielącym go od niego dystansem 26 km. Dlatego podróż z lotniska do centrum miasta zajmie ci jednynie 30 minut. Jak tylko wylądujesz i udasz się na poszukiwanie wypożyczalni samochodów, znajdziesz agencje takie jak Adria, Sixt i Budget, wszystkie zapewniające przyjazne kierowcom ceny. Po wynajęciu auta możesz ruszać w drogę do hotelu gdzie zaplanowałeś się zatrzymać na czas swojego pobytu, na przykład Galleria czy Austria Trend Hotel. 

Do Lublany możesz się też dostać z Portu Lotniczego Wenecja, położonego ok. 230 km na południowy zachód od miasta. Dotarcie tam zajmie ci w okolicach 2,5 godziny podróżując wypożyczonym samochodem, chociażby wynajętym z firm jak Fox, Hertz czy Thrifty. Na swojej drodze możesz zrobić przystanek, aby obejrzeć most Rialto czy Bazylikę Św. Marka wraz z pobliskim placem Św. Marka nazwanym przez Napoleona „najpiękniejszym salonem Europy”. 

Innym sposobem na dotarcie do Lublany jest wyruszenie z lotniska Treviso, znajdującego się 230 km od miasta. Podróż wynajętym autem do Lublany zajmie ci około 2 godziny 30 minut. Z pewnością nie zawiedziesz się na wypożyczalniach samochodów w Treviso, takich jak Hertz, Gold, Europcar i Treviso Car Service. Po drodze możesz odwiedzić Piazza Dei Signori, by spróbować pysznej pizzy oraz obejść mury i bramy miasta, aby zobaczyć na własne oczy trzy główne bramy – Porta Altinia, Porta Santi Quaranta i Porta San Tommaso. 

Warunki drogowe

Lublana posiada sieć dobrej jakości dróg, które są bezpieczne do jazdy. Znajdziesz tam też dobrze oznaczone autostrady, które łączą to miasto z innymi. Jak to w Europie, zwracaj uwagę zarówno na znaki drogowe, jak i na przepisy ruchu drogowego, a nie będziesz mieć problemów. Ostatnimi czasy drogi są zwykle zatłoczone, ze zwiększoną liczbą samochodów w mieście. 

Ruch w mieście jest znaczny zawsze podczas godzin szczytu i podczas weekendów, a miejsc parkingowych jest tam niewiele i są one drogie. Jednak jeśli trafisz na puste drogi lub poruszasz się po autostradzie, musisz dostosować odpowiednio swoją prędkość. W terenie zabudowanym ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, w terenie niezabudowanym 90 km/h. Na drogach szybkiego ruchu (o dwóch pasach) nie przekraczaj 110 km/h, a na autostradach 130 km/h.