Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Florencja

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Florencja – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Florencja – Podręcznik

Wynajem Samochodów Florencja
Wynajem Aut Florencja

Potrzebujesz samochodu we Florencji? Być może chcesz zarezerwować samochód już przed wylotem, aby czekał na ciebie po przylocie na lotnisko? Do wyboru masz wiele marek samochodów. Pamiętaj, aby zarezerwować wypożyczony samochód z dużym wyprzedzeniem, ponieważ najtańsze samochody są zwykle rezerwowane jako pierwsze. Porównując ceny wynajmu samochodów różnych wypożyczalni we Florencji, znajdziesz najlepszą ofertę cenową i samochód idealny do twoich potrzeb. 

Informacje ogólne o Florencji

Florencja jest stolicą Toskanii położonej w północnych Włoszech; miasto ma 380 000 mieszkańców (2014). Toskania znana jest z pięknych krajobrazów z winnicami, gajami oliwnymi i sosnami. Florencja leży w środku kraju, nad rzeką Arno, i jest określana jako jedno z najpiękniejszych miast na świecie. 

Miasto słynie ze swoich kolekcji sztuki, zabytków i późnośredniowiecznej architektury. Historyczne centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znane zabytki miasta to na przykład Katedra Najświętszej Marii Panny z 1436 roku z imponującą kopułą oraz ratusz Palazzo Vecchio budowany na przestrzeni XIII i XV wieku. W znanym na całym świecie muzeum sztuki Galeria Uffizi oglądać można m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rembrandta i Rafaela. 

Stary most Ponte Vecchio, na którym znajdują się słynne sklepy złotnicze, to kolejna popularna atrakcja miasta. Ponadto we Florencji znaleźć można wspaniałe sklepy oraz tętniące życiem kawiarnie i kluby nocne. 

Lotnisko

Najbliższym międzynarodowym lotniskiem jest port lotniczy w Pizie (PSA), położony 82 km mil) na zachód od Florencji. Na lotnisku swoje biura ma kilka wypożyczalni samochodów, w tym Avis, Hertz, Maggiore, Sixt, Locauto i Goldcar. 

Ruch drogowy

Włochy posiadają dobrze rozwiniętą sieć dróg z autostradami łączącymi większość dużych miast. Autostrady oferują wysoki standard i również po włosku nazywane są „Autostrada”. Wiele z nich pobiera opłaty za przejazd. Pomimo tego, że włoskie drogi oferują zazwyczaj wysoki standard, niektóre drogi lokalne są wąskie i kręte. 

Limit prędkości we Włoszech wynosi 50 km/h w miastach i na terenach zabudowanych, 90 km/h na drogach lokalnych oraz od 100 do 130 km/h na autostradach. 

Limit alkoholu we krwi podczas jazdy we Włoszech wynosi 0,5 promila, czyli jest wyższy niż w Polsce (0,2). 

We Florencji zabronione jest wjeżdżanie samochodem do historycznych dzielnic (Centro Storico), chyba, że z wcześniej uzyskanym specjalnym pozwoleniem. Zasada ta nazywa się Zone Traffico Limitato (ZTL). Zasadniczo ma ona zastosowanie w okresie od 9:00 do 18:00. W miejscach, w których obowiązuje ZTL umieszczono kamery monitorujące, robiące zdjęcia wjeżdżającym do nich samochodom. 

Jeśli wynajmujesz samochód we Florencji i zamierzasz zatrzymać się w hotelu na starym mieście, zalecamy skontaktowanie się z hotelem w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie pojazdu, które musi zostać umieszczone na przedniej szybie wynajętego samochodu. Bez tego pozwolenia możesz otrzymać mandat, który zostanie wysłany na twój adres domowy za pośrednictwem wypożyczalni samochodów. 

Wskazówki dla kierowców

W upalne letnie dni wycieczka do kąpieliska Viareggio położonego 102 km na północny zachód od Florencji może okazać się orzeźwiająca. Znaleźć tu można ponad kilometrowe, piaszczyste plaże, na których można wypożyczyć leżaki i parasole. W Viareggio znajduje się również przyjemna promenada, a także kawiarnie i restauracje. 

Wynajęcie samochodu we Florencji daje świetną możliwość wybrania się na jednodniowe wycieczki po regionie. W okolicy znajduje się wiele uroczych małych miasteczek, a słynna na całym świecie Krzywa Wieża w Pizie jest oddalona o 86 km od miasta. Jeśli chcesz odwiedzić popularne średniowieczne miasto Lukka, leży ono 74 km od Florencji. Miasta Siena i Volterra położone nieopodal są również zdecydowanie warte odwiedzenia. 

Najpiękniejszy widok na Florencję obserwować można w Fiesole, położonym 10 km na północny wschód od centrum miasta. Fiesole leży na wzgórzu o wysokości 355 metrów nad poziomem morza. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na Florencję i dolinę Arno.