Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Rimini

Rimini słynie jako jeden z najpiękniejszych kurortów nadmorskich we Włoszech i Europie. Położone na wschodnim wybrzeżu Włoch miasto cieszy się popularnością wśród podróżników i zyskało miano centrum życia nocnego oraz turystyki we Włoszech. Szczerze mówiąc, aby zwiedzić każdy zakątek tego pięknego miasta, będziesz potrzebował wypożyczalni samochodów. Zapoznaj się z tym szczegółowym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych atrakcjach turystycznych, które możesz odwiedzić dzięki wypożyczalni samochodów.

Przewodnik po Rimini

Wynajem Samochodów Rimini

Wynajem Aut Rimini

Rimini jest położone w północnych Włoszech, tuż nad San Marino. Ten charyzmatyczny region zamieszkuje około 145 000 mieszkańców. Miasto pełni funkcję stolicy prowincji Rimini. Oprócz tego znajdują się w nim również najciekawsze historyczne miejsca, które warto odwiedzić. Wcześniej na tym obszarze osiedlili się Grecy, a w trzecim wieku przed naszą erą Rzymianie założyli tu kolonię. To właśnie Rzymianie stworzyli podstawy dzisiejszego miasta i można bez problemu zauważyć, że większość postawionych przez nich budynków zachowało się po dziś dzień. 

Rimini jest integralną częścią włoskiej prowincji Emilia-Romania. Leży między Apeninami a rzeką Po. Z uwagi na swoje położenie w regionie przybrzeżnym, rejon ten tętni życiem i cieszy się wspaniałą pogodą przez cały rok. Rimini to także niesamowite widoki, ponieważ miasto znajduje się między morzem a górami. W okolicy można znaleźć tu wszystko, począwszy od wspaniałych kurortów i plaż, wspaniałych krajobrazów, po niesamowite okoliczne miasta, takie jak Riccione, Cattolica, Cervia, czy Cesena. 

Miasto Rimini słynie z płytkich i spokojnych wód, dzięki czemu stanowi idealne miejsce, w którym można spokojnie popływać. W mieście toczy się także wspaniałe życie nocne w licznych gwarnych barach i klubach przy plaży. Miasto jest pełne fascynującej dawnej architektury i znajduje się tu między innymi odrestaurowany w XV wieku starożytny kościół franciszkański. Rimini jest także rajem dla miłośników kultury. Dzięki temu przybywają tu licznie różni turyści – począwszy od miłośników historii po imprezowiczów. 

Wiele najbardziej niezwykłych starożytnych budowli we Włoszech powstało w Rimini. Decyzją senatu z 27 r. p.n.e. na cześć cesarza Augusta został stworzony łuk triumfalny. Ponadto niektóre z najbardziej pamiętnych wydarzeń w całej historii Włoch miały miejsce właśnie w regionie Rimini. Około 538 roku, podczas oblężenia kraju, Rimini stanowiło najbardziej dynamiczny punkt taktyczny. W tym okresie armia bizantyjska pokonała Gotów, by przejąć kontrolę nad regionem. 

Zwiedzaj wynajętym samochodem

Jeśli zatem planujesz krótki wypad lub szukasz fantastycznego miejsca na wakacje, udaj się do Rimini. Region jest pełen niezwykłych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć i które z pewnością sprawią, że zakochasz się we Włoszech i ich kulturze. Przede wszystkim warto odwiedzić plaże, ponieważ to właśnie z nich słynie ten region. Wybierz się do Lungomare Augusto i Marina Centro, gdzie znajdziesz plaże, na których toczy się najlepsze życie nocne. Marina Centro znajduje się 0,9 km, a Lungomare Augusto 2,2 km od Rimini. 

W Rimini znajduje się także wiele niesamowitych rzymskich zabytków. Najbardziej szczególnym z nich jest Łuk Augusta, który powstał w 27 r. p.n.e. i znajduje się w odległości 1,8 km. Pozostałe imponujące zabytki to amfiteatr z II wieku oraz most Tyberiusza, który został ukończony w 21 r. n.e. nad rzeką Marrechia i łączy Borgo San Giuliano z centrum miasta. Możesz wybrać się też do Muzeum Miejskiego, którego siedziba znajduje się przy Via Luigi Tonini, czyli 0,9 km od Rimini. W muzeum mieści się galeria sztuki wraz ze znaleziskami archeologicznymi dotyczącymi miasta. 

Z uwagi na to, że Rimini jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, znajduje się tam także wiele miejsc, w których można zrobić zakupy. Wspaniałe centrum handlowe Le Befane, które zostało niedawno otwarte, stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych punktów tego typu. Centrum handlowe znajduje się 5,2 km od miasta. Niemniej jednak, Corso d’Augusto i Marina Centro są równie dobre, szczególnie pod względem eleganckich butików. Lokalne wyroby rzemieślnicze obejmują tkaniny drukowane oraz ceramikę. 

Lotniska

Rimini obsługiwane jest przez międzynarodowe lotnisko im. Federico Felliniego, które jest położone około 8 km od miasta. Ten port lotniczy, znany również jako Lotnisko Rimini (RMI), to średniej wielkości obiekt, obsługujący przede wszystkim wybrzeże Rimini oraz rejony Romania i Emilia-Romania we Włoszech. Lotnisko oferuje specjalne loty pasażerskie bez międzylądowania do dziewiętnastu miejsc w dziesięciu krajach. 

Obecnie z lotniska jest realizowane jedno połączenie krajowe. Dziesięć linii lotniczych regularnie lata do Rimini i z powrotem. Te linie realizują połączenia lotnicze do takich popularnych miejsc jak Moskwa, Londyn, Luksemburg, czy Warszawa. Na lotnisku znajduje się wiele nowoczesnych udogodnień, m.in. parking, kawiarnia, restauracja, punkt informacyjny, przechowalnia i owijarka do bagażu, bezpłatna linia do zamawiania taksówek, zaplecze medyczne oraz sklepy z pamiątkami. 

Międzynarodowe lotnisko im. Federico Felliniego jest bardzo przydatne, jeśli planujesz lecieć do Rimini. Niemniej jednak, możesz także skorzystać z lotniska Falconara oddalonego o 75 km lub lotniska San Egidio znajdującego się w odległości 103 km. Możesz dojechać z tych lotnisk do Rimini taksówką lub autobusem. 

Ruch drogowy

Rimini może się poszczycić jednymi z najlepszych dróg we Włoszech. Samochody poruszają się tutaj po prawej stronie drogi. Obowiązują też różne limity prędkości na poszczególnych drogach. Na przykład podczas jazdy po mieście należy poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 50 km/h. W zależności od drogi, którą wybierzesz, ograniczenie prędkości może wynosić od 130 km/h, 110 km/h lub 90 km/h. Dlatego też należy zwracać uwagę na znaki dotyczące ograniczeń, aby nie przekroczyć dopuszczalnej prędkości. 

W Rimini znajduje się kilka parkingów, które są zarządzane i utrzymywane przez urząd zwany Agenzia Mobilita. Większość z tych parkingów jest wyposażona w inteligentne parkometry. Parkingowi są odpowiedzialni za miejsca parkingowe, natomiast w innych miejscach kierowcy muszą okazać wcześniej uzyskane bilety lub pozwolenia. Dzięki temu możesz korzystać z parkingów znajdujących się na Piazza Valturio, Piazza Ferrari lub na Piazza Malatesta.

polski