Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Durban

Czy planujesz odwiedzić Durban, sam lub z grupą? Nie szukaj dalej, na wszelki wypadek wynajmij samochód. Naszym celem jest przedstawienie bardzo przystępnych ofert i najlepszych cen wynajmu samochodów, które nie są dostępne nigdzie indziej! Oferujemy tu szeroki wybór samochodów, w tym samochody ekonomiczne, przestronne pojazdy wielofunkcyjne i samochody prestiżowe.

Durban – przewodnik

Wynajem Samochodów Durban
Wynajem Aut Durban

Durban zapożycza swoją nazwę od słowa w języku Zulu „eThekwini” oznaczającego lagunę, czyli zatokę. Położony jest na wschodnim wybrzeżu Afryki Południowej, graniczącym z Oceanem Indyjskim. Oprócz tego, że jest największym miastem w prowincji KwaZulu-Natal, jest również trzecim pod względem liczby mieszkańców po Kapsztadzie i Johannesburgu. Miasto to szczyci się naturalnym portem w Durbanie, będącym najbardziej ruchliwym portem w kraju i czwartym pod względem liczby mieszkańców na półkuli południowej. Ponadto miasto to jest drugą po Johannesburgu najważniejszą po Johannesburgu strefą produkcyjną w Republice Południowej Afryki. 

Durban is rated among the top destinations for tourism due to its extensive and pristine beaches. Also, the warm subtropical climate adds to its recreational values. The city is within the larger eThekwini Municipality which comprises of neighboring towns like Umlazi, Westville, Queensville, among others. This municipality has a combined population of approximately 3.8 million people who include a vast network of ethnic groups (Zulus, Indians, and British). Due to the huge number of people, the whole eThekwini Municipality qualifies among the largest on the African Indian Ocean coastline. 

Ludność miasta Durban, to w przybliżeniu 595 000 osób. Jest ono bogate w różne tradycje i wierzenia kulturowe. Oprócz Zulusów, którzy tworzą największą pojedynczą grupę kulturową, są tu także ludzie zarówno pochodzenia indyjskiego, jak i brytyjskiego. Mają oni wpływ na dobrobyt Durbanu ze względu na swoje religie, unikalne kultury i zwyczaje kulinarne. Według danych statystycznych miasta, 38% jego mieszkańców nie przekroczyło 19 roku życia, a 68% jest w wieku produkcyjnym. 

Odkrywaj swoim wynajętym samochodem

Pola bitwy uciekinierów: Znajdują się blisko 265 kilometrów / 165 mil od miasta Durban i stanowi atrakcję jednego z najczęstszych pól bitew w historii. Zapewnia intrygujące scenerie na polach bitew we wszystkich obszarach bitew wojennych w Zulu, w tym Drift Rorke i Isandlwana. Będąc oprowadzonym przez akredytowanego przewodnika, dowiesz się o odważnych wojownikach Zulu, którzy triumfowali nad armią brytyjską w Isandlwana. Będziesz także mieć szczęście usłyszeć popularną historyczną opowieść o Rorke’s Drift (armia 4000 wojowników zulu atakujących 139 brytyjskich żołnierzy). 

Shakaland – Zulu Cultural Center: około 156 kilometrów od Durban znajduje się Shakaland – Zulu Cultural Center, które oferuje ekscytujące doświadczenie Zulu. Możesz tu dowiedzieć się wszystkiego o kulturze Zulu w ciągu jednego, niezapomnianego dnia! Od przeżywania na żywo tradycyjnych tańców przez miejscową ludność, po tradycyjny posiłek, twoje doświadczenie pozwoli Ci spojrzeć na kulturowe aspekty Zulusów. Jakby to było mało, poznasz też sztukę i wiedzę specjalistyczną w zakresie tworzenia chat, garncarstwa i warzenia lokalnego piwa. 

Kolej parowa Umgeni: Ta ekscytująca atrakcja znajduje się w odległości około 45 kilometrów od miasta Durban. Jeśli chcesz cofnąć się w czasie, jadąc na pokładzie zabytkowego pociągu parowego na jednej z pierwszych szyn w Afryce Południowej, oto Twoja droga! To naprawdcę doceniana sceneria wszystkich grup odwiedzających.Czy może być lepszy sposób na zachwycenie się atrakcyjnym krajobrazem regionu niż pociągiem, który przemierza dolinę Tysiąca Wzgórz (między Stacją Ichanga i Kloof). 

Lotniska

Podróż do i z Durbanu samolotem jest łatwa dzięki różnym, pobliskim lotniskom. Najbliższe lotnisko do Durbanu to międzynarodowe lotnisko King Shaka – około 40 km / 25 mil. Lotnisko to zapewnia loty zarówno do samolotów lokalnych, jak i międzynarodowych, z często planowanymi lotami do iz Nairobi, Dubaju, Londynu, Windhoek, Mauritiusa, Stambułu i Gaborone. 

Kolejnym lotniskiem w pobliżu Durban jest lotnisko Pietermaritzburg, które obsługuje miasto Pietermaritzburg i jego okolice. To jest około 75 km / 47 mil od Durban i służy jako wygodna alternatywa dla międzynarodowego lotniska King Shaka, dla osób zamierzających odwiedzić Durban samolotem. 

Na obu tych lotniskach będziesz mieć szczęście znaleźć znakomite wypożyczalnie samochodów, które zaoferują ci cenne wypożyczalnie samochodów w przystępnych cenach. Popularne firmy na międzynarodowym lotnisku King Shaka to AVIS Rent a Car, Tempest Car Hire, King Shaka Airport Car Hire i Europcar. Na lotnisku Pietermaritzburg znajdziesz usługi wynajmu od firm takich jak AVIS Car Sales, Hertz Rent a Car, First Car Rental i Europcar. 

Ruch uliczny

Drogi prowadzące do i z Durbanu są dobrze rozwinięte ze względu na jego kluczowe położenie jako portu wejścia do Afryki Południowej. Zachodnia autostrada N3 prowadzi na zachód z miasta, łącząc Durban z Gauteng. Zewnętrzna obwodnica N2 łączy Durban z Mpumalanga na północy i wschodni Przylądek na południu. Zachodnia autostrada jest z pewnością jest niezbędna, gdyż pomaga ciężarówkom w transporcie towarów do i z portu do Witwatersrand. 

Na szczęście większość usług wynajmu samochodów zapewnia GPS ułatwiający nawigację. Miasto oferuje również duże parkingi, takie jak 85 na parkingu polowym, usługi parkingowe w Durbanie, parking królewski, parking warsztatowy, Interpark, parking Nicole Square. Ograniczenia prędkości określone w południowoafrykańskiej ustawie o ruchu drogowym z 1989 roku to: 120 km / h (74 mil/godzinę) na autostradach, 100 km/h (62 mil / godzinę) na drogach publicznych poza lokalizacją miejską i 60 km/h (37 mil/godzinę) na drogach publicznych w lokalizacji miejskiej.