Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Zadar

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Zadar – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Zadar – Podręcznik

Wynajem Samochodów Zadar
Wynajem Aut Zadar

Masz zamiar spędzić wakacje w pięknym chorwackim mieście Zadar? Być może chciałbyś wypożyczyć samochód na czas swojego pobytu, aby móc odkrywać wybrzeże Dalmacji? Masz do wyboru wiele pięknych miejsc w okolicach Zadaru, a z samochodem nie musisz martwić się transportem publicznym. Zaleca się zarezerwowanie samochodu ze znacznym wyprzedzeniem, ponieważ najtańsze oferty są bardzo popularne wśród klientów. 

Informacje ogólne o Zadarze

Zadar to miasto portowe położone w centralnej części Chorwacji, około 200 km na południowy-zachód od stolicy kraju, Zagrzebia. Miasto położone jest w pięknej lokalizacji, nad morzem adriatyckim, a jego liczba ludności to około 75.000. Najbardziej popularny rejon turystyczny z pięknymi plażami, hotelami, restauracjami i sklepami znajduje się w pobliżu centrum miasta. 

Stare miasto Zadaru położone jest na półwyspie otoczonym murami miasta. Do tej dzielnicy samochody nie mają wstępu, a znaleźć tam można katolicką katedrę św. Anastazji wybudowaną w XIII wieku, a także XIII-wieczny kościół Najświętszej Maryi Panny i kościół św. Donata z XIX wieku. 

Inne atrakcje Zadaru to muzeum sztuki, muzeum archeologiczne, wiele parków oraz XVI-wieczny Plac Ludów, przy którym znajduje się kilka uroczych budynków. Podczas wizyty do portu obejrzeć można Pomnik ku czci słońca oraz Morskie Organy, tworzące muzykę za pomocą fal morskich. 

Lotnisko

Port lotniczy Zadar (ZAD) to międzynarodowe lotnisko położone 12 km na południowy-wschód od centrum miasta. Lotnisko rocznie obsługuje 495 000 pasażerów (2014); a latem ilość lotów czarterowych znacząco się zwiększa. 

Kilkanaście wypożyczalni samochodów ma swoje biura na lotnisku, między innymi Lulic, Fleet, Filipovic, Avia, Hertz, Air, Sixt, National, Uni, Europcar oraz Alamo. 

Ruch drogowy

Chorwacja dysponuje dobrze rozwiniętą siecią dróg, a autostrada A-1 łączy Zagrzeb położony na północy ze Splitem na południu. Sieć autostrad przebiega w okolicy Zadaru i ciągnie się dalej na południe aż do Dubrownika. Drogi płatne oferują wysoki standard. 

Limit prędkości w Chorwacji to 60 km/h na terenie zabudowanym, 100 km/h na drogach krajowych i 130 km/h na drogach szybkiego ruchu. Niektóre drogi krajowe są wąskie i kręte. 

Limit alkoholu we krwi podczas jazdy w Chorwacji to 0,5 promila, podczas gdy w Polsce wynosi on 0,2 promila. 

Styl prowadzenia jest dużo bardziej agresywny niż w Polsce, a w dużych miastach ruch drogowy jest dynamiczny; występują też duże korki podczas godzin szczytu. 

Jeżeli przybędziesz do Zadaru wypożyczonym samochodem, zaleca się spytanie swojego hotelu o to, czy oferuje miejsca parkingowe dla gości. Jeżeli nie, parkingi można znaleźć w centrum miasta. Na starym mieście miejsc parkingowych jest niewiele, zaleca się także korzystanie z parkingu położonego nieopodal starych murów miasta. 

Wskazówki dla kierowców

Korzystanie z wypożyczonego samochodu podczas pobytu w Zadarze daje Ci możliwość niezależnego odkrywania regionu. Przepiękne wybrzeże Dalmacji rozciąga się od Zadaru do Dubrownika, a wzdłuż wybrzeża znaleźć możesz wiele pięknych rybackich wiosek. 

Wycieczka na wyspę Vir, położoną 28 km na północ od Zadaru, to coś, czego nie można ominąć. Ta wyspa połączona z lądem mostem jest popularnym celem podróży w miesiącach letnich. Znajdziesz tam urocze plaże, trasy wspinaczkowe, klify i niewielkie zatoki wzdłuż linii brzegu. Wyspę zamieszkuje około 3000 ludzi, znajduje się tam jednak wiele kawiarenek, restauracji i sklepów. 

Przy przełęczy Kozjak, nieopodal wyspy, zobaczyć można XVIII-wieczny zamek Kastelina. Na wyspie Vir znajduje się także kilka starych kościołów oraz latarnia morska z 1881 roku. 

W drodze na wyspę lub wracając z niej, możesz zatrzymać się w małym miasteczku Nin położonym 17 km na północ od Zadaru. Znaleźć tu możesz kościół św. Krzyża, ważną atrakcję turystyczną wybudowaną w XIX wieku. Kościół znany jest jako najmniejsza katedra na świecie. 

Polecić możemy także wycieczkę do parku narodowego Plitvice położonego 118 km na północny-wschód od Zadaru. Plitvice uważane są za jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Europie, a na jego terenie znajdują się piękne zielone i turkusowe jeziora, wysokie góry, lasy i wodospady. Park ten jest też siedliskiem wielu gatunków zwierząt, w tym ptaków. Na jego terenie znajduje się też wiele ścieżek wspinaczkowych. Trasy te są zadbane, a niektóre z nich są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Przy głównym wejściu do parku znajduje się kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.