Oszczędź do 70% na wynajmie samochodu

Porównujemy 1600 firm, aby znaleźć najlepszą cenę za wypożyczenie samochodów

tick-2Gwarancja niskich cen

tick-2Ubezpieczenie i podatki w cenie

tick-2Bez ukrytych kosztów

tick-2Bez limitu kilometrów

tick-2Żadnych opłat za kartę kredytową

tick-2Obsługa klienta dostępna 24 godz. na dobę

Korzystam z Taniwynajemaut.pl już od kilku lat. Świetna jakość w stosunku do ceny. Zawsze dostajemy nowsze samochody.
Krzysztof Szylar
Podoba mi się, jak przyjazna dla użytkownika jest ta strona i jak łatwo jest porównać ceny wielu firm w tym samym czasie
Agnieszka Wieczorek
Wynająłem samochód od Centauro w Maladze. Samochód miał mniej niż 6 miesięcy i był w bardzo dobrym stanie.
Mariusz Jakubowski
Na pewno znów tu wynajmę. Obsługa klienta w Gran Canaria była miła. Nie było naciągania za paliwo przy wynajmie przez Europcar.
Anna Chrzanowski
Wynajmuję samochód przez Taniwynajemaut.pl co roku w Maladze w Hiszpanii. Same pozytywne doświadczenia.
Dagmara Kruk

Wynajem aut Carcassonne

Planujesz następne wakacje w Carcassonne i chciałbyś przyjemnie i z łatwością zwiedzić miasto i okolice? Nie musisz się martwić. Pomoże Ci w tym wypożyczalnia samochodów położona w bliskiej okolicy lotniska. Z tego powodu rezerwacji samochodu swoich marzeń, możesz dokonać na miejscu lub przez naszą firmową stronę internetową.

Przewodnik po Carcassonne

Carcassonne

Wynajem Aut Carcassonne

Carcassonne jest miastem we Francji, położonym w regionie Oksytania, liczba ludności wynosi około 50,000. Miasto zasiedlone jest od czasów neolitu i leży na historycznych szlakach handlowych łączących Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki, jak również Pireneje i Masyw Centralny. Miasto leży około 80 kilometrów od Tuluzy na obszarze 65 kilometrów kwadratowych. 

Jest jednym z najstarszych miast we Francji, pierwsze ślady osadnictwa datowane są na 3500 p.n.e. Ponadto miasto było ważnym ośrodkiem handlowym w 6 wieku n.e. Zwiedzając miasto, natrafisz na zabytki z epoki kamienia gładzonego. Miejsce odegrało ważną rolę w Krucjacie Albigeńskiej jako twierdza dla Katarów Oksytańskich. 

Miasto ma subtropikalny wilgotny klimat, ale ma również wyraźny gorący śródziemnomorski klimat. Zimy są umiarkowanie łagodne i wilgotne, a temperatury latem średnio wynoszą około 28°C w ciągu dnia, z niewielkimi opadami deszczu. Najwyższa zarejestrowana temperatura w mieście wynosi około 41°C. Zazwyczaj w tym obszarze najcieplejsze miesiące przypadają między majem a październikiem. Najzimniejsze miesiące przypadają między grudniem, a marcem. 

Udział Carcassonne w sportowych imprezach Francji jest znaczący. W mieście rozpoczynał się i kończył Tour de France kolejno w roku 2015, 2016, jak również w 2018 roku. Podobnie jak w pozostałej części południowo-zachodniej Francji, również i w tym mieście bardzo popularna jest gra w rugby. Ponadto miasto znane jest również ze swojej sztuki, a jego historia jest opowiadana na różne sposoby, przykładem może być album Stephena Eichera z 1993 roku zatytułowany „Carcassonne”. 

Odkrywaj wynajętym samochodem

Miasto Carcassonne jest wypełnione wieloma interesującymi miejscami, które możesz odwiedzić. Jako turysta będziesz mieć szeroką gamę opcji zwiedzania. Jednym z niesamowitych miejsc, które możesz odwiedzić, jest Muzeum Szkolne, które uchwyciło francuskie życie szkolne w latach między 1880 a 1960. Odległość od lotniska do muzeum wynosi około 7,4 kilometrów, a wynajętym samochodem można się tam dostać w 13 minut. 

Jeśli chciałbyś spróbować kuchni Carcassonne, możesz również odwiedzić liczne restauracje i lokalne jadłodajnie. Miasto znane jest z zamiłowania do mięsa, zwłaszcza drobiu. Szynka w stylu hiszpańskim jest znaną specjalnością w mieście. Jedną z najpopularniejszych restauracji jest restauracja Gastronomique La Barbacane. Wypożyczonym samochodem możesz dostać się do restauracji w ciągu 12 minut, ponieważ szacunkowa odległość od lotniska wynosi 7,2 kilometry. 

Możesz odwiedzić, historyczną wioskę Caunes-Minervois, za którą znajduje się Czarna Góra. Okolica wioski jest spokojna otoczona kamiennymi murami, sadami, gajami oliwnymi i winnicami Minervois. Do wioski można dostać się z lotniska wynajętym samochodem w 29 minut, a szacowana odległość wynosi 24,3 kilometry. 

Lotniska

W mieście Carcassonne znajduje się tylko jedno lotnisko, znane jako lotnisko Carcassonne, które łączy wiele międzynarodowymi i lokalnymi kierunków. Niektóre z najbardziej popularnych miast, do których podróżuje się z lotniska to Glasgow, Dublin, Manchester, Londyn, Edynburg itd. 

Zadziwiające jest, że znajdziesz tu dużą liczbę wypożyczalni samochodów zlokalizowanych na lotnisku lub w pobliżu. W ten sposób możesz łatwo wynająć wybrany samochód i rozpocząć zwiedzanie miasta. Niektóre popularne usługi wynajmu samochodów to Europcar, Hertz, Budget, Sixt itd. 

Zanim wybierzesz usługę wynajmu samochodu, zapoznaj się z regulaminem firmy. W ten sposób dokłdanie zrozumiesz ich zasady działania i będziesz mógł uniknąć kary za złamanie jakiejkolwiek części ustalonej umowy. 

Ruch uliczny

Drogi w Carcassonne są w dobrej kondycji, dzięki czemu jazda po mieście jest płynna i łatwa. Zaleca się jednak unikanie jazdy w godzinach szczytu, które występują między 8 rano a 9 rano. Należy ponadto unikać łamania ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego. 

Miasto ma ograniczenie prędkości do 80 km/h na jezdniach, a na niepodzielnych autostradach, ograniczenie prędkości wynosi 49 km/h. W obszarach miejskich i mieszkalnych ograniczenie prędkości wynosi 31 km/h (50 km/h). Istnieje ponadto kilka opcji parkowania do wyboru. Dostępne są różne opcje parkowania i garażowania samochodów.

polski