Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Harstad Evenes Lotnisko

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Harstad Evenes Lotnisko – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Harstad Evenes Lotnisko – Podręcznik

Wynajem Samochodów Harstad Evenes Lotnisko
Wynajem Aut Harstad Evenes Lotnisko

Wybierasz się do Harstad i potrzebujesz samochodu do wynajęcia po przylocie na lotnisko? Zaleca się zarezerwowanie samochodu z dużym wyprzedzeniem, a dzięki porównaniu cen różnych wypożyczalni uda ci się znaleźć ofertę z najniższą ceną. Ponadto jeżeli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem, pojazd będzie czekał na ciebie po przybyciu na lotnisko. 

Lotnisko

Port lotniczy Harstad/Narwik (EVE) położony jest 44 km (27 mil) na południowy wschód od Harstad i 75 km (47 mil) na północny zachód od Narvik. Na lotnisku znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, w tym Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. Czas dojazdu samochodem do Harstad wynosi około 45 minut. 

Informacje ogólne o Harstad

Nadmorskie miasto Harstad położone jest w okręgu Troms, a zamieszkuje je 23 300 osób (2010). Miasto położone jest na Hinnøya, największej wyspie Norwegii, po stronie fiordu Vågsfjorden. Wyspę z lądem łączy most Tjeldsundbrua. 

Harstad oferuje bogate życie kulturalne. Miasto jest także ważnym węzłem komunikacyjnym – Hurtigruta, czyli ekspresowa linia promowa kursująca pomiędzy Bergen i Kirkenes, zatrzymuje się w Harstad codziennie, oferując kursy zarówno na północ, jak i na południe. 

Główną atrakcją Harstad jest przyroda oraz piękne krajobrazy północnej Norwegii. Ponadto miasto leży na północ od koła podbiegunowego, dzięki czemu można doświadczyć tam zjawiska dnia polarnego latem i zorzy polarnej zimą, jeśli pozwoli na to pogoda. 

Inne zabytki Harstad to muzeum Trondarnes Distriktsmuseum, oferujące wystawy na temat lokalnej historii regionu Harstad; miejski kościół z XIII wieku; działo Adolf, największa na świecie naziemna armata skonstruowana podczas II wojny światowej, a także statek „Anna Rodge” wybudowany w latach 1867-1968, najprawdopodobniej najstarszy szkuner żeglarski na świecie. 

6 km (3,7 mili) na północ od centrum Harstad znajduje się farma i zajazd dla gości „Røkenes gård og Gjestehus” z drugiej połowy XVIII wieku. To usytuowane w pięknych warunkach przyrodniczych miejsce jest niezwykle popularne wśród turystów. Znaleźć tam można kilka starodawnych domów, galerię sztuki, restaurację i kawiarnię oraz położone nieopodal pole golfowe. 

Co roku w czerwcu w Harstad odbywa się wydarzenie kulturalne o nazwie „Festiwal Sztuk Arktycznych” (w ramach „Festiwalu Północnej Norwegii”). Podczas tego trwającego tydzień wydarzenia odbywają się koncerty, mają miejsce wystawy, pokazywane są sztuki teatralne i nie tylko. Miasta położone najbliżej Harstad to Narvik (117 km – 73 mile), Tromsø (300 km – 186 mil) i Bodø (312 km – 194 mile). 

Wskazówki dla kierowców

W regionie znajduje się kilka miejsc, które można łatwo zwiedzić wynajętym samochodem. Warto wybrać się na przykład na wycieczkę do miejscowości Svolvær na archipelagu wysp Lofoty, 169 km (105 mil) na południowy zachód od Harstad (od 2007 roku Lofoty połączone są z lądem). Droga do miasteczka przebiega przez niezamieszkane tereny z dziewiczą przyrodę. Svolvær jest ważnym portem rybackim. Można tu także odwiedzić galerie sztuki i miejskie muzeum wojny, a także wystawę rzeźb lodowych. 

Wypożyczając samochód w Harstad, możesz także odwiedzić Polar Park — najbardziej wysunięty na północ park zoologiczny na świecie. Polar Park znajduje się w miejscowości Bardu, 120 km (75 mil) na południowy wschód od Harstad. Atrakcja została otwarta w 1994 roku. Można tam zobaczyć lisy, wilki, niedźwiedzie, rysie i rosomaki.