Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Beauvais

Jeśli chciałbyś zacząć odkrywać nowe miejca, Beauvais będzie idealne na start. Te bardzo przyjazne miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych. By zwiedzanie tych niesamowitych miejsc szło sprawnie, prawdopodobnie będziesz potrzebował pojazdu, więc wypożyczalnia samochodów będzie dobrym wyborem. Dobrą rzeczą w wynajmie samochodów w mieście jest to, że nie jest drogie, a wymagania nie są skomplikowane.

Przewodnik po Beauvais

Beauvais

Wynajem Aut Beauvais

Beauvais to miasto położone w północnej części Francji. Mieści się około 75 km od Paryża, a liczba ludności wynosi ok. 60 tysięcy mieszkańców. Zajmuje powierzchnię 33,3 kilometrów kwadratowych i jest interesującym, historycznym miejscem znanym przez wielu ludzi w Europie. Miasto jest znane z wyrobu gobelinów, a koszty utrzymania w nim nie są wysokie. Dzięki temu, przez cały rok jest otwarte na przybyszów – zwłaszcza turystów. Mieszkańcy Beauvais nazywani są Beauvaisiens, a ich rodowitym językiem jest francuski. Niemniej jednak, większość z nich zna język angielski, co ułatwia komunikację. Miasta i miasteczka nieopodal Beauvais to Goincourt, Aux Marais i Tillé. 

Kilka faktów sprawia, że to miasto jest wyjątkowym miejscem do zwiedzania. Poczynając od różnych historycznych budynków po ogrody, będziesz mieć pewność, że przyjemnie spędzisz tu czas zwiedzając. Beauvais, które jest także stolicą Departamentu Oise, poniosło w przeszłości pewne szkody wojenne, jednak do dziś można znaleźć tam średniowieczne budynki. Beauvais jest miastem bezpiecznym; nie ma doniesień o wielu popełnionych tam przestępstwach. Możesz spokojnie zwiedzać miasto wiedząc, że zarówno Ty, jak i Twoje rzeczy, jesteście bezpieczni. 

  • Mieszkańcy Beauvais (Beauvaisiens) są przyjaznymi ludźmi 
  • Euro jest obowiązującą walutą 
  • Francuski jest językiem ojczystym, ale niektórzy mieszkańcy Beauvais rozumieją język angielski 
  • Klimat miasta jest sprzyjający 

Walutą obowiązującą w Beauvais jest Euro. Mówiąc o gospodarce, miasto ma kilka źródeł dochodów, w tym turystykę i podatki. Chociaż nie jest to zbyt duże miasto gospodarczee, mieści się w nim dosyć sporo firm. W XVI wieku istniała tam katedra (Katedra Beauvais), która miała 153 metry wysokości, co w tamtych czasach czyniło ją najwyższą budowlą na świecie. Jednak budynek zawalił się w 1573 roku i został przebudowany na niższy z 48 metrami wysokości. Jest to wciąż najwyższa katedra na świecie. 

Klimat panujący w mieście Beauvais jest cudowny. Jest to klimat oceaniczny z umiarkowanym nasłonecznieniem i opadami deszczu. Średnia liczba godzin nasłonecznienia i średnia wilgotność względna miasta wynoszą odpowiednio 1669 i 81,5%. Ponadto, średnia roczna temperatura wynosi około 9,9°C. Czasami jest tam mglisto – średnio przez 55 dni w roku. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy temperatura spada w porze deszczowej. Opady śniegu występują sporadycznie w okresie zimowym. Ogólnie pogoda w mieście jest sprzyjająca i na pewno nie powinna stanowić problemu. 

Odkrywaj wypożyczonym samochodem

Jak wspomniano wcześniej, w Beauvais można zobaczyć parę ciekawych miejsc. Możesz odwiedzić katedrę, by przekonać się, jak jest wysoka. Dodatkowo w katedrze znajduje się gigantyczny zegar astronomiczny, który z pewnością Cię zafascynuje. Jeśli kochasz obrazy i zabytki, możesz zwiedzić Musée de l’Oise, czyli muzeum znajdujące się w centrum miasta. Odległość od muzeum do katedry wynosi około 110 metrów, a jeśli pojedziesz wypożyczonym samochodem – pokonanie tego dystansu zajmie minutę. 

Jeśli chcesz cieszyć się ładnym widokiem natury, możesz odwiedzić Park Marcel-Dassault, w którym mieści się kilka ogrodów i farma z kucykami, końmi i osłami. W ramach wycieczki możesz nawet pojeździć konno. Ponieważ miasto jest znane z wyrobu gobelinów, możesz także zwiedzić Galerię Nationale de la Tapisserie. Dowiesz się tam więcej o historii i początkach produkcji gobelinów w Beauvais. Odległość od parku Marcel-Dassault do galerii Nationale de la Tapisserie wynosi 4 km, a jazda samochodem zajmuje 10 minut. 

Kolejnym godnym uwagi miejscem, które można odkryć w mieście, jest Maladrerie Saint-Lazare. Jest to jeden z najstarszych średniowiecznych szpitali. Wybudowano go w XI wieku. Jest otwarty dla zwiedzających i służy również jako centrum kultury, w którym czasami odbywają się koncerty. Budynek znajduje się około 4,5 km od katedry, a trasę można przejechać w ciągu 9 minut. 

Beauvais słynie również z niesamowitych lokalnych potraw, takich jak Purée Crécy, Macarons i Neufchâtel. W mieście jest kilka fajnych restauracji i hoteli. Na przykład, hotel Mercure Beauvais Centre Cathédrale jest czterogwiazdkowym hotelem i jest strategicznie zlokalizowany w centrum miasta, dzięki czemu jest z niego blisko do wielu atrakcji. Jeśli lubisz kajakarstwo, powinieneś odwiedzić sztuczne jezioro Le Plan d’Eau du Canada. Odległość między hotelem a Le Plan d’Eau du Canada wynosi 2,8 km, a jazda zajmuje 7 minut. 

Lotniska

Lotnisko Paris Beauvais Airport jest jedynym portem lotniczym w Beauvais i należy do trzech międzynarodowych portów lotniczych obsługujących stolicę Francji, Paryż. Na lotnisku znajdują się dwa terminale pasażerskie, kilka udogodnień i usług, w tym kantor wymiany walut. Lotnisko znajduje się na obrzeżach miasta. Możesz tam wybrać spośród kilku wypożyczalni samochodów. Niektóre z najbardziej popularnych lotów z Portu Lotniczego Paryż Beauvais to te do Barcelony, Palmero i Pizy

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku to Sixt Rent a Car, Hertz, Europcar i Avis. Wypożyczalnie te znane są zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym i nie pobierają wygórowanych opłat. Ponadto, mają w swojej ofercie tysiące samochodów różnych modeli, a proces wynajmu samochodu jest łatwy. Zalecamy, by przed przyjazdem na lotnisko zarezerwować przez internet model samochodu, który chcesz wypożyczyć. 

Wypożyczalnie samochodów w Beauvais są takie same, jak w większości innych krajów. Zanim wybierzesz jedną, zawsze uważnie przeczytaj jej warunki. Większość wypożyczalni samochodów pobiera opłatę karną za niedostarczenie samochodu zgodnie z ustaleniami, dlatego upewnij się, że masz niezbędne informacje. Wskazówka: przed wypożyczeniem zawsze sprawdź wnętrze i wygląd zewnętrzny samochodu. Następnie, ustal z wypożyczalnią, że ją powiadomisz jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia. Pozwoli Ci to uniknąć opłaty za istniejące już szkody. 

Ruch uliczny

Niesamowitą rzeczą w Beauvais jest to, że ma dobrą sieć dróg. Na drodze prawie nie ma dziur, a przy głównych drogach stoją lampy uliczne. Drogi w Beauvais znajdują się na 7 miejscu listy najlepszych na świecie i mają ocenę 6,1/7. Pod względem ruchu, są zwykle puste, z wyjątkiem godzin szczytu, gdy na głównych drogach występują krótkie korki. 

W mieście dostępnych jest kilka miejsc, w których można zostawić samochód, w tym parkingi publiczne i prywatne. Może być jednak konieczne zapłacenie kilku euro za zaparkowanie pojazdu. Pomimo to, w niektórych miejscach, takich jak południowa część miasta, może być konieczne zaparkowanie auta na miejscu postojowym przy ulicy, ponieważ znajduje się tam mniej parkingów. W Beauvais kierowców obowiązuje ruch prawostronny. 

Ograniczenie prędkości stosowane na drogach drugorzędnych zależy od pojazdu i stanu dróg. Jeśli jednak jedziesz autostradą, ograniczenie prędkości wynosi 130 km/h, a na jednopasmówkach – 80 km/h. Drogi w głównych częściach miasta zwykle mają ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niemniej, należy zwrócić uwagę na lokalne oznakowania i instrukcje dotyczące ograniczenia prędkości, ponieważ jedne różnią się od drugich. W mieście, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, a bezwzględny limit dla kierowców wynosi 0,1% stężenia alkoholu we krwi.

polski