Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Zagrzeb

Jeśli planujesz odwiedzić Zagrzeb, usługi wynajmu samochodów mogą być przydatne podczas podróży. Dają ci wygodę potrzebną do przemieszczania się po okolicy. Wskazane jest jednak sprawdzenie wszystkich szczegółów umowy wynajmu samochodu przed jej podpisaniem. Ten artykuł zawiera informacje na temat najlepszych miejsc, które możesz odwiedzić podczas następnej wizyty w mieście.

Przewodnik po Zagrzebiu

Wynajem Samochodów Zagrzeb

Wynajem Aut Zagrzeb

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji. Miasto o powierzchni 641 km kwadratowych i 803 900 mieszkańców. Jest siedzibą najważniejszych urzędów państwowych i najważniejszych branż przemysłowych w kraju. Niektóre z produkowanych tutaj rzeczy to: cement, odzież, obuwie, artykuły spożywcze i chemikalia. Zagrzeb jest również znany z organizacji dużych międzynarodowych imprez targowych, które gromadzą producentów z ponad 50 krajów w celu prezentacji swoich produktów. 

Miasto ma bogatą historię, która jest odzwierciedlona w zabytkach i starożytnej architekturze, szeroko rozsiana po krajobrazie. Inne elementy krajobrazu, takie jak podziemne tunele wojenne, służą przypomnieniu tego, że wolność, z której dziś korzystają Chorwaci, nie pojawiła się na srebrnym talerzu. Ponadto w mieście znajduje się wiele muzeów, w których znajdują się zabytki, które mówią nam o przeszłości kraju, a także artefakty ze starożytnego Egiptu i Grecji. 

Zagrzeb jest strategicznie zlokalizowany, sąsiaduje z regionem Morza Śródziemnego, Europy Środkowej i Europy Południowo-Wschodniej, co czyni go ważnym węzłem komunikacyjnym. Na szczęście rząd Chorwacji dużo zainwestował w sieci drogowe i kolejowe, dzięki czemu transport towarów jest bardzo prosty. Ogólnie rzecz biorąc, jakość życia w tym mieście jest wysoka, a ludzie wydają się cieszyć łatwym stylem życia, obejmującego sztukę i sport. Istnieje również wiele możliwości rozrywki, takich jak spektakle baletowe i koncerty muzyki na żywo. 

Inne miasta w Chorwacji, które znajdują się w pobliżu Zagrzebia, to Zadar i Pula. Miasta te mają bogatą historię rzymską i oba są położone wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego. Bliskość Rzymu wyjaśnia, dlaczego starożytna rzymska okupacja była nieuchronna dla lokalnych terenów. Oba miasta szczycą się piaszczystymi plażami, na których można odpocząć i zrelaksować się podczas wakacji. Dzięki połączonym systemom transportowym można łatwo przepłynąć z Zadaru do Ankony we Włoszech w około 6 godzin. 

Zwiedzaj wynajętym autem

Planując wizytę w tym wspaniałym mieście, zaleca się opracowanie szczegółowej trasy, aby zoptymalizować pobyt w Zagrzebiu. Zapoznaj się z bogatą historią miasta. Zacznij od Chorwackiego Teatru Narodowego, który znajduje się zaledwie 5 minut jazdy samochodem z centrum miasta. Zaledwie 400m od teatru znajduje się słynne Muzeum Mimara. Inne miejsca, które możesz odwiedzić w mieście, to katedra w Zagrzebiu i Muzeum Zerwanych Związków. Możesz zakończyć wycieczkę, stołując w kawiarniach na chodniku wzdłuż ulicy Tkalciceva. 

Wizyta w Zagrzebiu nie jest pełną jeśli nie zwiedzisz, Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Tutaj możesz odkrywać jedyne tego rodzaju jeziora na świecie. Jeziora te są połączone wodospadami i wykazują wyjątkowe piękno. Przejazd do parku zajmie ci około 2 godziny, a wycieczka potrwa cały dzień. Musisz przeznaczyć cały dzień na zwiedzanie tego światowego dziedzictwa UNESCO. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie przewodnika, który dobrze zna park. 

Wodospady Krka to kolejne miejsce, które jest warte zwiedzenia. Podróż do Lozovaca zajmuje około 3,5 godziny. To tutaj znajduje się Park Narodowy Krka. Jest kemping i hotel, w którym można przenocować po spacerze w parku. Dlatego nie musisz martwić się o powrót do Zagrzebia tego samego dnia. 

Lotniska

Lotnisko Franjo Tuđman w Zagrzebiu jest największym międzynarodowym lotniskiem w Chorwacji i obsługuje miliony pasażerów podróżujących do różnych miejsc na całym świecie. Niektóre z popularnych miejsc, do których podróżują ludzie z i na lotnisko Franjo Tuđman to Amsterdam, Ateny, Moskwa, Frankfurt i Londyn. Podróż z lotniska do centrum miasta zajmuje około 20 minut, ponieważ centrum znajduje się w odległości 14.3 km. 

Jednym z pozytywnych aspektów tego lotniska, jest jego dobra organizacja. Strona internetowa lotniska, zawiera wszystkie informacje potrzebne do uzyskania dostępu lub opuszczenia lotniska. Na przykład witryna zawiera listę firm wynajmujących samochody, które mogą pomóc w wynajmie pojazdu zaraz po wylądowaniu. 

Lista firm obejmuje zarówno międzynarodowe, jak i lokalne firmy. Do międzynarodowych firm wynajmujących samochody należą Sixt, Hertz i Europcar, to tylko kilka z wielu dostępnych. Z drugiej strony są też lokalni operatorzy, tacy jak MACK i Oryx. Dzięki tym informacjom możesz z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji i wcześniej zarezerwować wybrany samochód. 

Ruch drogowy

Zasadniczo drogi w Zagrzebiu są w dobrym stanie. Większość sekcji jest gładka i bez dziur. Chociaż jadąc przez miasto, pamiętaj o ograniczeniach prędkości obowiązujących na różnych drogach. Na przykład autostrady i drogi dwujezdniowe mają ograniczenie prędkości do 110 km/h. Z drugiej strony, na jednopasmowych drogach i obszarach z oświetleniem ulicznym, należy jechać z maksymalną prędkością odpowiednio 100 km/h i 50 km/h. 

Chociaż drogi miejskie są cały czas zatłoczone, ruch uliczny jest największy w godzinach szczytu. Dzieje się to rano w godzinach 7:30 – 9:30 oraz wieczorem w godzinach 16:30 – 18:30. Dlatego też powinieneś planować podróże, gdy ruch uliczny zmniejszy się, aby uniknąć spędzania cennego czasu w korkach drogowych.

polski