Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Berlin

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Berlin – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Berlin – Podręcznik

Wynajem Samochodów Berlin
Wynajem Aut Berlin

Jesteś w Berlinie i potrzebujesz samochodu do wynajęcia? A może chciałbyś odebrać auto od razu, gdy pojawisz się na lotnisku? Z wypożyczonym autem, które zabierze cię na jednodniowe wycieczki poza miasto, nie będziesz musiał martwić się tym, jak działa transport publiczny. Możesz wybrać, czy wolisz odebrać samochód z lotniska, czy może z centrum miasta. 

O Berlinie

Berlin to stolica Niemiec. Leży nad rzeką Sprewą w północno-zachodniej części kraju. 3 5 milionów mieszkańców (4 5 milionów wliczając przedmieścia) czyni z Berlina największe miasto w Niemczech. 

Berlin jest także osobnym landem, który znajduje się wewnątrz landu Brandenburgia. 

Podczas Zimnej Wojny miasto było podzielone na pół. Komunistyczny Berlin Wschodni był zamkniętym miastem. Jednak w 1990 roku, po zjednoczeniu Niemiec, ruch turystyczny znacząco wzrósł. 

Berlin dzięki wielu znaczącym instytucjom kulturalnym, muzeom, galeriom, teatrom, salom koncertowym i operom jest synonimem bogatego życia kulturalnego. Jeśli szukasz architektonicznych uniesień miasto oferuje niezliczone możliwości. Najczęściej odwiedzaną atrakcją jest usytuowana na końcu sławnej ulicy Unter den Linden Brama Brandenburska (wybudowana latach 1788 – 1791) . Niedaleko znajduje się budynek opery Staatsoper Berlin (powstał w 1743 roku) i siedziba biblioteki Stadtbibliothek Berlin (1774-1780). 

Nie można zapomnieć o ulicy Kurfürstendamm, która jest rajem dla lubiących zakupowe szaleństwo. Warto też odwiedzić kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, którego wieża została zniszczona w trakcie drugiej wojny światowej. Nigdy zresztą nie została odbudowana, a kościół dziś jest pomnikiem przypominającym o wojnie. 

Lotniska

Berlin posiada dwa międzynarodowe lotniska. Największe z nich to zlokalizowane 24 kilometry (14,9 mili) na północny zachód od centrum miasta lotnisko Berlin Lufthavn Tegel (TXL). Niedaleko terminala E znajdują się wypożyczalnie samochodów, między innymi Avis, Sixt, Hertz, Europcar, Enterprise i Terstappen. 

Lotnisko Berlin Schönefeld (SFX) jest zlokalizowane 17 kilometrów (10,5 mili) na południe od centrum miasta. Tuż po wyjściu z terminalu A znajduje się wiele wypożyczalni samochodów. Wśród nich znajdziesz między innymi Avis, Hertz, Sixt, Terstappen i Eurocar. 

Ruch uliczny

Sieć dróg jest w Niemczech bardzo dobrze rozwinięta, a same drogi mają wysoki standard i są dobrze oznakowane. Berlin otacza autostrada A100, dzięki której z łatwością dostaniesz się do innych miast. Wiele z autostrad jest pozbawionych limitów prędkości. Mimo to zaleca się, by nie przekraczać prędkości 130 km/h. Z kolei w miastach przeważnie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

Porady dla kierowców

Popularnym kierunkiem dla tych, którzy wypożyczają auto, jest Podczam, który leży zaledwie 39 kilometrów (24,2 mili) na południowy zachód od Berlina. Miasto słynie ze wspaniałych budowli, zamków i pałacowych parków, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybudowany w 1747 roku zamek Sanssouci jest jednym z najsłynniejszych budynków, a w przeszłości wykorzystywany był jako letnia rezydencja przez pruską rodzinę królewską. 

By cieszyć się najlepszym widokiem na Poczdam i okolicę, powinieneś odwiedzić, mieszący się na wzgórzu Pfingstberg zamek Belweder, który został wybudowany w 1863 roku. Ma on dwie wieże obserwacyjne i piękny ogród. 

Wypożyczając samochód w Berlinie, możesz wyruszyć na jednodniową wycieczkę do oddalonego o 190 kilometrów (118 mil) na południowy wschód Lipska. To miasto uniwersyteckie, które zamieszkuje około 530 tysięcy osób. W centrum miasta możesz odwiedzić ratusz z 1557 roku, gdzie działa także muzeum historii miasta. Inne z atrakcji miasta to zbudowany w 1100 roku kościół św. Mikołaja, 91-metrowy pomnik upamiętniający Bitwę Narodów z 1813 roku, nowy ratusz z 1905 roku, muzeum sztuki, muzeum kolejnictwa i muzeum Jana Sebastiana Bacha. W Lipsku na turystów czeka także zoo i ogród botaniczny.