Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Frankfurt

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Frankfurt – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Frankfurt – Podręcznik

Wynajem Samochodów Frankfurt
Wynajem Aut Frankfurt

Informacje o Frankfurcie

Frankfurt (Frankfurt nad Menem) znajduje się w południowo zachodniej części Niemiec i jest największym miastem landu Hesja. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 700 000 (2013) i jest ono jednym z najważniejszych centrów finansowych i kulturalnych w Europie. Frankfurt słynie ze swych drapaczy chmur. Miasto leży nad rzeką Men i oferuje wiele interesujących atrakcji. Na odwiedzających czeka tu ponad 60 muzeów i galerii sztuki. Znajduje się tu również ogród botaniczny, opera i kilka teatrów. We Frankfurcie regularnie odbywają się festiwale, wydarzenia i targi. 

Jedną z atrakcji starej części miasta jest popularny wśród turystów i miejscowych rynek zwany Römerberg. To właśnie tutaj mieści się zabytkowy ratusz z charakterystyczną fasadą. Budynek pochodzi z roku 1405 i jest jednym z ważniejszych zabytków Frankfurtu. 

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko Port Lotniczy Frankfurt (FRA) leży w odległości 12 km na południowy zachód od centrum miasta i jest jednym z największych lotnisk w Europie. W obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów takich jak Avis, Hertz, Alamo, Budget, Enterprise, Sixt, National i Advantage. 

Ruch drogowy

Niemcy mogą pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą i siecią dróg. Bardzo łatwo można przyzwyczaić się do obowiązującego tutaj stylu jazdy. Niemcy jeżdżą ostrożnie i zwykle przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Na niemieckich autostradach nie obowiązują ograniczenia prędkości, ale zaleca się jazdę z maksymalną prędkością 130 km/h. 

Poza obszarem zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, a w obszarze zabudowanym i w miastach ograniczenie wynosi 50 km/h. 

Dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi w Niemczech wynosi 0,5 promila, a w przypadku kierowców poniżej 21 roku życia limit ten wynosi 0,0 promila. 

Autostrady an terenie Niemiec są bezpłatne. 

W godzinach szczytu natężenie ruchu drogowego we Frankfurcie może być bardzo duże, a znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta może być trudne. W bliskiej odległości od centrum miasta jest jednak kilka dużych parkingów, w tym wielopoziomowych i podziemnych. 

Wskazówki dla kierowców

Wypożyczenie samochodu we Frankfurcie to doskonały pomysł jeśli chcesz zwiedzić miejsca położone poza centrum miasta lub wybrać się na całodzienną wyprawę po okolicy. W sąsiedztwie znajduje się wiele interesujących miejsc – piękna przyroda, sielskie wioski, a także tętniące życiem duże miasta. 

Moguncja (Mainz) to jedno z najstarszych miast w Niemczech. Znajduje się nad Renem, zaledwie 44 km na południowy zachód od Frankfurtu. W Moguncji mieszka 204 000 osób. Miasto słynie ze swej zabytkowej starówki. Możesz zobaczyć tu katedrę, którą wybudowano w XI wieku. Polecamy również wizytę w kościele św. Szczepana, gdzie znajdują się witraże stworzone przez Marca Chagalla. 

Dużą popularnością cieszy się także znane Muzeum Gutenberga, które jest poświęcone sztuce druku. 

Korzystając z wypożyczonego samochodu możesz udać się na całodzienną wycieczką do Heidelbergu, który leży w odległości 90 km na południe od Frankfurtu. Heidelberg jest miastem uniwersyteckim, w którym mieszka około 143 000 osób. Jest malowniczo położony nad rzeką Neckar. W bliskiej odległości od miasta znajduje się góra Königsthul o wysokości 567 m n.p.m. Największą atrakcją Heidelbergu jest zamek, którego najstarszą część wybudowano w XIV wieku. Zamek znajduje się na wzniesieniu górującym ponad Starym Miastem. Inne interesujące miejsca to łuk Karlstor z roku 1781 i stary kamienny most z roku 1788 z bramą pochodzącą z czasów średniowiecznych. 

Z uwagi na swoje romantyczne i malownicze widoki Heidelberg cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Rocznie odwiedza go 3,5 mln osób.