Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Wieden

Nie wiesz gdzie spędzisz kolejne wakacje? Wybierz się do Wiednia. Miasto jest stolicą Austrii i słynie ze swej intelektualnej i artystycznej historii. Korzystając z wypożyczonego samochodu możesz maksymalnie wykorzystać swój czas spędzony w tym mieście. Dzięki temu we własnym tempie odwiedzisz różne interesujące miejsca. Poniżej przedstawiamy kluczowe atrakcje, do których możesz dotrzeć wypożyczonym samochodem. 

Przewodnik po Wiedniu

Wieden
Wynajem Aut Wieden

Wiedeń znajduje się w północno wschodniej części Austrii i tworzy odrębny kraj związkowy. Miasto ma powierzchnię 415 km kwadratowych, a liczba jego mieszkańców wynosi około 1,88 mln. Według wskaźnika jakości życia Mercera, Wiedeń wciąż jest najlepszym miastem do życia na świecie. Inne miasta borykają się z nadmiernym przyrostem populacji, natomiast Wiedeń ciągle uznawany jest za miasto czyste i posiadające dużo terenów zielonych. Ważne są również stałe zasoby wody pitnej bardzo dobrej jakości, która dostarczana jest ze źródeł zlokalizowanych w Alpach Styryjsko-Dolnoaustriackich. 

Wiedeń utrzymuje wysokie standardy w zakresie zasobów mieszkaniowych, zapewniając lokale o dobrej jakości i przystępnych cenach. 60% mieszkańców miasta mieszka w dotowanych mieszkaniach udostępnianych przed władze miasta. Co więcej, Wiedeń może pochwalić się solidnym systemem komunikacji miejskiej, na którą składają się metro (U-Bahn), kolej podmiejska (S-Bahn), tramwaje i autobusy. Urok tego systemu polega na tym, że opiera się on na zaufaniu. Mieszkańcy Wiednia nie potrzebują żadnej kontroli, by kupować i kasować bilety. Poniżej przedstawiamy inne powody, dla których Wiedeń jest najlepszym miastem do życia. 

  • System edukacyjny wysokiej jakości – uniwersytety plasują się wśród najlepszych na świecie. 
  • Silna gospodarka. 
  • Niski wskaźnik przestępczości. 

Wiedeń słynie ze sztuki najwyższej jakości. Dwie legendy, które mają znaczący wkład w kulturę Wiednia to Mozart i Beethoven. To właśnie oni wyznaczyli standardy muzyki poważnej w tym mieście. Od dawna nie ma ich wśród nas, ale wciąż możesz cieszyć się ich dokonaniami odwiedzając chociażby mozartowską Salę Koncertową działającą od roku 1785. Kolejnym wielkim nazwiskiem w historii Wiednia jest Sigmund Freud. To właśnie on położył podwaliny pod psychoanalizę, jaką znamy dzisiaj. Odwiedź Muzeum Sigmunda Freuda i poznaj szczegóły jego życia. 

Kolejnym ważnym elementem Wiednia jest rzeka Dunaj. Przepływa ona przez górną część miasta. Mimo że nie zobaczysz jej w śródmieściu, to uroku tej części miasta dodają Wienfluss i Kanał Dunajski. Majestatyczna rzeka kontynuuje swą drogę dalej także przez trzy inne europejskie stolice: Bratysławę na Słowacji, Budapeszt na Węgrzech i Belgrad w Serbii. Podczas pobytu w Wiedniu możesz wybrać się na zwiedzanie Bratysławy. Leży ona w odległości niespełna godziny jazdy z Wiednia. Budapeszt również znajduje się dość blisko, bo tylko 2,5 godziny jazdy z Wiednia. Pamiętaj, by podczas tych wyjazdów mieć ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty. 

Zwiedzaj swoim wypożyczonym samochodem

Przyjeżdżając do Wiednia możesz wybrać jeden z ekskluzywnych, średnich lub budżetowych hoteli. Będziesz mieć wypożyczony samochód, więc rozejrzyj się za hotelem z dużym parkingiem. Podczas pierwszego dnia pobytu zalecamy zwiedzić atrakcje w mieście, tym bardziej jeśli twój lot był długi. Zwiedzanie możesz zacząć od wizyty w Muzeum Historii Wojska, i które znajduje się około 4 km od centrum miasta. Podróż do muzeum zajmie około 15 minut. 

Inną opcją jest rozpoczęcie od Wieży Dunajskiej, która znajduje się również w odległości 4 km od centrum miasta i dotarcie tam zajmie Ci około 15 minut. Dzięki temu uzyskasz możliwość zobaczenia miasta i rozległej rzeki Dunaj z fantastycznego punktu widokowego. Podczas zwiedzania tych miejsc można zostawić samochód na najbliższym parkingu. Nie możesz zakończyć zwiedzania miasta bez degustacji przysmaków w najstarszej wiedeńskiej kawiarni Demel, znajdującej się przy Kohlmarkt 14. Została ona otwarta w 1786 roku i działa do dziś. 

Jeśli lubisz piesze wędrówki, możesz udać się na spacer jedną z dziewięciu ścieżek turystycznych w Wiedniu i okolicach. Przykładowo, Zugberg-Maurer Wald znajduje się zaledwie 32 minuty jazdy samochodem od centrum miasta. Ścieżka ma długość 12,5 km, a jej przejście zajmuje około 4-4,5 godziny. Po drodze możesz zwiedzić kościół St. Georgen-Berg oraz Sterngarten (planetarium na świeżym powietrzu). Nie musisz także martwić się o jedzenie, gdyż po drodze znajdziesz wiele miejsc, w których przekąsisz coś smacznego. 

Przed wyruszeniem w dalsze rejony Austrii, dwa dni możesz poświęcić na zwiedzanie różnych miejsc w mieście, takich jak sale koncertowe i muzea. Inne miasto, które jest warte odwiedzenia to Graz, położony w odległości 200 km od Wiednia. Podróż zajmie Ci mniej więcej 2 godziny. Na miejscu możesz skorzystać z lokalnych biur podróży i zarezerwować wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Kolejnym interesującym miastem jest Linz. Zlokalizowany jest w Górnej Austrii, w odległości 184 km od Wiednia. Dojazd do Linzu zajmie Ci około 2 godziny. 

Lotniska

Wiedeńską bramę na świat stanowi Międzynarodowy Port Lotniczy Wiedeń-Schwechat. To stąd możesz wyruszyć do różnych miejsc na całym świecie. Najpopularniejsze kierunki z wiedeńskiego lotniska to m.in. Frankfurt, Bangkok, Addis Abeba, Dubaj i Waszyngton. Wśród linii lotniczych latających do Wiednia można wymienić np. British Airways, Lufthansę, Air France i Emirates. 

Władze lotniska dołożyły starań, by podróżni uzyskali wszystkie niezbędne informacje ułatwiające ich podróż. Rzut oka na stronę internetową lotniska wystarczy, by znaleźć dane na temat rozkładu lotów lub transportu na lotnisko i z lotniska. W tym miejscu uzyskasz również informacje związane z wypożyczalniami samochodów, które mają swoje stanowiska na lotnisku, wraz z numerami telefonów kontaktowych. 

Większość wypożyczalni samochodów działających na lotnisku to firmy o międzynarodowym zasięgu. Są wśród nich m.in. Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Możesz także skorzystać z usług lokalnych wypożyczalni, takich jak Airport Vienna Car Rental lub FunCar Autovermietung. Zanim podpiszesz umowę wypożyczenia samochodu, uważnie przeczytaj i potwierdź warunki. Sprawdź również, czy samochód, który otrzymujesz, jest zgodny z opisem w umowie. 

Ruch drogowy

Wiedeń jest dość starym miastem, dlatego jego ulice są wąskie. W godzinach szczytu mogą zdarzać się korki. Jeśli nie chcesz utknąć, unikaj jazdy podczas godzin porannych i wieczornych. Warto również zwracać uwagę na lokalne wiadomości poświęcone ruchowi drogowemu, aby wiedzieć o ewentualnych utrudnieniach. Mogą one dotyczyć planowanych remontów lub zdarzeń drogowych. 

Nie licząc korków, drogi w Wiedniu są w dobrym stanie i podczas swego pobytu możesz spodziewać się płynnej jazdy. Uważaj przy tym na obowiązujące ograniczenia prędkości, aby uniknąć niepotrzebnego mandatu. Podczas jazdy poza obszarem zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Na autostradach możesz jechać z dozwoloną prędkością 130 km/h. Jeśli zamierzasz poruszać się po autostradach, pamiętaj o zakupie winiety. 

Jeśli jesteś po raz pierwszy w Wiedniu, zapoznaj się z austriackimi przepisami ruchu drogowego. To znacząco ułatwi ci poruszanie się po ulicach. Przede wszystkim nie korzystaj z czynnych bus-pasów. Nawet jeśli widzisz tam innych kierowców, trzymaj się swojego pasa. Uważaj na tramwaje i staraj się nie blokować im drogi. Zwalniaj w pobliżu przystanków tramwajowych, ponieważ piesi mogą przechodzić na nie z obu stron jezdni. Gdy jedziesz drogą jednokierunkową, w przeciwnym kierunku mogą poruszać się rowerzyści. Pamiętaj o tym i zwracaj uwagę na znaki drogowe.