Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Paphos

Pafos to cudowne miasto, w którym znajduje się kilka niesamowitych zabytków i atrakcji turystycznych. Jest to jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania i spędzania czasu w miłej atmosferze. Począwszy od kultury po krajobrazy miasto emanuje pięknem. Ale to nie wszystko! W mieście działa kilkadziesiąt wypożyczalni samochodów, z których możesz skorzystać podczas swojego pobytu, więc nie musisz się martwić o transport.

Przewodnik po Pafos

Wynajem Samochodów Paphos
Wynajem Aut Paphos

Pafos to nadmorskie miasto położone w południowo-zachodniej części Cypru, a także stolica Dystryktu Pafos. W starożytności nazwa Pafos odnosiła się do dwóch lokalizacji – Starego Pafos w miejscowości Kouklia oraz Nowego Pafos. Z powstaniem miasta jest związanych kilka mitów. Uważa się, że nazwa miasta pochodzi od Pafosa, syna Pygmaliona. Współczesne Pafos to słynny kurort turystyczny o bogatej kulturze i historii. 

Populacja Pafos liczy ponad 36 tysięcy mieszkańców, a ludzie są bardzo przyjaźni. Miasto prowadzi liberalną gospodarkę rynkową, zależną w głównej mierze od turystyki. Rolnictwo jest jednym z głównych obszarów działalności w Pafos i obejmuje uprawę bananów, tytoniu i winogron. Miasto posiada sieć wodociągową o długości 100 km, wykorzystywaną do nawadniania 5000 hektarów ziemi. W mieście znajduje się także port, który jednak stracił na znaczeniu w kwestii handlu międzynarodowego ze względu na powstanie portu w Limassol. 

Klimat w Pafos jest sklasyfikowany jako śródziemnomorski, a największa ilośc opadów przypada na okres od listopada do marca. Latem w mieście panują susze i wysoka wilgotność powietrza. Opady śniegu w Pafos są rzadkie, a roczne (średnie) opady deszczu wynoszą 46,6 mm. Temperatura w mieście może wzrastać do 30 stopni Celsjusza w okresie od czerwca do sierpnia z powodu fal upałów z Sahary. W Pafos odnotowuje się średnio 3414 godzin słońca rocznie, przy czym czerwiec jest miesiącem o najwyższym nasłonecznieniu. 

Pomimo, iż w Pafos używa się kilku języków, urzędowym językiem jest cypryjski. Niemniej jednak wielu mieszkańców posługuje się językiem angielskim, co ułatwia komunikację z turystami. Podobnie jak w innych miastach europejskich, walutą używaną w Pafos jest euro. Poza tym miasto znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO z uwagi na niesamowite starożytne zabytki. 

Zwiedzaj wynajętym samochodem

Jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Pafos jest Dom Dionizosa, gdzie znajdują się mozaikowe dzieła przedstawiające sceny z mitologii greckiej. Wśród mozaikowych dzieł jest też scena przedstawiająca triumf greckiego boga Dionizosa w rydwanie ciągniętym przez lamparty. Agora i Odeon z II wieku to jedne z zachowanych pozostałości z okresu rzymskiego Pafos. Miejsca te są wciąż wykorzystywane przez mieszkańców Pafos do organizacji letnich festiwali. Dom Dionizosa dzieli od Agory i Odeonu 1,2 km i można przebyć tę trasę samochodem w ciągu 5 minut. 

Grobowce Królów to imponujący podziemny grób zbudowany w IV wieku p.n.e. Grobowiec został wykuty w skałach i ozdobiony wytwornymi doryckimi filarami. Uważa się, że były to grobowce dygnitarzy zamieszkujących Pafos w okresie greckim i rzymskim. Jeśli interesujesz się historią, to kolejnym miejscem, które powinieneś odwiedzić, jest Muzeum Archeologiczne w Pafos. Znajduje się w nim kolekcja cypryjskich zabytków, takich jak posążki bożków, figurki z terakoty i różnego rodzaju rzeźby. Dojazd z grobowców do muzeum zajmuje 7 minut, a odległość jaka je dzieli wynosi 2,8 km. 

Wspaniałym miejscem dla miłośników przyrody i wędrówek jest półwysep Akamas. Odkryjesz tam różne rodzaje roślin, które można zobaczyć tylko na Cyprze. Ponadto, szlaki są oznaczone, więc nie trzeba być wytrawnym piechurem, aby zwiedzić półwysep. Zamek w Pafos to kolejna popularna atrakcja miasta. Zbudowany w 1592 roku zamek stanowił linię obrony miasta w XVI wieku. Przejazd z Półwyspu Akamas do fortu w Pafos zajmuje 1 godzinę 44 minuty, a odległość pomiędzy nimi wynosi 41,9 km. 

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko w Pafos jest jedynym lotniskiem w mieście. Jest to wspólne lotnisko cywilno-wojskowe, wykorzystywane zarówno do lotów międzynarodowych, jak i lokalnych. Położone w południowo-wschodniej części miasta Pafos lotnisko jest wyposażone w takie udogodnienia jak kantor wymiany walut, bankomaty itp. Z lotniska można się dostać do takich miejsc, jak Bruksela, Ateny, Kair czy też Londyn

Podczas pobytu w mieście możesz skorzystać z oferty wynajmu samochodów takich firm, jak Europcar, Sixt, CTT Car Hire, Budget i Savvas. Niektóre z tych wypożyczalni są popularne na rynku międzynarodowym. Wypożyczalnie samochodów działające w Pafos są znane z wysokiej jakości usług, a ich ceny zwykle nie są wysokie. 

Możesz zarezerwować samochód online za pośrednictwem strony internetowej wspomnianych wypożyczalni samochodów. Ułatwi ci to znalezienie samochodu odpowiadającego Twoim preferencjom. Ponadto należy zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, aby poznać wszelkie niezbędne wymogi. Poza tym, przed wyjazdem pamiętaj, aby sprawdzić samochód, który wynajmujesz. 

Ruch drogowy

Drogi w Pafos należą do jednych z najlepszych na Cyprze, co ułatwia przemieszczanie się po mieście. Infrastruktura drogowa obejmuje także oświetlenie uliczne i sygnalizację świetlną. W godzinach szczytu (godziny dojazdu i powrotu z pracy) na drogach bywa tłoczno, ale przez większość dnia zazwyczaj nie ma korków. 

Ograniczenia prędkości w Pafos różnią się w zależności od rodzaju dróg. Na autostradach ograniczenie prędkości wynosi 100 km/h, podczas gdy w terenie zabudowanym wynosi ono 50 km/h. Na pozostałych drogach w mieście ograniczenie prędkości wynosi 80 km/h. Niemniej jednak, należy zwrócić uwagę na znaki informujące o dopuszczalnej prędkości, ponieważ ograniczenia na poszczególnych drogach mogą się różnić. W Pafos dostępnych jest także kilka parkingów miejskich, gdzie można zaparkować wypożyczone samochody. Jeśli jednak nie uda ci się znaleźć parkingu w poszczególnych częściach miasta, można po prostu zaparkować na ulicy, jeśli jest to dozwolone.