Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Monachium

Taniwynajemaut.pl porównuje stawki wynajmu oferowane przez kilka wypożyczalni i odnajduje najlepsze ceny wynajmu samochodów. Monachium – Wszystkie stawki wynajmu samochodu obejmują niezbędne ubezpieczenia i brak limitu kilometrów.

Monachium – Podręcznik

Wynajem Samochodów Monachium
Wynajem Aut Monachium

Czy potrzebujesz wynająć samochód na swoje wakacje w Monachium? Wynajem samochodów jest popularną usługą w południowych Niemczech, jako że dysponowanie własnym samochodem umożliwia samodzielne podróżowanie po regionie. Porównując ceny różnych wypożyczalni samochodowych, znajdziesz najlepszą ofertę. Jeśli lądujesz na międzynarodowym porcie lotniczym w Monachium, wynajęcie samochodu na miejscu może okazać się najlepszą opcją. Odebranie samochodu możliwe jest także w centrum miasta. 

Informacje ogólne o Monachium

Monachium położone jest w południowo-wschodnich Niemczech nad rzeką Izarą. Miasto jest stolicą kraju związkowego Bawarii. Populacja Monachium wynosi 1,3 miliona osób (2008), a miasto jest tym samym trzecim co do wielkości w kraju, zaraz po Berlinie i Hamburgu

Monachium zostało założone w roku 1158. Dziś uważane jest za jedno z ważniejszych centrów handlu i węzłów komunikacyjnych. Oprócz tego miasto jest siedzibą największego uniwersytetu w kraju, znane jest także ze swoich muzeów nauki i technologii. „Deutsches Museum” jest największym w Europie muzeum nauki i technologii, posiada ono w ofercie interaktywne wystawy dla całej rodziny. 

Przez Monachium przepływają ogromne fale turystów, a Stare Miasto ze swoją średniowieczną zabudową jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji. W Monachium znajduje się była rezydencja królewska, „Alter Hof” z 1253 roku, a także urząd miasta w stylu neogotyckim z lat 1867 – 1907 ze słynnym zegarem Glockenspiel. Znajduje się tu także „Frauenkirche” (Katedra NMP) z 1271 z 99-metrowymi wieżami, z których jedna otwarta jest dla zwiedzających. 

W Monachium znaleźć można kilkanaście budynków w stylu barokowym i rokoko z XVII i XVIII wieku — w tym Theatinerkirche (Kościół Teatynów), była rezydencja królów Bawarii i piękny zamek letni Nymphenburg z roku 1647. 

W mieście znajduje się kilka teatrów, oper i muzeów. Najsłynniejsze muzea sztuki to Stara, Nowa i Modernistyczna Pinakoteka, oferujące wystawy dzieł z różnych epok. 

Inne atrakcje Monachium to Muzeum Historii Teatru, Ogród Angielski (jeden z największych na świecie parków publicznych – założony pod koniec XVIII wieku), muzeum BMW, ogrody zoologiczny i botaniczny, a także wieża olimpijska, 291-metrowa wieża telewizyjna zbudowana w roku 1968. Na wieży znajduje się punkt obserwacyjny dla zwiedzających na wysokości 171 metrów, a także restauracja obrotowa. 

Oferujemy samochody na wynajem w przystępnej cenie w kilku lokalizacjach w centrum Monachium. Nasza łatwa w obsłudze wyszukiwarka pozwoli ci znaleźć najlepsze ceny i dostępne samochody w przeciągu sekund. Po dokonaniu rezerwacji natychmiast otrzymasz potwierdzenie oraz informacje o wypożyczalni samochodów, do której powinieneś się zwrócić. 

Lotnisko

Lotnisko w Monachium (MUC), położone jest 29 km na północny wschód od centrum miasta, znane jest także jako lotnisko im. Franza Josefa Straußa. Kilkanaście agencji wynajmu samochodów dostępnych jest w hali przylotów lotniska, są to m.in. Avis, Hertz, Enterprise, Europcar, Sixt oraz Rent a Terstappen. 

Ruch drogowy

Monachium jest węzłem komunikacyjnym z dostępem do 6 autostrad. Drogi krajowe są w dobrym stanie, są także dobrze oznakowane. Oprócz autostrad skorzystać można z malowniczych i romantycznych bocznych dróg wiejskich. 

Jeżeli wybierzesz się samochodem do centrum Monachium, powinieneś być przygotowany na znaczące korki, szczególnie w godzinach szczytu. Znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta także może okazać się wyzwaniem, miasto posiada jednak rozległe garaże parkingowe zlokalizowane poza centrum, wzdłuż autostrady. Stamtąd możesz udać się do celu autobusem. Garaże parkingowe znajdują się także w centrum, a niektóre hotele oferują miejsca parkingowe dla gości. 

Wskazówki dla kierowców

Korzystając z wynajętego samochodu w Monachium, możesz także wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć więcej atrakcji regionu. Salzburg w Austrii to popularny cel podróży, miasto znajduje się 144 km na południowy wschód od Monachium. Słynny kompozytor, Mozart, urodził się w Salzburgu, a jego dom został przemieniony w muzeum. Forteca Hohensalzburg z 1077 roku jest kolejną popularną atrakcją turystyczną. Forteca zlokalizowana jest na wzgórzu górującym nad miastem, a odwiedza ją około 1 milion turystów rocznie. 

Kolejna wskazówka wycieczkowa możliwa do zrealizowania dzięki wynajętemu samochodowi to wypad do Rothenburg ob der Tauber, jednego z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie. Miasto zlokalizowane jest 248 km na północny-zachód of Monachium, na trasie autostrady A7. 

Część starówki Rothenburg ob der Tauber została zniszczona podczas II wojny światowej, została jednak odbudowana. 

Rothenburg ob der Tauber posiada około 11 000 mieszkańców i jest malowniczym miasteczkiem z XIII-wiecznymi murami miejskimi, wąskimi uliczkami i alejkami oraz pięknymi drewnianymi budowlami. Na starym rynku zobaczyć można urząd miejski oraz jego 52-metrową wieżę. Na szycie wieży obserwować można piękny panoramiczny widok miasta i jego okolic. Kolejną popularną atrakcją jest pobliski XV-wieczny kościół św. Jakuba. Stare miasto Rothenburg ob der Tauber znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. 

Słynny zamek Neuschwanstein to kolejna popularna destynacja turystyczna, do której wybrać się można z Monachium wynajętym samochodem. Zamek położony jest w malowniczej okolicy, 26 km na południowy zachód od Monachium. Budowa zamku rozpoczęła się w 1868 roku. Neuschwanstein, ze swoimi przepięknymi iglicami i wieżami przypomina baśniowy pałac, a odwiedza go 1.4 miliona turystów rocznie.