Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Genewa

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Genewa – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Genewa – Podręcznik

Wynajem Samochodów Genewa
Wynajem Aut Genewa

Potrzebujesz wypożyczonego samochodu w Genewie? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, czy w podróż służbową, wynajem samochodu to praktyczna opcja, pozwalająca poruszać się po mieście bez martwienia się o transport publiczny. Wypożyczenie samochodu to popularna opcja, jeżeli chcesz udać się na krótsze na i dłuższe wycieczki w celu zwiedzania regionu i cieszenia się pięknymi szwajcarskimi krajobrazami. Zaleca się rezerwację wynajętego samochodu z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że dostaniesz samochód, który będzie odpowiadał Twoim konkretnym potrzebom. Ceny są zazwyczaj niższe, jeśli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem. 

O Genewie

Genewa położona jest w południowo-zachodnim, francuskojęzycznym regionie Szwajcarii, a populacja miasta wynosi 187,697 osób (2009), co czyni z Genewy drugie co do wielkości miasto w kraju. To niezwykle malowniczo położone miasto (leży po obu stronach Jeziora Genewskiego) jest stolicą Kantonu Genewskiego. 

Miasto zostało założone w czasach rzymskich i na przestrzeni wieków było zarówno częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego, jak i samodzielną republiką oraz częścią Francji, a od upadku Napoleona na początku XIX wieku Genewa była głównym miastem w Szwajcarii. 

Od roku 1864 w Genewie znajduje się siedziba Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Miasto jest także obecnie siedzibą kilku głównych organizacji międzynarodowych, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Organizacja Narodów Zjednoczonych. 

Jedną z głównych atrakcji miasta jest gigantyczna fontanna nad Jeziorem Genewskim, Jet d’Eau, która wystrzeliwuje strumień wody na wysokość 100 metrów. Wiele zabytków Genewy zgromadzonych jest na „starym mieście”, La Vieille Ville: są to na przykład Katedra Saint-Pierre, założona w 1160 roku oraz słynne Muzeum Sztuki i Historii. Dwa duże parki, Jardin Botanique de Genève i Le Bois-de-la-Bâtie, są także niezwykle popularne wśród odwiedzających, a w obydwu z nich znajduje się zoo. 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko w Genewie (GVA) znajduje się 7 km (4.3 mil) na północ od centrum miasta i jest drugim co do wielkości lotniskiem w Szwajcarii. W hali przylotów znaleźć można kilka wypożyczalni samochodów, takich jak Avis, Budget, Europcar, Hertz, National, Sixt i Thrifty. 

Ruch drogowy

Szwajcaria ma dobrze rozwiniętą sieć dróg z autostradami i drogami krajowymi przeważnie o wysokim standardzie. Odległości pomiędzy różnymi punktami są w Szwajcarii w większości bardzo łatwe do pokonania, a poruszanie się wynajętym samochodem to najlepsza opcja na zwiedzanie regionu. Genewa jest otoczona szwajcarską autostradą A1, a także francuskimi autostradami A40 i A41. 

Wypożyczone samochody muszą mieć naklejkę Autobahn-Vignette, wskazującą, że uiściłeś opłaty za przejazd autostradami. Bez naklejki zostaniesz ukarany mandatem, dlatego też bardzo ważne jest sprawdzenie samochodu przy odbiorze, aby upewnić się, że samochód zaopatrzony jest w naklejkę umieszczoną w widocznym miejscu. 

Limit prędkości na szwajcarskich autostradach to 75 mil na godzinę (120 km/ h ), na drogach krajowych limit ten wynosi 50 mil na godzinę (80km/ h ), a w pobliżu miast i na terenach zabudowanych limit wynosi 30 mil na godzinę (50 km/ h. 

Limit alkoholu we krwi w Szwajcarii wynosi 0,5 promila, podczas gdy w Polsce wynosi on 0,2. Zaleca się jednak zachowanie całkowitej trzeźwości podczas jazdy. 

Znalezienie dostępnego parkingu ulicznego w centrum Genewy może być trudne, miasto ma jednak do zaoferowania kilka podziemnych garaży, a wiele hoteli oferuje bezpłatny parking dla swoich gości. 

Wskazówki dla kierowców

Korzystając z wypożyczonego samochodu w Genewie, możesz udać się na ekscytujące wycieczki poza miasto, a podróż samochodem do Francji trwa zaledwie kilka minut. W pobliżu znajduje się również kilka malowniczych wiosek, a także obszary górskie. 

Jedną z dobrych wskazówek na przejażdżkę jest wizyta w uroczym francuskim mieście Annecy, położonym 42 km (26 mil) na południe od Genewy. To miasto położone nad jeziorem Annecy słynie z wielu kanałów przebiegających przez stare miasto. Zamek Annecy, zbudowany między XII a XVI wiekiem, jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków miasta. Należy także zwrócić uwagę na XII-wieczne więzienie Palais de l’Isle, położone na wyspie na rzece Thiou. 

Wypożyczonym samochodem możesz również odwiedzić średniowieczne miasto Lozanna, położone 64 km (40 mil) na północny wschód od Genewy. To miasto położone na zboczu wzgórza w północnej części Jeziora Genewskiego słynie z pięknych budynków i ciekawych muzeów; między innymi odwiedzić tam można muzeum archeologiczne, muzeum sztuki i muzeum olimpijskie. Inne popularne zabytki to katolicki kościół Notre-Dame z 1832 roku, a także XV-wieczny zamek Saint-Marie.