Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Rzym

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Rzym – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Rzym – Podręcznik

Wynajem Samochodów Rzym
Wynajem Aut Rzym

Szukasz dobrej oferty samochodów na wynajem w Rzymie? Czy planujesz odebrać samochód na lotnisku, czy to w centrum miasta: z pewnością znajdziesz samochód odpowiadający Twoim potrzebom. 

Informacje ogólne o Rzymie

Rzym usytuowany jest nad brzegiem rzeki Tyber w środkowych Włoszech, na północ od Neapolu i na południe od Mediolanu, miasto jest także stolicą Włoch. Około 2.55 miliona mieszkańców zamieszkuje samo centrum miasto, podczas gdy całościowa liczba ludności, włączając w to przedmieścia, sięga aż 3.3 miliona mieszkańców. Na terenie miasta Rzym znajduje się także miasto-państwo Watykan. 

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” to niezwykle popularne powiedzenie. Miasto znane jest jako stolica Imperium Rzymskiego oraz główna siedziba papiestwa. Rzym jest także ponad wszystko znany jako miasto sztuki i romantyzmu. W mieście znajduje się 400 kościołów z obrazami mistrzów takich jak Caravaggio czy Michał Anioł. Bazylika św. Piotra to jeden z największych i najbardziej udekorowanych kościołów na świecie. W jego pobliżu, w Watykanie, znajduje się słynna na cały świat Kaplica Sykstyńska ze znanymi dziełami sztuki pędzla Rafaela. Inne znane rzymskie zabytki to Panteon oraz Villa Borghese, która to posiada znakomitą kolekcję sztuki oraz otoczona jest pięknym ogrodem. Rzymska dzielnica Trastevere szczyci się za to wieloma trattoriami (tawernami), które przypominają te przedstawione w animacji „Zakochany kundel”. 

Port lotniczy Rzym-Fiumicino usytuowany jest 22 km za Rzymem. Drugie z lotnisk, Ciampino, znajduje się zaraz na obrzeżach miasta. 

Rzym jest drugim pod względem popularności miastem we Włoszech w kwestii wynajmu samochodów. Z dumą oferujemy samochody na wynajem w ponad 20 lokalizacjach w Rzymie, w tym na lotnisku. Przedstawione ceny porównane są z innymi firmami w celu zagwarantowania najniższej ceny wynajmowanego przez Ciebie samochodu. 

Wskazówki drogowe

Wielu ludzi, którzy decydują się na wynajem samochodu w Rzymie, marzy o przyjemnym jednodniowym wypadzie za miasto w okolicy. Do wyboru jest wiele wspaniałych miejsc. Jeśli chciałbyś pojechać nad morze, możesz udać się do portowego miasta Lido di Ostia, położonego 31 km na południowy zachód od Rzymu. Oprócz wspaniałych możliwości plażowania Ostia ma także do zaoferowania ciekawe stanowisko archeologiczne „Ostia Antica”. Te przybrzeżne włoskie miasteczko posiada także pole golfowe. 

Wynajętym samochodem można także łatwo udać się na wycieczkę do miasta Tivoli położonego 36 km na wschód od centrum Rzymu. Na obrzeżach miasta znajduje się wspaniały budynek „Villa d’Este”, posiadający jeden z najpiękniejszych w Europie ogród z ponad 50 imponującymi fontannami. Zarówno budynek, jak i kompleks ogrodowy znajdują się na liście dziedzictwa UNESCO. 

Lotniska

Rzym posiada dwa lotniska. Główne, port lotniczy Rzym-Fiumicino (FCO) położone jest 22 km na południowy zachód od centrum miasta. Kilkanaście firm oferujących wynajem samochodów posiada swoje biura na lotnisku, należą do nich Avis, Hertz, Europcar, Locauto Rent, Maggiore oraz Sixt. 

Drugie z lotnisk, port lotniczy Rzym-Ciampino (CIA) położone jest 15 km (9 mil ) na południowy wschód od Rzymu, obsługuje ono loty czarterowe i loty tanich linii lotniczych. Po przybyciu na to lotnisko także znajdziesz ofertę firm wynajmujących samochody (m.in. Avis, Hertz, Europcar, Auto Europa, Maggiore oraz Goldcar). 

Ruch drogowy

Ruch drogowy w centrum Rzymu jest nieco inny niż ten w Wielkiej Brytanii. Może wydawać się chaotyczny i stresujący. Możesz mieć także trudności w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego. Rzym — tak jak większość dużych miast Włoch — zabronił samochodom wjazdu do historycznych części miasta („Centro Storico”) – chyba że ze specjalnym pozwoleniem uzyskanym z wyprzedzeniem. Reguła ta nazywa się Zone Traffico Limitato (ZTL) i zazwyczaj obowiązuje od 8:00 do 18:00. W okolicy znajdują się kamery robiące zdjęcia pojazdom poruszającym się na tym terenie. 

Jeśli wynajmiesz samochód w Rzymie i zatrzymasz się w hotelu w starej części miasta, najlepiej skontaktuj się z hotelem przed przyjazdem w celu uzyskania zgody na prowadzenie samochodu, która umieszczana jest na przedniej szybie samochodu. W przypadku braku tej zgody otrzymasz mandat, który zostanie wysłany na Twój adres domowy. 

Powinno się także wspomnieć, że historyczne serce Rzymu jest dość niewielkich rozmiarów, a odległości pomiędzy najsłynniejszymi zabytkami i atrakcjami da się pokonać pieszo.