Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Bergen

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Bergen – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Bergen – Podręcznik

Bergen
Wynajem Aut Bergen

Czy potrzebujesz samochodu do wynajęcia w Bergen? Niezależnie od tego, czy chcesz odebrać wypożyczony samochód już na lotnisku, czy w centrum miasta, na pewno znajdziesz samochód, który odpowiada Tobie i Twojemu budżetowi. Opłaca się zarezerwować samochód z dużym wyprzedzeniem przed wylotem. W ten sposób wypożyczony samochód będzie gotowy, gdy dotrzesz do celu. Wypożyczając samochód w Bergen, nie musisz się martwić o transport publiczny, możesz też wybrać się na przyjemne wycieczki do innych miejsc w zachodniej Norwegii

Informacje ogólne o Bergen

Populacja Bergen wynosi około 257 000 ludzi (2009) i jest to drugie co do wielkości miasto Norwegii, a także centrum administracyjne hrabstwa Hordaland w zachodniej Norwegii. Miasto zostało założone w roku 1070 (Bjørgvin) u podnóża siedmiu gór i przy granicy morskiej z Morzem Norweskim / Morzem Północnym. Do 1314 roku Bergen było stolicą Norwegii — a w okresie od 1300 do około 1750 roku było bardzo ważnym miastem w niemieckiej Lidze Hanzeatyckiej. 

Bergen ma do zaoferowania wiele interesujących zabytków. Do najważniejszych należą Kościół św. Marii z połowy XII wieku (najstarszy zachowany budynek w mieście) oraz katedra (również z XII wieku, jednak odrestaurowana i odbudowana po kilku pożarach). Inne ważne średniowieczne budowle to najstarsze części twierdzy Bergenhus, w których znajduje się Sala Haakona (XIII wiek) i wieża Rosenkrantz (XIII i XVI wiek). 

Najsłynniejszym zabytkiem Bergen jest Bryggen — kompleks budynków komercyjnych z epoki hanzeatyckiej, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Innym popularnym celem podróży turystów jest Troldhaugen, piękny i charakterystyczny dom kompozytora Edvarda Griega, położony w dzielnicy Fana. Tutaj znajdziesz także muzeum poświęcone Griegowi. Targ rybny — najstarsze miejsce handlu w mieście — jest jednym z bardziej ruchliwych miejsc, szczególnie latem. 

Bergen jest jednym z najważniejszych miast pod względem kultury w Norwegii. Niektóre z głównych instytucji kulturalnych to teatr Den Nationale Scene i sala koncertowa Grieghallen. Co roku od końca maja do początku czerwca odbywa się tu znany na całym świecie Międzynarodowy Festiwal w Bergen. Należy również wspomnieć o muzeum miasta Bergen, muzeum sztuki i muzeum morskim w Bergen. Spektakularne akwarium w Bergen to także atrakcja, której nie można przegapić. 

Warto także wybrać się najstarszą skandynawską kolejką linową na szynach na szczyt góry Fløien o wysokości 350 m (1150 stóp). Alternatywnie można udać się gondolą do najwyższej z siedmiu gór Bergen, Ulriken (643 metrów – 2100 stóp nad poziomem morza). 

Oferujemy szeroki wybór samochodów do wynajęcia w Bergen i na lotnisku Bergen Flesland. Wybierz miejsce docelowe w Bergen, a natychmiast otrzymasz przegląd dostępnych samochodów do wynajęcia. 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko miasta Bergen Flesland (BGO) położone jest 15 km na południe od centrum miasta. Kilka renomowanych wypożyczalni samochodów ma swoje biura przy hali przylotów – w tym Avis, Budget, Hertz, Europcar i Sixt. Wypożyczone samochody są zaparkowane kilka minu t pieszo od budynku terminala. 

Możliwości parkowania 

Znalezienie miejsca do parkowania w centrum Bergen jest dość łatwe, głównie w parkingach garażowych. Bygarasjen, „garaż miejski”, jest największym garażem parkingowym w Bergen, oferuje on 2265 miejsc. Znajduje się on tuż przy centrum handlowym Bergen Storsenter. Ponadto istnieje wiele miejsc parkingowych na poziomie ulicy dostępnych za opłatą. 

Wskazówski dla kierowców

W zachodniej Norwegii istnieje wiele ekscytujących tras wycieczkowych. Turyści z zagranicy, a także z innych części Norwegii, przyjeżdżają tutaj, aby doświadczyć obcowania z piękną przyrodą regionu. 

Wypożyczając samochód w Bergen, możesz na przykład pojechać do Voss, gminy i dzielnicy w Hordaland. Wieś Vossevangen leży w głębi jeziora Vangsvatnet, około 102 km na północny wschód od Bergen. Voss znane jest z pięknej zachodnio-norweskiej przyrody z wysokimi górami i głębokimi dolinami, a także rzekami, wodospadami i jeziorami. W okolicy znajdują się dwa ośrodki narciarskie otwarte w zimie, latem zaś popularne zajęcia to rafting, wędkarstwo i kajakarstwo. 

W Vossevangen odwiedzić można Finnesloftet, narodowe dziedzictwo kulturowe z 1295 roku. Muzeum Ludowe Voss dysponuje dobrze zachowanym podwórzem, na którym najstarsze budynki pochodzą z XVII wieku. Atrakcją jest także kościół Voss z 1270 roku. 

Popularną aktywnością jest także wycieczka do muzeum Edvarda Griega w Troldhaugen, położonego zaledwie 7 km le od centrum Bergen. Troldhaugen zostało wybudowane w 1885 roku. To tutaj kompozytor Edvard Grieg (1843 – 1907) spędził 22 lata swojego życia. Dziś jego dom jest muzeum, w którym regularnie odbywają się koncerty.