Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Trieste

Czy planujesz następne wakacje w Trieście i potrzebujesz wypożyczyć samochód na czas swojego pobytu? Nie martw się, ponieważ łatwo można go wynająć w licznych wypożyczalniach samochodów w mieście. Wynika to z faktu, że wiele wypożyczalni znajduje się w pobliżu lotniska, a także można w nich zarezerwować auto, korzystając z dostępnych stron internetowych.

Przewodnik po Trieście

Wynajem Samochodów Trieste
Wynajem Aut Trieste

Triest to miasto portowe położone w północno-wschodnich Włoszech. Leży między Słowenią a Morzem Adriatyckim, oraz Chorwacją, która jest 30 km na południe. Populacja tego miasta wynosi obecnie około 410 000. Można również stwierdzić, że na kulturę miasta duży wpływ miało położenie geograficzne. Wynika to z faktu, że Triest znajduje się na skrzyżowaniu kultury łacińskiej, germańskiej i słowiańskiej. 

Warunki klimatyczne w mieście są dość dobre, temperatura spada nawet do 5.7°C, podczas gdy średnia wysoka wynosi 24.1°C. Triest zazwyczaj ma niskie temperatury w styczniu, a czerwiec jest średnio najcieplejszy. Oprócz tego wiadomo, że Triest ma wyjątkową kulturę, a ty możesz cieszyć się jedzeniem. Ponadto mieszkańcy Triestu są przyjaźni i nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem się. 

Jeśli chodzi o język, mieszkańcy Triestu mówią Triestine lub Triestino, jak mówi się na ten dialekt po włosku. Niezależnie od tego, duża liczba mieszkańców miasta mówi oficjalnym językiem włoskim. Ponadto, ze względu na słoweńskie wpływy, w niektórych obszarach można również znaleźć osoby, które posługują się słoweńskim. Jeśli chodzi o kulturę, Triest nadal podtrzymuje stare tradycje imperium austro-węgierskiego. 

Miasto jest dobrym miejscem na wakacje, ponieważ można tam znaleźć zabytki z okresu austro-węgierskiego. Oprócz tego można podziwiać cuda natury i wykonane przez człowieka budowle, które z pewnością sprawią, że twój pobyt w mieście pozostanie niezapomniany. Możesz wybrać się na wycieczkę do portu w Trieście lub Canale Grande. Ponadto są inne miejsca, które możesz odwiedzić, gdy jesteś w mieście, takie jak Zamek Saint Guisto, Grotta Gigante, Zamek Miramare i tak dalej. 

Zwiedzaj w swoim wynajętym samochodzie

Jest tak wiele opcji miejsc, które możesz wybrać do odwiedzenia w Trieście, szczególnie gdy masz wynajęty samochód. Z lotniska w Trieście można łatwo dojechać w 36 minut przez Akwileję do słynnego placu Piazza Unita Italia, który jest oddalony o 36 km. Na Piazza Unita Italia można podziwiać kilka pomników i posągów, a także zobaczyć wiele prestiżowych budynków, które są idealne do zwiedzania. 

Innym interesującym miejscem, które możesz odwiedzić, jest monumentalny rzymski teatr w Trieście który znajduje się przy Via del Teatro Romano. Imponujący teatr jest bardzo blisko Piazza Unita Italia. Dystans od Piazza szacowany jest na 450 metrów, a wynajmowanym samochodem czas przejazdu szacowany jest na 2 minuty. W rezultacie możesz łatwo odwiedzić teatr po wizycie na Piazza Unita Italia. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bogatej historii marynarki wojennej w Trieście, zalecamy odwiedzić Museo del Mare. Wypożyczonym samochodem czas dojazdu z lotniska do Museo Del Mare szacowany jest na 31 minut, a odległość to około 34.4 km. 

Lotnisko

Chociaż w Trieście jest tylko jedno lotnisko, jest ono połączone z wieloma destynacjami w całej Europie. Oprócz tego niektóre z bardzo popularnych lotów z lotniska to trasy do Monachium, Mediolanu, Wenecji i Rzymu. 

Lotnisko w Trieście ma jedne z najlepszych udogodnień we Włoszech i nawet jeśli jesteś tam po raz pierwszy, odnalezienie się na lotnisku jest łatwe. W rezultacie nie będziesz musiał spędzać dużo czasu na przygotowania. W ten sposób zaoszczędzisz czas na inne ciekawe działania. 

Ponadto, dla ułatwienia, istnieje kilka wypożyczalni samochodów, z których możesz skorzystać na lotnisku. W zależności od chęci możesz wybrać jedną z dostępnych usług wynajmu. Dostępne firmy to Hertz, Thrifty, Europcar, Sicily by Car, Budget Autonoleggio i tak dalej. 

Ruch uliczny

Warunki drogowe w Trieście są doskonałe, nie napotkasz problemów jadąc pięknymi ulicami. W większości przypadków godzina szczytu zwykle występuje we wczesnych godzinach porannych między 7 a 8 rano. Najlepiej unikać dróg rano, jeśli jedziesz tylko w celach turystycznych. 

Zasadniczo oficjalne ograniczenie prędkości na wszystkich głównych drogach podmiejskich jest ustawione na 110 km/h. Jeśli podróżujesz w obrębie miast, ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, a dla otwartych dróg ograniczenie to 90 km/h. A jeśli znajdziesz się na autostradzie, limit jest ustawiony na 130 km/h. Dodatkowo możesz skorzystać z różnych opcji parkowania dostępnych w Trieście. Są to parkingi, garaże i publiczne miejsca parkingowe.