Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Bolonia

Bolonia to niesamowite miejsce we Włoszech dla turystów pragnących przeżyć niezapomniane wrażenia. Miasto w sercu regionu Emilia-Romagna, jest siódmym najbardziej zaludnionym regionem we Włoszech. Usługi wynajmu samochodów są najwyższej jakości i stanowią świetny sposób na odkrywanie niesamowitych miejsc w całym mieście. Na lotnisku i dworcach kolejowych działa kilka agencji oferujących usługi wynajmu samochodów. Jest to praktyczne i pozwoli uniknąć stresu związanego z dojazdem do jednej z agencji.

Bolonia – przewodnik

Wynajem Samochodów Bolonia
Wynajem Aut Bolonia

Ze względu na dużą aktywność w regionie, turyści mogą łatwo zostać przytłoczeni wszystkim, co dzieje się w mieście od twego przybycia. Miasto znajduje się w północnej części Włoch, stanowiąc główny most handlowy dla sąsiednich regionów. W Bolonii masz dostęp do dużej infrastruktury przemysłowej, rolniczej, finansowej i transportowej dzięki działalności kilku dużych firm elektronicznych, mechanicznych i spożywczych. Przyczynia się to do dużego wzrostu gospodarczego miasta. Ostatnie badania twierdzą, że Bolonia ma trzecią co do wielkości gospodarkę rozwijającą się wśród włoskich prowincji. Główne miasta w pobliżu Bolonii to Florencja, Werona i Padwa. 

Mimo, że miasto jest dość małe pod względem powierzchni, jest domem dla jednych z największych stałych targów handlowych w Europie. Wynika to częściowo z faktu, że w regionie mieszka ponad milion mieszkańców. Bolonia wykazuje bardzo silną kulturę, która obejmuje kilka obszarów ludzkich działań. Miasto znane jest również ze słynnej kuchni przygotowywanej z produktów mlecznych i bogatych mięs. Ze względu na otwartą kulturę Bolonii, jej tradycja muzyczna ewoluowała, rozszerzając się o gatunki międzynarodowe. Istnieje wiele innych aspektów jego kultury, które są łatwo zauważalne w Bolonii. Obejmują one: 

  • Sport 
  • Występy Szukę 

Jeśli nigdy nie byłeś w Bolonii i planujesz to zrobić, możesz rozważyć wynajem samochodu, gdyż da ci to swobodę odkrywania miasta lepiej i we własnym tempie. Ponadto masz swobodę wielokrotnego zatrzymywania się, tyle razy, ile chcesz. Poza tym masz pełną kontrolę nad swoją prywatnością, szczególnie podczas podróży z rodziną. Wynajem samochodu jest niezwykle łatwy, ponieważ agencje wynajmu samochodów znajdują się w terminalu głównych dworców kolejowych w mieście, oferując niedrogie pakiety wynajmu. 

Jedną z głównych wskazówek dla turystów jest upewnienie się, że nie spieszą się z wynajmowaniem samochodów. Ważne jest dokładne zapoznanie się z dostępnymi warunkami, warunkami samochodu i pakietami, by zrozumieć, co jest wymagane. Możesz także zrobić małe porównanie cen, aby znaleźć najlepsze oferty. Jeśli jednak jest to dość trudne, istnieją internetowe strony rezerwacyjne, które mogą pomóc Ci wynająć samochód jeszcze przed podróżą. Jest to wygodniejsze i oszczędza czas. Możesz łatwo porównać ceny, sprawdzić opis samochodu i oferowane pakiety. 

Odkrywaj swoim wynajętym samochodem

Przed wyjazdem do Bolonii musisz zdecydować się na kilka miejsc, które chcesz odwiedzić. Jednak jako dodatek zaproponujemy kilka ciekawych miejsc, które warto rozważyć. Pierwszym z nich jest Piazza Maggiore. Jest to wielki plac miejski (Piazza) w Bolonii, z niesamowitą scenerią. Jest on bardzo nie do zaakceptowania. Położony w samym sercu starego miasta, plac ten jest domem dla kilku najważniejszych bolońskich zabytków, atrakcji turystycznych i muzeów. Najważniejszym z nich jest Palazzo d’Accursio, które znajduje się po zachodniej stronie placu. 

Ponadto możesz także wybrać się na krótką wycieczkę po Piazza del Nettuno, który jest powszechnie znany jako fontanna Neptuna. Jest to monumentalna fontanna metropolitalna położona na kultowym placu, obok Piazza Maggiore. Fontanna przedstawia kulturę manieryzmu włoskiej elity w połowie XVI wieku, która wciąż jest widoczna dla wielu elit, nawet we współczesnych Włoszech. Kolejną interesującą stroną, którą powinieneś rozważyć, są Krzywa Wieża. Jest to szczególnie świetne miejsce dla turystów zakochanych w okazałości starożytnej architektury. 

W Bolonii znajduje się para wież, które wydają się przechylać jeszcze bardziej niepokojąco niż w Pizie z powodu ich wąskiego kształtu. Są to najwybitniejsze ze wszystkich średniowiecznych wież dostępnych w Bolonii. Wyższża nazywa się Asinelli, druga – ta o największym stopniu pochylenia – nazywa się Garisenda. Historycznie te bliźniacze wieże budowano jako wieże strażnicze i miejsca schronienia dla ochrony podczas ataków. Ich wzrost stał się jednak symbolem statusu dla szlacheckich rodzin, które je zbudowały. 

Wieża Asinelli ma 498 stopni, a po wejściu na szczyt można podziwiać Bolonię z lotu ptaka. Jeśli Twoja wizyta jest oparta ma charakter duchowy, możesz sprawdzić Santo Stefano (Bazylika św. Szczepana). Santo Stefano to bazylika, która ucieleśnia kompleks struktur religijnych. Santo Stefano jest lokalnie nazywane Sette Chiese, co oznacza Siedem Kościołów. Nie możemy pominąć kulinarnej wiedzy mieszkańców Bolonii. Dobrym miejscem na zanurzenie się w tym doświadczeniu są wąskie uliczki wypełnione Quadrilatero małe sklepiki z produktami ogrodowymi, serem, makaronem i wypiekami. 

Lotniska

W Bolonii dostępnych jest wiele lotnisk z niesamowitymi usługami wynajmu samochodów. Najpopularniejszym z nich jest Bolonia Guglielmo Marconi. Lotnisko (BGA) which is situated 3.5 miles northeast of the city. The small regional airport has two terminals for effective operations. It is named after Nobel Laureate Guglielmo Marconi, who was the inventor of the radio. Guglielmo Marconi happens to be the most famous Bolognese. Niektóre z najbardziej popularnych lotów odlatujących z Lotnisko Guglielmo Marconi w Bolonii są trasy do Londyn, Budapeszt i Madryt

Istnieje kilka opcji wynajmu samochodów dostępnych w BGA do wyboru. Powszechne są Autovia, która jest włoską firmą działającą w kilku włoskich prowincjach. Istnieje również Avis-Budget, która jest międzynarodową firmą oferującą usługi rezerwacji online, działającą również w różnych krajach. Inne agencje wynajmu dostępne na lotnisku to Europcar i Maggiore, a to tylko kilka Z nich. Agencje wynajmu można znaleźć w terminalu lotniska na parterze. 

Większość tych agencji wynajmu działa codziennie w godzinach 6:00 przed południem do 12:00 w nocy. Oprócz opcji, które możesz wybrać, możesz wynająć samochód z kierowcą, jeśli chcesz oderwać się od stresu związanego z jazdą. Jednak różne agencje wynajmu samochodów mają różne oferty i zasady, należy przejrzeć recenzje online, aby sprawdzić, które agencje będą dla Ciebie najlepsze. 

Ruch uliczny

Bolonia ma dobrą sieć dróg łączącą ważne miejsca. Znajduje się w centrum Florencji, Werony, Padwy, Rimini i Mediolanu, z dostępem do głównych dróg do zwiedzania. Jednak z powodu rosnącego napływu turystów do miasta droga staje się coraz bardziej zatłoczona. Miasto ma dwie główne włoskie autostrady, które łączą północ i południe kraju, dzięki czemu jest łatwo dostępny z głównych włoskich miast. 

Objazdem z Parmy do Genui można udać się w kierunku Mediolanu, a następnie Wenecji i Brenner. Możesz też dostać się na południe do Rzymu, a stamtąd do Bari, Lecce lub Taranto. Bolonia ma również strefę ograniczonego ruchu (ZTL), która ogranicza czynności związane z prowadzeniem pojazdu. Istnieją opisowe znaki ostrzegające kierowców o tych strefach. Turysta będzie musiał dokładnie przestudiować, jak rozpoznać te znaki i co oznaczają. 

Tablica rejestracyjna każdego pojazdu jest sprawdzana w ZTL, aby potwierdzić, czy kierowca jest uprawniony do kierowania w okolicy. Jeśli okaże się niekwalifikowany, automatycznie otrzyma mandat. Jeśli jednak planujesz odwiedzić ZTL, a także planujesz prowadzić samochód, masz do dyspozycji bezpieczne publiczne miejsca parkingowe. Jeśli jesteś blisko południowej strony wzgórza, Bolonia ma obwodnicę z parkingami publicznymi. W przypadku, gdy planujesz nocleg w hotelu, z pewnością oświecą cię o wszystkim, co musisz wiedzieć.