Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Dlaczego warto wynająć samochód u nas?

Gwarancja niskich cen

Bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie i podatki w cenie

Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Żadnych opłat za kartę kredytową

Bez ukrytych kosztów

Wynajem aut Ateny

Planujesz odwiedzić Ateny podczas swoich kolejnych wakacji, a na czas pobytu potrzebujesz auta? Nie masz się o co martwić, bo w mieście znajdziesz mnóstwo wypożyczalni samochodów. Co więcej, większość z nich mieści się na lotnisku lub w jego pobliżu. Wypożyczenie auta jest bardzo proste. Możesz też wynająć samochód online na jednej ze stron firm zajmujących się wypożyczaniem aut. 

Przewodnik po Atenach

Ateny
Wynajem Aut Ateny

Ateny to niesamowite miasto do odwiedzenia. To stolica państwa, a w przeszłości były sercem starożytnej Grecji. Znajdziesz tu antyczne zabytki i budowle z V wieku, jednym z najbardziej znanych zabytków jest Akropol. Ateny to największe miasto Grecji i jedno z najstarszych miast na świecie. W dodatku miasto jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Grecji, a dzięki temu w znacznym stopniu zwiększa jej produkt krajowy brutto. Ateny są znane ze swojego dziedzictwa kulturowego, gościnności i organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku. Niedaleko Aten leżą takie miasta jak Lamia, Sparta i Aiyion. 

Liczące ponad trzy miliony mieszkańców Ateny są prawdopodobnie najludniejszym greckim miastem. Pokochasz życie toczące się na ulicach i wszechobecną, bawiącą wszystkich muzykę. Jeśli chodzi o warunki klimatyczne, to Ateny plasują się w czołówce europejskich miast. W czerwcu – najcieplejszym miesiącu – temperatura dochodzi tu do 44 stopni Celsjusza, a w styczniu – który jest najzimniejszy – temperatura osiąga 10 stopni Celsjusza. Miasto znane jest z osiągnięć dokonanych w starożytnej Grecji. I do tej pory zachowało wiele swoich historycznych cech. To nie wszystko. Ateny oferują jedna z najlepszych warunków do życia na Starym Kontynencie. 

  • Ateny to niesamowite miejsce na twoje kolejne wakacje. 
  • Będziesz zachwycony olśniewającym życiem toczącym się na tutejszych ulicach. 

W 2004 roku oczy całego świata zwróciły się na stolicę Grecji. Wszystko za sprawą Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odmieniły Ateny. Z powodu tego sportowego święta wiele z miejsc zostało rozbudowanych, a wiele innych – takich jak hale widowiskowe i sportowe – zostały wybudowane od podstaw. Jedną z najbardziej znaczących inwestycji była budowa stadionu zaprojektowanego przez Santiago Calatrava. Na tym jednak nie poprzestano. Miasto rozwinęło infrastrukturę drogową i transport publiczny. Wybudowano tu też nowe międzynarodowe lotnisko. 

Uważa się, że Ateny zajmują specjalne miejsce w historii zachodniej cywilizacji. Bez wątpienia jeśli chodzi o historię, miasto ma wiele do zaoferowania, rozgrywano tu słynne bitwy i tym podobne. Znajdziesz tu wykonane przez ludzi, ale także naturalne, zabytki których zobaczenie sprawi, że na długo nie zapomnisz o tym miejscu. Są tu nie tylko piękne plaże i zabytki świata starożytnego. Są także interesujące parki i miejsca przyrodnicze takie jak Ogród Narodowy, Rizari Park, Pedion Tou Areos, Wzgórze Filopappou i wiele innych. 

Odkrywaj wynajętym autem

Stolica Grecji ma wiele interesujących miejsc, które możesz odwiedzić dzięki wynajętemu samochodowi. Jednym z nich jest Centralny Rynek Komunalny w Atenach. To, zlokalizowane w sercu miasta, miejsce jest pełne rozrywek, ludzi i produktów spożywczych. Wizyta tutaj to punkt obowiązkowy jeśli jesteś w Atenach. Zdecydowanie, to jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście. Odległość od lotniska to około 41,3 kilometra, a jazda z reguły zajmuje około 35 minut. Dojazd z innych lokalizacji, w zależności od odległości, zajmie mniej lub więcej czasu. 

Innym wartym odwiedzenia miejscem, jeśli dysponujesz wypożyczonym autem, jest Nowe Muzeum Akropolu. Dzięki wizycie tutaj będziesz miał okazję odkryć głęboką więź ze starożytną Grecją i jej kulturowym dziedzictwem. Wystawy znajdują się tu na trzech różnych poziomach, a jeden nich to odkryte przez archeologów fundamenty. Szacunkowa odległość do muzeum – jeśli jedziesz przez Attiki Odos i Periferiaki Imittou – to około 33,5 kilometra. Podróż wynajętym samochodem powinna zająć około 33 minut. 

Możesz także wybrać się do Plaki, najstarszej części miasta. To prawdopodobnie najpiękniejsze miejsce w Atenach. Przygotuj się na to, że urzeknie cię Plaka, jej malownicze kamienne uliczki, maleńkie rzemieślnicze sklepiki i neoklasycystyczne budynki. Dojazd z lotniska zajmuje mniej więcej 36 minut, a dystans do pokonania to około 33,6 kilometra. Jednak dotarcie tu z innych miejsc może zająć więcej czasu. 

W samym mieście jest mnóstwo miejsc które możesz odwiedzić, gdy już wypożyczysz samochód. Jeśli chcesz możesz na przykład odwiedzić znakomite restauracje i puby. Jedną z najpopularniejszych tutejszych restauracji jest – położony w Lakchou & Voutadon – Dinner in the Sky. By dotrzeć tu wynajętym samochodem z lotniska zarezerwuj sobie około 45 minut. Szacunkowa odległość to 35,6 kilometra. Możesz wypróbować także inne miejsca, takie jak Aleria, Alficon, Tudor Hall i wiele innych. 

Lotniska

W Atenach znajduje się tylko jedno lotnisko i jest ono jednym z najbardziej zatłoczonych w kraju. Porównywalny ruch panuje tylko w porcie lotniczym w Salonikach. Ateńskie lotnisko jest połączone ze 130 międzynarodowymi lotniskami, wśród których znajdują się wszystkie ważne miasta świata. Stąd można także polecieć na jedną z 25 wysp, między innymi Santorini, Astipalea i Skiros. Jedne z najbardziej popularnych kierunków z ateńskiego lotniska to te do Rzymu, Monachium i na Rodos

Międzynarodowy port lotniczy w Atenach, noszący imię Elefteriosa Wenizelosa, w 2017 roku zostało przebudowane. A dzięki temu łatwo się po nim poruszać. Pracę lotniska usprawniono, a to oznacza, że spędzisz tu mniej czasu na takich czynnościach jak odprawa, czy kontrola bezpieczeństwa. Z kolei dzięki temu zyskasz więcej czasu na cieszenie się tym, co oferuje lotnisko. Można tu między innymi zjeść, zrobić zakupy, czy po prostu się odprężyć. 

To także na lotnisku znajdziesz szeroki wybór wypożyczalni aut. Działają tu między innymi takie firmy jak: Green-Motion, Clio, Goldcar, ACE Rent A Car, Apollo, Caldera, Sixt, Budget, InterRent. Niezależnie od tego, którą wybierzesz dzięki wynajęciu samochodu będziesz mógł w pełni korzystać ze wszystkiego, co Ateny mają do zaoferowania. Do wyboru masz wiele z opcji wynajmu: Luxury, Economy, Family, a także inne. 

Ruch uliczny

Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy jest tu doskonały stan dróg. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się jazdą po mieście. Należy jednak pamiętać, że w Atenach – podobnie, jak w innych dużych miastach – pomiędzy 8, a 9.30 rano tworzą się korki. Jeśli chcesz zwiedzić jak najwięcej, to najlepiej unikać głównych dróg w godzinach szczytu. 

By ułatwić sobie jazdę po mieście, nie powinieneś zapominać o technologii GPS i mapach (takich jak Google Maps), które są dostępne w wypożyczanych autach. Dzięki temu zyskasz dostęp do danych o ruchu i korkach, a twoja podróż stanie się przyjemniejsza. Nie zapominaj też o ograniczeniach prędkości. Musisz ich przestrzegać niezależnie od tego, czy znajdujesz się na autostradzie, czy w terenie zabudowanym. 

Jeśli nie wskazano inaczej, to limit prędkości na autostradach wynosi od 100 do 120 kilometrów na godzinę, a w terenie zabudowanych ograniczenie to 50 kilometrów na godzinę. Tak długo, jak jedziesz zgodnie z przepisami i przestrzegasz limitów prędkości, nie będziesz miał problemu z jazdą po mieście. Na lotnisku nie brakuje możliwości do zaparkowania, zarówno tego krótkoterminowego, skorzystanie z pomocy parkingowego albo e-parkingu. Także w mieście oferuje miejsca, gdzie zaparkować auto można na dłużej, a ceny nie są wysokie.