Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Miluza

Przebywasz właśnie na długich wakacjach i szukasz usług wynajmu samochodu w Miluzie? To dobrze się składa, ponieważ tutaj możesz przebierać w ofertach różnych wypożyczalni. Jeśli poszukujesz przygód albo zwyczajnie jesteś miłośnikiem podróżowania, to Francja jest niewątpliwie miejscem wartym rozważenia. Ale jak będziesz się przemieszczał z jednego turystycznego miejsca do drugiego? Cóż, możesz sobie zafundować przejażdżkę według własnego uznania i możesz podróżować z jednego miasta do drugiego we własnym tempie.

Przewodnik po Miluzie

Wynajem Samochodów Miluza
Wynajem Aut Miluza

Miluza to bardzo znane turystyczne miasto, które położone jest we wschodniej Francji, a także blisko granicy z Niemcami i Szwajcarią. Według danych statystycznych z 2019 roku miasto zamieszkuje 110 755 osób. Niedaleko Miluzy znajdują się jeszcze takie turystyczne miejscowości jak Riedishiem i Lutterbach, położone w odległości, kolejno, 2,5 km i 4,17 km. Czas jazdy po Miluzie i okolicy zależy od szeregu czynników, w tym między innymi od rodzaju wybranej drogi, godzin szczytu, dozwolonej prędkości czy też prowadzonych gdzieniegdzie prac drogowych. Jeśli zatem planujesz zwiedzanie Francji, to Miluza warta będzie twojej uwagi. 

Dlaczego turyści chętnie odwiedzają Miluzę? Co w tym mieście jest takiego wyjątkowego? Cóż, przede wszystkim miasto posiada kilka interesujących atrakcji turystycznych, których poznanie stanowi dla wszystkich odwiedzających fascynującą przygodę. Na początku warto wspomnieć, że Miluza słynie z efektownej wystawy samochodów marki Bugatti i Mercedes w Muzeum Samochodów. Z kolei w Muzeum Kolejnictwa entuzjaści podróżowania mają szansę zobaczyć świetną wystawę wagonów kolejowych i lokomotyw z 1878 roku. Inną perełką, która przyciąga turystów do Miluzy, jest neogotycka katedra z XII wieku z pięknymi witrażami. 

  • Miluza zamieszkana jest przez około 110 755 osób 
  • Miluza to cel podróży zlokalizowany we wschodniej Francji 

Lubisz w trakcie wakacji z przyjaciółmi, rodziną lub znajomymi zaglądać do ogrodów zoologicznych? Jeśli tak, to Miluza musi się znaleźć na twojej liście miejsc do odwiedzenia. Zoo z Miluzie jest powszechnie znanym domem dla tygrysów, lemurów i niedźwiedzi polarnych. W zoo znajduje się też ogród pełen roślin o zróżnicowanej budowie i zapachu. Poza tym w trakcie swojej wizyty w Miluzie na pewno natrafisz też na Muzeum Tkanin, w którym możesz obejrzeć ogromną kolekcję drukowanych tkanin i innych materiałów włókienniczych, które pochodzą nawet z XVIII wieku. 

Kolejną unikatową atrakcją Miluzy jest wybudowana w XIX wieku wieża obserwacyjna z kutej stali. Tour du Belveder, bo tak nazywa się wieża, zlokalizowana jest na wzniesieniu, a z jej szczytu rozciąga się wyjątkowy widok. Do innych atrakcji, którym warto poświęcić chwilę czasu w Miluzie, można zaliczyć jeszcze Salvator Park i Muzeum Historyczne. Muzeum jest tak zaprojektowane, by zapewnić miłośnikom antyków wspaniałą podróż przez sale i korytarze wypełnione obrazami, cennymi artefaktami i zabytkowymi meblami. Warto także napomknąć, że Miluza jest dobrze połączona z innymi miastami, a jej mieszkańcy są nie tylko przyjaźnie nastawieni do turystów, ale są wręcz dla nich niezwykle życzliwi. 

Zwiedzaj z wynajętym samochodem

Jak chcesz zwiedzać zaznaczone atrakcje turystyczne, gdy już wreszcie przyjedziesz do Miluzy? Cóż, niezależnie od tego, czy chcesz zawitać do parku, odwiedzić ratusz czy też wreszcie zjeść coś w restauracji, to najwygodniej będzie ci dotrzeć do wszystkich tych miejsc wynajętym samochodem. Najfajniejsze w wypożyczaniu samochodu jest to, że możesz wybrać model najbardziej odpowiadający twoim potrzebom i wymaganiom. Restauracja „Le 4” to jedno z lepszych miejsc, w których możesz coś zjeść podczas pobytu w Miluzie. Lokal znajduje się zaledwie 430 m od centrum. Wynajętym samochodem możesz dotrzeć do restauracji w ciągu 5 minut. 

Kościół św. Szczepana to kolejna atrakcja turystyczna, którą powinieneś rozważyć podczas zwiedzania Francji. Kościół znajduje się 303 m od centrum Miluzy. Wynajętym samochodem dotrzesz do świątyni w zaledwie 4-5 minut. Rzecz jasna czas dojazdu może być nieco inny, ponieważ zależy on też od natężenia ruchu, ograniczeń prędkości i od rodzaju auta, jakim się poruszasz. Powinieneś także rozważyć odwiedzenie dawnego Ratusza, który położony jest w odległości 315 m od centralnego placu. Dotarcie samochodem do ratusza nie powinno ci zabrać więcej niż 5 minut. 

A gdzie zamierzasz się zdrzemnąć albo zatrzymać na noc po wspaniałej przygodzie w Miluzie? Zaledwie 106 metrów od centrum Miluzy zlokalizowany jest Kyriad Hotel, który jest idealnym miejscem na wypoczynek. Hotel jest wyjątkowy, znajdują się w nim wygodne pokoje gościnne, w których można zażyć gorącej kąpieli, a także specjalne pomieszczenia przeznaczone do rozrywki. W holu hotelowym goście mogą z kolei udzielać się towarzysko i spożywać napoje alkoholowe. Dotarcie do hotelu wynajętym samochodem zajmie zaledwie 4 minuty. 

Za każdym razem, gdy zwiedzasz inny kraj lub miasto, powinieneś zlokalizować miejsca, które oferują podstawowe usługi. Może się na przykład przytrafić, że po długim locie dostaniesz silnego bólu głowy. W którym sklepie zatem najlepiej będzie ci kupić środki przeciwbólowe? W Miluzie najbardziej znana jest Apteka Pharmacie Au Lys, która działa w tym samym miejscu od 1649 roku. Apteka znajduje się przy ulicy Rue des Boulangers, czyli 89 m od centrum miasta. Wynajętym samochodem dotrzesz tam w zaledwie 3 minuty. Zaglądnij do apteki i doświadcz najlepszej obsługi klienta. 

Lotniska

W okolicy Miluzy znajduje się kilka lotnisk, które oferują zarówno połączenia lokalne, jak i międzynarodowe. W obrębie lotnisk działają uznane wypożyczalnie samochodów, które z dumą oferują najlepsze auta spełniające wszystkie twoje wymagania. VTC Transfert oferuje na lotnisku przewóz osób. Możesz wynająć również samochód z wypożyczalni Thrifty i Avis. Turyści podróżują z lotniska także do Bazylei, Szwajcarii czy Fryburga

Innym lotniskiem, na które możesz liczyć podczas podróży do Miluzy, jest Port lotniczy Zurych. Lotnisko to obsługuje zarówno krajowe, jak i międzynarodowe loty, a przylatujący turyści podróżują dalej m.in. do Fryburga, Bazylei czy też po prostu robią sobie wycieczki do innych miejsc w Szwajcarii. Na lotnisku działają takie wypożyczalnie jak np. Hertz, Europcar i InterRent oraz wiele innych firm. Możesz tutaj wynająć samochód za nawet zaledwie 120 zł dziennie. 

EuroAirport to międzynarodowe lotnisko zlokalizowane w Saint-Louis. Lotnisko ma w założeniu obsługiwać trzy kraje. Jeśli chcesz wynająć samochód w obrębie lotniska, to możesz skorzystać z usług wypożyczalni Hertz, Goldcar i Avis. Wypożyczalnie oferują szeroki asortyment modeli samochodów. Goście korzystają z usług lotniska EuroAirport, żeby dotrzeć do Fryburga lub do innych miejsc w Szwajcarii, w tym do Bazylei

Ruch uliczny

Po której stronie drogi powinieneś prowadzić samochód, będąc na wycieczce w Miluzie? Cóż, zasady są różne i zależą od kraju pochodzenia. W niektórych państwach kierowcy powinni się trzymać lewej strony drogi, chyba że wykonują manewr wyprzedzania, a w innych jest na odwrót. Jeżdżąc po Miluzie wynajętym samochodem musisz się trzymać prawej strony drogi. Wszyscy kierowcy muszą przestrzegać ustalonych zasad, ponieważ w przeciwnym razie narażają sie na otrzymanie grzywny. 

Jakie jest ograniczenie prędkości w Miluzie? We Francji drogi są w dobrym stanie, dlatego jako kierowca możesz ulec pokusie, żeby przekroczyć dozwoloną prędkość. Obecnie samochody osobowe, furgonetki i motocykle nie mogą poruszać się z prędkością większą niż 80 mph (129 km/h). Jednakże dozwolona prędkość maleje na drogach jednopasmowych i wynosi 49 mph (79 km/h). Z kolei ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym wynosi 31 mph (50 km/h). 

Krótko mówiąc, Miluza to jedno z najważniejszych miejsc turystycznych we Francji. Miasto oferuje szeroki wybór atrakcji, wśród których turysta w każdej kategorii wiekowej znajdzie coś dla siebie. Co więcej, podróżowanie pomiędzy różnymi miejscami jest znacznie ułatwione, ponieważ podróżni mogą wynająć samochód za naprawdę niewielkie pieniądze. A co w przypadku, gdy nie tylko chcesz odwiedzić Miluzę, ale też spędzić w niej trochę czasu? To proste, w mieście można zaparkować na kilka różnych sposobów i następnie tylko cieszyć się nieskrępowanym zwiedzaniem. Opłaty parkingowe są ujednolicone, aby zaspokoić potrzeby wszystkich podróżnych.