Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Sztokholm

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Sztokholm – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Sztokholm – Podręcznik

Wynajem Samochodów Sztokholm

Wynajem Aut Sztokholm

Chcesz wynająć samochód w Sztokholmie? Poruszanie się samochodem jest praktyczne, bez względu na to, czy jesteś na wakacjach, czy w podróży służbowej, a wiele osób decyduje się na odbiór wynajętego samochodu na lotnisku po przylocie. Rezerwując samochód na wynajem z dużym wyprzedzeniem zaoszczędzisz czas i pieniądze, a porównując ceny kilku firm, będziesz w stanie znaleźć najlepsze oferty. 

O Sztokholmie

Sztokholm, który został założony w 1200 roku, jest stolicą Szwecji i największym nordyckim miastem. Populacja miasta liczy 1,3 miliona mieszkańców (lub 2 miliony, jeśli liczyć jego przedmieścia). Dzięki swojemu położeniu na wschodnim wybrzeżu przy jeziorze Melar, Sztokholm jest ważnym miastem portowym. 

Linia brzegowa wywarła duży wpływ na Sztokholmie, zarówno pod względem malowniczego krajobrazu, jak i rozległego obszaru, który obejmuje. Pierwotne centrum miasta zostało założone na archipelagu. Cieki wodne i duże parki w dalszym ciągu stanowią ważny aspekt centralnych dzielnic Sztokholmu. 

Sztokholm ma wiele atrakcji do zaoferowania. Pierwotne centrum miasta, Gamla Stan, znajdujące się na wyspie Stadsholmen, jest atrakcją samą w sobie. Można tu zwiedzić piękną XIII-wieczną katedrę Storkyrkan oraz Pałac Królewski, zbudowany w XVII wieku. Na pobliskiej wyspie Helgeandsholmen znajduje się imponujący budynek Parlamentu z 1905 roku. 

Na półwyspie Djurgården mieści się Muzeum Vasa, z odrestaurowanym okrętem wojennym Vasa, który zatonął w 1628 roku. Warto również odwiedzić Skansen, gdzie znajduje się zoo. 

Sztokholm jest obsługiwany przez dwa międzynarodowe porty lotnicze: stare lotnisko Bromma (BMA), położone 9 km na zachód od miasta, oraz nowe główne lotnisko Arlanda (ARN), położone około 40 km na północ od miasta. 

Lotnisko

Port lotniczy Arlanda w Sztokholmie (ARN) to główne międzynarodowe lotnisko miasta, położone 43 km na północ od centrum. Lotnisko obsługuje rocznie 20 milionów pasażerów i znajduje się tutaj kilka wypożyczalni samochodów, m.in. Avis, Alamo, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National i Sixt. 

Ruch drogowy

Szwedzkie przepisy ruchu drogowego i styl jazdy są podobne do tych w Polsce. Dopuszczalny limit alkoholu we krwi wynosi 0,2, czyli tak jak w Polsce. Ograniczenie prędkości w Szwecji wynosi 50 km/h w strefach zabudowanych, 70-100 km/h w strefach pozamiejskich i 120 km/h na autostradach. 

W historycznym centrum Sztokholmu, Gamla Stan, parkowanie jest zabronione całodobowo. W celu ograniczenia ruchu samochodowego, w tym obszarze znajduje się również wiele deptaków. 

W centrum miasta znajduje się wiele parkingów oraz miejsc parkingowych przy ulicach. Można też znaleźć parkingi poza centrum miasta. 

Wskazówki dotyczące jazdy

Wynajem samochodu w Sztokholmie pozwala wybrać się na krótkie lub długie wycieczki i zwiedzić większą część regionu. Jeśli wybierasz się do Sztokholmu latem, zdecydowanie warto wybrać się na wybrzeże. Miasto Vaxholm, położone 38 km na północny wschód od Sztokholmu, to malownicza miejscowość z małymi sklepikami, galeriami, kawiarniami i restauracjami. Znajduje się tu również forteca Vaxholm zbudowana w 1833 roku, a także kilka pięknych plaż. 

Jeśli chcesz wybrać się na dłuższą przejażdżkę, świetną alternatywą jest uniwersyteckie miasto Uppsala. Uppsala jest czwartym co do wielkości miastem Szwecji, z populacją liczącą około 140 000 mieszkańców. Miasto jest położone 80 km na północ od Sztokholmu i mieści się tam zbudowany w 1500 roku Zamek w Uppsali oraz założony w 1477 roku uniwersytet. W pobliżu uniwersytetu znajduje się także piękny ogród botaniczny. Warto również zwiedzić katedrę w Uppsali. Została ona zbudowana między XIII a XV wiekiem i jest największym kościołem w stylu gotyckim w krajach skandynawskich. 

polski