Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Lamezia Terme

Czy w najbliższym czasie planujesz odwiedziny w Lamezia Terme? Jeśli tak, powinieneś rozważyć opcję wynajmu samochodu. Wypożyczenie samochodu daje swobodę zwiedzania miasta. Ponadto możesz zachować przy tym całkowitą prywatność, co ważne, szczególnie wtedy, gdy towarzyszą ci przyjaciele lub rodzina. Istnieje kilka usług wynajmu samochodów, z których możesz skorzystać. Wiele z nich można znaleźć na lotnisku zaraz po przylocie.

Przewodnik po Lamezia Terme

Wynajem Samochodów Lamezia Terme

Wynajem Aut Lamezia Terme

Lamezia Terme to włoskie miasto, a zarazem gmina licząca ponad 70 000 mieszkańców. Położone jest w regionie Kalabrii. Graniczy onaz Conflenti i Martirano Lombardo na północy, Curinga i San Pietro a Maida na południu, Falerną i Gizzerią na północnym zachodzie, Feroleto Antico na wschodzie i Maidą na południu. Lamezia Terme stanowi połączenie trzech byłych gmin: Nicastro, Sambiase i Sant’Eufemia Lamezia, dzięki czemu wzrost gospodarczy jest nieskazitelny. Połączenie wnosi też, dostrzegalną tu dzisiaj, mieszankę kulturową. 

Mimo iż miasto to jest stosunkowo młode, w bardzo krótkim czasie udało mu się znaleźć w centrum uwagi zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Obfituje ono w inwestycje zarówno w obiekty noclegowe, jak i turystyczne, w tym strategiczne lotnisko dla odwiedzających. Stanowi on także centrum działalności komercyjnej obejmującej wiele branż. Inną ważną wartością miasta jest to, że jest siedzibą dla znanych osobistości, takich jak Felice Natalino (piłkarz) i Francesco Fiorentino (filozof). Lamezia Terme ma silny wpływ kulturowy i obejmuje wiele ludzkich przedsięwzięć. Niektóre z tych obszarów kulturowych to: 

  • Smaczne potrawy 
  • Muzea 
  • Muzyka (Tropea Blues Festival i Roccella Jazz Festival) 

Dodatkowo Lamezia Terme oferuje też kilka interesujących miejsc do odwiedzenia. Jeśli jeszcze nie wybrałeś miejsc do odwiedzenia, możesz rozważyć niektóre z naszych sugestii. Pierwszym na naszej liście jest Norman Swabian Castle. Zamek ten znajduje się na wzgórzu San Teodoro i został zbudowany około IX wieku przez Bizantyjczyków, którzy również rozpoczęli budowę wioski Nicastro. Pierwotnie został on zbudowany dla Nicastro, lecz teraz jest częścią Lamezia Terme od czasu połączenia Nicastro z Lamezia Terme. 

Istnieje tu również Sila Park Narodowy. Miejsce to, to istny raj składających się z gęstych lasów iglastych, sztucznych jezior, niekończących się łąk z kolorowymi kwiatami i rzadkimi zwierzętami. Możesz oddać się tu rekreacji, takiej jazda konna, wspinaczka, kolarstwo górskie, wędkowanie, a nawet zbieranie cennych grzybów. Możesz także rozkoszować się Lasem Olbrzymów (grupą gigantycznych starożytnych sosen z bardzo długimi pniami). Jeśli masz więcej czasu na zwiedzanie, możesz także sprawdzić Tropea, który jest bardzo popularnym, również rajskim wręcz miejscem, idealnym na romantyczne randki. 

Odkrywaj ze swym wynajętym samochodem

Po udanym wynajęciu samochodu następnym krokiem jest rozpoczęcie jego eksploracji. Możesz wybrać się do Viale Stazione, która jest 29,5 km na północny wschód od Lamezia Terme. Wioska ta jest w większości wypełniona stanowiskami archeologicznymi, które można podziwiać. Kolejnym miejscem do odwiedzenia jest Catanzaro. Ta gmina jest ośrodkiem miejskim, obfitującym w wiele komercyjnych i społecznych wydarzeń, obejmujących nadmorskie miasta, takie jak Soverato i Sellia Marina. Miasto oferuje ciekawe miejsca, takie jak pozostałości zamku Norman, Palazzo de 'Nobili z XV wieku, który dziś służy za ratusz. 

Powinieneś też rozważyć wizytę w Cosenza. To miasto jest siedzibą Akademii Cosentian (jednej z najstarszych akademii studiów literackich i filozoficznych we Włoszech). Ma ono bogate dziedzictwo kulturowe, w skład którego wchodzą muzea, teatry, biblioteki i edukację. Znajduje się 71,9 km na północ od Lamezia Terme i oferuje kilka atrakcyjnych miejsc turystycznych, takich jak katedra (zbudowana po raz pierwszy w XI wieku), Spirito Santo (z wnętrzem z serią obrazów z XVIII wieku) i muzeum na wolnym powietrzu (składające się z szerokiej gamy rzeźb sztuki współczesnej). 

Sovereto to kolejne miasto, które powinieneś odwiedzić. Jest uważane za najbogatsze miasto na mieszkańca w Kalabrii, a jego popularność wśród turystów wzrasta od 2015 roku. Miasto znajduje się 57 km na południowy wschód od Lamezia Terme. Istnieje tu kilka egzotycznych miejsc, które możesz odwiedzić. Niektóre z nich to Circolo Velico Soverato (egzotyczna plaża relaksacyjna) i Lungomare Di Soverato. 

Vibo Valentia to kolejne niesamowite miejsce, do którego można dojechać wynajętym samochodem. Miasto znajduje się 44 km na południowy zachód od Lamezia Terme. Miasto to ma również dobrze ugruntowaną pozycję pod względem rolnictwa, handlu i turystyki. To doskonałe miejsce, by kupić świeże produkty rolnych i innych wyjątkowe rzeczy. Miasto jest także bazą dla wielu dużych gałęzi przemysłu wytwórczego, w tym dzielnica tuńczyka Maierato. Ludzie odwiedzają Vibo Valentia głównie po to, aby zobaczyć takie znane miejsca, jak Tropea, Ricadi i Pizzo. Głównym czynnikiem wzrostu gospodarki miasta jest port Vibo Marina. 

Lotniska

Lamezia Terme ma kilka lotnisk, a najważniejsze z nich to Międzynarodowe Lotnisko Lamezia Terme. Jest to główne lotnisko w Kalabrii. Zostało ono utworzone w czerwcu 1976 roku i od tego czasu służyło ludności. Ludzie często odwiedzają Mediolan, Toronto i Wiedeń z lotniska. Ponadto istnieje kilka opcji wynajmu samochodów dostępnych na lotnisku. Niektóre z nich to Firefly, Travel car i Avis. 

Innym lotniskiem w pobliżu Lamezia Terme jest lotnisko Catania Fontanarossa. Lotnisko to jest czasem określane jako lotnisko Vincenzo Bellini. Jest to piąty najbardziej ruchliwy port loniczy we Włoszech. Jego rekord to obsługa ponad dziewięciu milionów pasażerów w 2018 roku. Duże linie lotnicze, takie jak Lufthansa i KLM, oferują tutaj usługi i łączą pasażerów z miejscami docelowymi takimi jak Rzym, Monachium, Amsterdam i Berlin. Lotnisko oferuje również kilka opcji wynajmu samochodów do wyboru. Niektóre z nich to Sixt, Hertz i Maggiore. 

Międzynarodowe lotnisko w Neapolu to kolejne lotnisko w pobliżu Lamezia Terme. Choć lotnisko ma tylko jeden terminal, jego rekord obsługi to ponad 9 milionów pasażerów w 2018 roku, co stanowi wzrost o 15,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Pasażerowie często odwiedzają Bukareszt, Wiedeń i Brukselę i podobnie jak większość dużych lotnisk, mają dostęp do kilku opcji wynajmu samochodów. Niektóre główne agencje wynajmu samochodów to Noleggiare, Firefly i Avis Autonoleggio S.P.A. 

Poruszanie się po mieście

Lamezia Terme służy jako główne centrum transportowe prowincji Catanzaro. Miasto ma dobrze skomunikowaną sieć dróg łączącą kilka części regionu z innymi miejscowościami w pobliżu. Drogi są dobrze utrzymane i nadają się do jazdy. Co ważne, ograniczenie prędkości w obszarach miejskich wynosi 50 km/h, podczas gdy na głównych drogach wynosi 130 km/h. Ponadto dzieciom w wieku poniżej 12 lat nie wolno siedzieć z przodu. 

Lamezia Terme znajduje się wśród wielu alternatywnych tras w prowincji. Przykładowo trasa między Contrada Rotoli i Soveria Mannelli, jest krótsza niż pokonanie głównej trasy E45, co zmniejsza odległość o połowę. Jazda po mieście jest jednak dość łatwa, chociaż ulice w centrum są często wąskie, z wieloma zakrętami i zatłoczonymi ulicami. Nie polegaj zbytnio na GPS, gdyż występują tu obszary o podobnych nazwach. 

W Lamezia Terme dostępnych jest kilka opcji parkowania. Jeśli jesteś blisko Cimitero di Nicastro lub Lidl, możesz skorzystać z parkingu Parcheggialla. Jest to dość duże i dość tanie miejsce parkingowe. Dostępny jest również Fly Parking Lamezia. Jeśli jesteś w pobliżu Stampa Sud, Ecospina lub Bank Sistemi, możesz wybrać tę opcję. Ta opcja parkowania jest dostępna codziennie od 6 rano do północy. Masz również możliwość bezpłatnej podróży w obie strony na lotnisko Lamezia Terme Lamezia Terme. 

polski