Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Aberdeen

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Aberdeen – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Aberdeen – Podręcznik

Aberdeen
Wynajem Aut Aberdeen

Wybierasz się na wakacje do Aberdeen w Szkocji? Być może chciałbyś zarezerwować samochód z wyprzedzeniem, aby uniknąć konieczności polegania na transporcie publicznym? Bardzo częstą praktyką jest odebranie wcześniej zarezerwowanego samochodu już na lotnisku, który będzie czekał na Ciebie po Twoim przybyciu. 

Informacje ogólne o Aberdeen

Aberdeen położone jest w północno-wschodniej Szkocji nad Morzem Północnym, a zamieszkuje je 209 000 osób (2013). Miasto znane jest ze swojego przemysłu naftowego, jest również ważnym miastem portowym. Aberdeen często nazywane jest „Granitowym Miastem”, ponieważ znaczna jego część jest zbudowana z granitu. 

Przez miasto przebiegają rzeki Dee oraz Don; na drugiej z rzek położony jest most Brig o’Balgownie z XIV wieku. 

Na starym mieście Aberdeen znajduje się wiele historycznych budynków, a popularną atrakcją turystyczną jest katedra św. Machara z 1530 roku. Wielu turystów odwiedza także Muzeum Tolbooth, które w XVII wieku służyło jako więzienie. 

W Aberdeen znajduje się kilka muzeów, w tym galeria sztuki oraz Muzeum Morskie. W mieście znajduje się wiele miejsc idealnych na zakupy oraz tętniących życiem klubów. W mieście i jego okolicach znaleźć można również kilka parków i terenów zielonych, a nieco na południowy wschód od centrum miasta znajduje się klub golfowy Nigg Bay. 

Lotnisko

Port lotniczy Aberdeen (ABZ) to międzynarodowe lotnisko położone 10 km na północny zachód od centrum miasta. Lotnisko obsługuje 3,3 miliona pasażerów rocznie. Na terenie lotniska znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, w tym Avis, Enterprise, Europcar i National. 

Ruch drogowy

Aberdeen połączone jest autostradami z kilkoma innymi miastami Szkocji, w tym ze stolicą, Edynburgiem, a także Dundee, Perth i Ellon. 

W Szkocji (i Wielkiej Brytanii) obowiązuje ruch lewostronny, a kierownica znajduje się po prawej stronie pojazdu. Chociaż większość osób szybko dostosowuje się do jazdy po lewej stronie jezdni, ważne jest, aby być szczególnie uważnemu na przejazdach i rondach. Jeśli nie czujesz się komfortowo ze zmianą biegów lewą ręką, zalecamy zarezerwowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów. 

Pamiętaj, że limity prędkości w Szkocji podawane są w milach na godzinę, nie zaś w kilometrach na godzinę. Na terenach zabudowanych limit prędkości wynosi 30 mil na godzinę, co odpowiada 48 km/h. Na drogach krajowych limit ten to 60-70 mil na godzinę (96-112 km/h), a na autostradach 70 mil na godzinę (112 km/h). 

Limit alkoholu we krwi podczas jazdy w Szkocji wynosi 0,5 promila, podczas gdy na pozostałym terytorium Wielkiej Brytanii wynosi on 0, 8 promila. 

Wskazówki dla kierowców

Korzystając z wypożyczonego samochodu w Aberdeen, można wybrać się na krótsze i dłuższe wycieczki za miasto, aby zwiedzić większą część Szkocji. Droga z Aberdeen do Edynburga wynosi 203 km i trwa 2 godziny i 30 minut samochodem. 

Warto odwiedzić także małe miasteczko portowe Stonehaven, położone 24 km na południe od Aberdeen. Stonehaven ma około 10 000 mieszkańców (2013), a w XIX wieku było ważną wioską rybacką. Główną atrakcją miasteczka jest zamek Dunnottar, twierdza z XII wieku, położona 3 km na południe od centrum Stonehaven. Zamek Dunottar położony jest na wzgórzu, otoczonym stromymi klifami. Ze szczytu zamku roztacza się fantastyczny widok na Morze Północne. Twierdza otwarta jest dla zwiedzających. 

Kolejnym miejscem, do którego warto się udać w podróż samochodem, jest miasto Dundee, położone 106 km na południowy zachód od Aberdeen. Dundee jest czwartym co do wielkości miastem Szkocji, a zamieszkuje je 157 000 osób (2013). Miasto leży nad zatoką Firth of Tay nad Morzem Północnym na wschodzie. 

Niektóre znane zabytki Dundee to między innymi katedra św. Andrzeja z 1836 roku, Obserwatorium Mills, a także galerie sztuki McManus, w których podziwiać można także wystawy z dziedziny historii naturalnej. 

7 km na wschód od centrum miasta znajduje się zamek Broughty, forteca z 1496 roku, w której obecnie znajduje się muzeum.